Nechanice vs Lovčice

17. 9. 2023 16:30 DAHASL Okresní přebor 2023/2024

Nechanice213Prohra
Lovčice134Výhra

Petr Soldán – Tomáš Dvořák (83´ Ondřej Pokorný), Jiří Pechar (C), Filip Šafařík, Luboš Kalenský – Petr Kubišta (73´ Michal Klouzek), Pavel Stránský, Kristián Čáp , David Šauer (28´ Pavel Pechar) – Daniel Denk, Josef Tošovský

4´ Josef Tošovský

18´ Josef Tošovský

69´ Jiří Pechar (p)

V šestém zápase jsme hostili Sokol Lovčice, jejichž dres obléká mj. exligista Karel Piták se svým synem. Chyběl Tomáš Ornst, Pavel Hochmann, Jindra Laštovička, Lukáš Vencl, Radek Novák, Marek Chudoba, Láďa Kohoutek a Tomáš Chalupník. Počasí bylo ideální a odpovídala tomu i divácká návštěva.

Úvodní pasáž se nám vydařila. Po pěkné kombinační akci uprostřed hřiště se míč přenesl na pravou stranu, kde se prosadil Pavel Stránský a naservíroval Pepovi Tošovskému před bránu, který propálil gólmana – 4´ a 1:0. O další čtyři minuty déle už jsme si tak dobře nepočínali. Při přechodu do útoku jsme na prostředku chybovali, čehož hosté využili a bleskurychle nastartovali svého útočníka. Ten byl křižován našimi stopery a poroučel se k zemi. Rozhodčí odpískal pokutový kop. Zahrával ho zkušený Piták a trefil po zemi k tyči, Petr Soldán moc šancí neměl – 1:1. Tento verdikt vzbudil vášně a na hřišti byla k vidění spousta soubojů. Metr sudího, kdy nejprve zákroky pouštěl a posléze malý kontakt pískal, tomu nepomohl. Zpátky do vedení jsme se dostali v 18´, kdy se u vápna dostal míč k Pepovi Tošovskému a ten podruhé rozvlnil síť – 18´ a 2:1. Ve 28´ ze zápasu nuceně odstoupil David Šauer, kvůli podezření na svalový problém. Na hřiště místo Davida vstupuje Pavel Pechar. Lovčice si vážnější šance nevypracují, nejvíce těží z našich ztrát, kdy rozbíhají své útočníky. Nebezpečný je hlavně levý záložník, který po kličce do středu hřiště několikrát střílí nad bránu. V dalším průběhu utkání zahráváme standardní situace, do zakončení se dostává Jirka Pechar, ale hostující brankář zasahovat nemusí. Poté se na pravé straně prosmýkne Petr Kubišta a střelu/přihrávku míří na zadní tyč, bohužel těsně mimo. Nebezpečně střílel i Dan Denk, ale stejný problém, střela se nevejde mezi tři tyče. V závěru prvního dějství ve 39´ a 44´ vidí žlutou kartu Tomáš Dvořák a Pepa Tošovský.

Druhý poločas začal naší obrovskou šancí. Z hranice vápna střílel Dan Denk, jenže o centimetry míjí. Gólman na střelu vůbec nereagoval, stačilo, aby mířila do brány. A tak udeřilo na straně druhé. Rohový kop za zadní tyč do malého vápna zužitkoval Piták a srovnal na 2:2. Vyrovnané skóre vydrželo až do 60´, kdy jsme špatně komunikovali, míč propadl lovčickému hráči a ten v nouzi netrefil míč ideálně, ale i přesto skončil v síti u levé tyče – 2:3. V rozmezí 56´-75´ rozdal sudí pět žlutých karet. V 69´ se ve vápně zmocnil míče Pepa Tošovský, první střela mu nesedla, ale míč mu zůstal u nohou a ke druhé střele se Pepa nedostal, protože byl faulován. Míč si na bílý puntík postavil Jirka Pechar a srovnal na 3:3. V 73´ střídáme. Petra Kubištu nahradil Michal Klouzek. V 77´ se skóre měnilo znovu. Lovčice podnikly rychlý kontr, z pravé strany se míč dostal před branku a útočník byl o krok napřed před naším obráncem – 3:4. V 83´ se na plac dostává Ondra Pokorný, který vystřídal Tomáše Dvořáka. Hosté rozdrobili závěr utkání čtyřmi střídáními. V závěru zápasu se nám ještě naskytly příležitosti k vyrovnání. Nejprve centroval Pavel Stránský a před brankovou čárou zachytil míč brankář. Poslední šance přišla po dlouhém autovém vhazování, jenže jsme nebyli dostatečně důrazní, abychom míč procpali do sítě. Následně zazní závěrečný hvizd.

Velká škoda nevyužitých příležitostí, zejména v prvním poločase. Rozdíl měl být více než jednobrankový. Mrzí hlavně to, že góly soupeře přišly po našich chybách. Šancí jsme měli víc, ale na to se nehraje. Lovčice byly produktivní. Bojovali jsme až do konce, ale tentokrát to na body nestačilo.

31Soldán Petr Brankář 72'
8Dvořák Tomáš 77 Obránce 39'