26. 9. 2020 16:30 DAHASL 4. třída skupina B 2020/2021

Němec Jan – Pokorný Ondřej, Svoboda Jan (55´ Kalenský Luboš), Plhal Adam, Ornst Tomáš — Dvořák Tomáš (50´ Kohoutek Ladislav), Laštovička Jindřich, Hochmann Pavel (63´ Novák Radek), Rospopa Mykhailo (83´ Forman Martin) – Ziegler Martin, Šauer David

28´ Šauer David

34´ Ziegler Martin

43´ Šauer David

53´ Ziegler Martin

67´ Rospopa Mykhailo

68´ Novák Radek

80´ Laštovička Jindřich

86´ Šauer David

V sedmém kole jsme za nevlídného a studeného počasí na podmáčeném, ale přesto výborně připraveném trávníku přivítali hosty z Lužce. Ti dorazili pouze se základní jedenáctkou bez jediného náhradníka, což dokresluje jejich dosavadní postavení v tabulce a nulu na kontě získaných bodů. Sympaticky proto působí jejich početná divácká podpora převážně mladých žen a slečen.
V našem týmu chyběli bratři Jiří a Pavel Pecharovi a Dan a Filip Šafaříkovi, Jarda Matoušek, Petr Kubišta, Josef Steklý a Erik Svatoš. Po delší odmlce se do sestavy úspěšně vrátil Ondra Pokorný.

Vzhledem k diametrálně odlišnému postavení obou týmů v tabulce bylo jasné, že utkání se bude převážně odehrávat na polovině soupeře a bude zejména na našich ofenzivních hráčích, kdy utkání rozhodnou. Bohužel jsme se hned od začátku přizpůsobili „chodícímu“ stylu soupeře, naše útoky jsme přehrávali místo zakončení. I situace tři na jednoho skončila až úsměvným překopnutím branky… Některé naše vyložené šance pochytal velmi dobrý brankář hostí. Když již byli někteří příznivci nespokojeni s naší neplodnou ofenzivní hrou, udeřilo v minutě 29´, kdy po přihrávce Martina Zieglera provedl David Šauer kličku brankáři do levé strany a otevřel skóre – 1:0. O dvě minuty později je ve vápně faulován Laštovička a nařízený pokutový kop proměňuje Martin Ziegler – 2:0. V minutě 42´ prokličkuje z pravé strany do vápna Míša Rospopa a jeho přesnou přihrávku z pěti metrů usměrňuje David Šauer – 3:0. Tímto výsledkem končí i první poločas. Bylo to 45 minut dobývání branky soupeře, většinou velmi stereotypních a ve velmi úsporném tempu. Hosté se k ohrožení naší branky téměř nedostali.

Do druhé půle vstoupil náš celek nabuzen realizačním týmem s cílem zvyšovat skóre a uspokojit prokřehlé diváky. V 50´ odstupuje Tomáš Dvořák, který po bolesti zad vydržel více než poločas a střídá jej Láďa Kohoutek. V 52´ po pěkné akci Davida Šauera střílí Martin Ziegler přesně k tyči – 4:0. V 55´ střídá preventivně Honza Svoboda a nahrazuje jej nový hráč v našem kádru, Hrádovák Luboš Kalenský. Ten zaujme pozici levého beka a na stopera se přesouvá dnešní kapitán Tomáš Ornst, který dnes nemá štěstí a několik jeho nadějných příležitostí při standardních situacích míjí branku. V 63´ střídá nestárnoucí Pavel Hochmann, kterého nahrazuje Radek Novák. V téže minutě se prosazuje Míša Rospopa, který střelou z pravé strany z 18 metrů trefuje přesně do levé šibenice – 5:0. Od této chvíle hosté hrají v pěti hráčích vzadu a zbylých pět hráčů číhá kolem půlky hřiště s cílem vstřelit čestnou branku. My máme další příležitosti, dvakrát tvrdě střílí Láďa Kohoutek, většinu akcí ale řešíme zbytečnými přihrávkami či patičkami a hosté, někdy i se štěstím, odolávají. Další branku střílíme v 79´, kdy se individuálně prokličkuje pokutovým územím Radek Novák, kterému se štěstím zůstane míč na kopačce a napodruhé již střílí přesně – 6:0. V 83´ kompletuje hattrick David Šauer, když si narazí míč s Radkem Novákem a střelou k tyči zvyšuje – 7:0. V 83´ střídá Míšu Rospopu Martin Forman. Brankový účet uzavírá Jindra Laštovička, který jako jeden z mála hráčů zkoušel střílet i ze střední vzdálenosti. Vyslyšen je v 84´, kdy prudkou střelou po zemi z 16 metrů “angličanem“ od levé tyče naposledy rozradostňuje domácí diváky. Někteří sice chtějí „desítku“, ale přesný rozhodčí Vlasta Částka ukončuje v 90. minutě zápas, který především máme za sebou. Bylo těžké se motivovat proti snaživému, ale přeci jen slabšímu soupeři. Pochvalu zaslouží celý tým za další čisté konto Honzy Němce, který dirigoval defenzivní hru a včas vybíhal na dlouhé ojedinělé výpady soupeře. Z hráčů v poli chválíme autora hattricku Davida Šauera a neúnavného Jindru Laštovičku. Již se těšíme na další zápas v Novém Městě, kterým zahájíme šňůru tří venkovních zápasů na hřištích soupeřů.

První minuty si v našem dresu připsal houževnatý Luboš Kalenský, který delší dobu avizoval, že by se k nám rád přidal. Jsme rádi, že po bezmála třech letech skutečně naskočil do soutěžního utkání a s přehledem odehrál téměř čtyřicet minut. Jsme si jisti, že Luboš potřebnými atributy pro tuto soutěž disponuje, proto mu přejeme především pevné zdraví, které ho bohužel již několikrát zradilo.

Josef Gall (trenér):

Tříbodová povinnost splněna. Lužec přicestoval s 11 odvážnými, ti byli bezzubí a výsledek je pro ně velmi milosrdný. Brankový rozdíl mohl a měl být daleko větší. I přesto naši svěřenci v tréninkovém tempu utkání pohodlně dovedli do vítězného konce.