Petr Soldán – Ondřej Pokorný, Jiří Pechar (C), Daniel Denk, Ladislav Kohoutek (46´ Tomáš Dvořák) – Petr Kubišta, Jindřich Laštovička, David Šauer, Daniel Šafařík (62´ Matyáš Holý) – Radek Novák, Tomáš Chalupník

69´ Tomáš Chalupník

74´ Jiří Pechar (p)

78´ Tomáš Chalupník

83´ David Šauer

Odložená utkání dělají neplechu v rozlosování a díky nim jsme se znovu představili v domácích prostorech. Zavítal k nám soupeř z Lovčic, který se pohybuje ve druhé polovině tabulky. Do utkání nezasáhl Tomáš Ornst, Pavel Hochmann, Filip Šafařík, Lukáš Vencl, Pavel Pechar a Tomáš Němec.

Začátek zápasu byl z naší strany vlažný až ospalý. Kombinace byla pomalá nebo naopak příliš ukvapená. Hosté využívali svých rychlonohých křídelníků, které zásobovali krátkými i dlouhými přihrávkami za obranu a také autových vhazování, která létala hluboko do našeho vápna. Smolné obličejové zranění utrpěl v souboji Láďa Kohoutek, ale bolest překonal a hrál dál. Šancí bylo jako šafránu, přesto padla branka, a to ve 20´, kdy lovčičtí zahrávali rohový kop. My jsme si špatně rozebrali hráče a prodloužený míč na přední tyči doputoval až na zadní, kde nepokrytý hráč hlavou vstřelil úvodní branku – 0:1. Inkasovaný gól nás neprobudil natolik, abychom si vynutili tlak, hosty sevřeli a srovnali skóre. Zlepšila se však mezihra a několik nadějných situací bylo správně vyřešeno, míč do sítě jsme ale nedostali. I Lovčice občas zahrozily a držely nás v permanenci, pár rutinních a jistých zákroků předvedl Petr Soldán. V první pět a čtyřicetiminutovce už diváci branku neviděli, proto se do šaten odchází za jednobrankového vedení Lovčic.

O poločase vystřídal Láďa Kohoutek, místo kterého nastoupil Tomáš Dvořák. Dále se prohodilo pár postů. Na beka se zatáhl Dan Šafařík, Radek Novák z útoku do středu zálohy, David Šauer na levou stranu zálohy, odkud úřaduje nejefektivněji a Tomáš Dvořák na hrot ke svému jmenovci Chalupníkovi. Tyto tahy, jak se později ukázalo, byly těmi správnými. Navíc hostům, jak správně odhadl náš hráč číslo 15 Jindra Laštovička, docházely síly. Přesto to byly Lovčice, které mohly několikrát utéct do vedení o dva góly. Petr Soldán byl však proti a také díky svému dobrému postavení všechny šance zlikvidoval, čímž nám výrazně zjednodušil situaci. V 62´ ze zápasu odstupuje Dan Šafařík, jehož místo převzal Matyáš Holý. Po ukázkovém napadání našich ofenzivních hráčů donutil Tomáš Dvořák hosty k chybě, zmocnil se míče a posunul Davidu Šauerovi, který v 65´ srovnal na 1:1. Za další čtyři minuty už jsme byli ve vedení, kdy faul za vápnem potrestal po trestném kopu Tomáš Chalupník – 2:1. O chvilku později jsme opět dobře napadali i kombinovali, z čehož těžil aktivní David Šauer, který na hranici vápna převzal míč, vyhnul se brankáři, který ho za cenu jasného faulu a žluté karty srazil k zemi. Na 3:1 zvyšuje v 74´z penalty Jirka Pechar. O definitivním osudu utkání nejspíš rozhodl Tomáš Chalupník svým druhým gólem v zápase, který mu připravil David Šauer – 4:1 v 78´. Nepopulárního „bůra“ hosté inkasují v 83´, kdy zdánlivě ztracený centrovaný míč vrací hlavou za sebe Jindra Laštovička, Tomáš Dvořák posouvá na vedle stojícího Davida Šauera, který nejprve razítkuje břevno a odražený míč tentýž hráč poloakrobaticky trefuje do spodního rohu branky – 5:1. David tím korunuje svůj dnešní parádní a hlavně produktivní výkon. Poté se utkání v poklidu dohraje za přispění trojice rozhodčích, která rozhodovala korektně a s přehledem.

Hosté příjemně překvapili kombinačním fotbalem, který se snažili produkovat. My jsme se do zápasu dostávali pomaleji, z čehož pramenilo pasivní skóre v poločase. Příště musíme být správně nastavení od první minuty, jinak bychom za to mohli tvrdě pykat. Těší druhá půlka, ve které jsme začali hrát více po zemi a za dvacet minut pětkrát rozvlnili síť za brankářem hostí.

Josef Gall (trenér):

První poločas nebyl vůbec špatný, ale dobře hrající soupeř nás držel na distanc. My jsme zbrkle hledali finálku bez mezihry. Ve druhém poločase nás nejprve podržel Petr Soldán v bráně a vyšlo také prohození několika pozic. Hlavně Tomáš Dvořák zápas oživil a ukázkově se rval na hrotu. Po prvním gólu se rozjel brankostroj a zastavil na čísle pět. U čtyř branek byl David Šauer. Jen tak dál kluci.