Dvořák Tomáš – Pokorný Ondřej (46´ Kučera Tomáš), Ornst Tomáš (51´ Laštovička Jindřich), Kalenský Luboš, Hochmann Pavel (59´ Forman Martin) – Kubišta Petr, Pechar Pavel, Pechar Jiří (C), Steklý Josef (59´ Chudoba Marek) – Šauer David, Chalupník Tomáš

44´ vlastní

45´ Chalupník Tomáš

48´ Kubišta Petr

51´ Chalupník Tomáš

60´ Laštovička Jindřich

76´ Pechar Jiří

V 8. soutěžním zápase jsme se představili před svými příznivci a hostili jsme tradičního účastníka Nepolisy „B“. Do zápasu jsme vstupovali s nálepkou jasného favorita, kterou ještě umocnilo souběžně hrané utkání jejich prvního týmu. Přesto „Nepál“ dorazil s dostatečným počtem hráčů složených z mixu mládí a zkušeností. Náš trenérský tým dnes nemohl využít Petra Soldána, Filipa Šafaříka, Radka Nováka a Dana Šafaříka.

Hned od samého začátku jsme kontrolovali hru a měli míč na svých kopačkách. Hosté byli zatažení a čekali, co předvedeme. V těchto typech zápasů je velmi důležitý brzký a uklidňující gól, který přišel v 5´, když jeden z pozdějších oslavenců Petr Kubišta z otočky napálil míč pod břevno. Asistenci si připsal David Šauer a ujímáme se vedení 1:0. A byl to opět David, který měl prsty, tedy lépe řečeno nohy v další brance, když byl naprosto zřetelně faulován v pokutovém území a výhodu pokutového kopu využil tradiční exekutor a dnešní druhý dodatečný oslavenec Jirka Pechar – 2:0 ve 13´. O čtyři minuty později našel znovu David Šauer ve vápně Jirku Pechara, který zblízka levou nohou navyšuje již na 3:0. Za dalších deset minut se prosazuje Pavel Pechar po přiťuknutí Petra Kubišty – 4:0. Tempo zápasu od tohoto momentu mírně opadlo. Hosté už neměli co ztratit a chtěli si alespoň zahrát fotbal. Všechny jejich situace však končí na připravené obraně, která nedopouští žádné ohrožení naší brány. Před vypršením prvních pětačtyřiceti minut se ještě dvakrát prosazujeme. Nejprve zahrává Ondra Pokorný standardní situaci z pravé strany do vápna soupeře a obránce si sráží centr do vlastní sítě – 44´ a 5:0. O minutu později se mezi střelce zapisuje i Tomáš Chalupník po přihrávce Jirky Pechara – 6:0 a následně se ozve hvizd rozhodčího signalizující přestávku.

O poločase střídáme a ne zcela zdravého Ondru Pokorného nahrazuje Tomáš Kučera. Jak jsme odstartovali první dějství, tak začalo i druhé, tedy nahrávka Davida Šauera (3. asistence + vybojovaná penalta) a z druhého gólu se raduje Petr Kubišta – 7:0. Následně opět střídáme, odpočinout si jde Tomáš Ornst a přichází Jindra Laštovička, který zaujme svoji typickou pozici ve středu zálohy. Do stoperské dvojice se tedy po zbytek zápasu zatahuje Pavel Pechar. Poté vysouvá průnikovou přihrávkou Jirka Pechar Tomáše Chalupníka, který je po samostatném úniku a kličce brankáři také dvougólový – 8:0 v 51´. V téže minutě si Tomáš rázem připisuje i třetí branku, kterou mu připraví Jindra Laštovička – 9:0. Ve velmi nadějné situaci se po náběhu do vápna zjeví Pepa Steklý, ale brankáře soupeře z pár metrů bohužel nepřekonává. Využíváme posledního střídání. Ze zápasu odstupuje Pavel Hochmann a právě Pepa Steklý a na plac míří Martin Forman a Marek Chudoba. Jubilejní desátou branku vsítil Jindra Laštovička za asistence Tomáše Chalupníka v 60´. I nadále se dostáváme do úniků, střel, samostatných nájezdů, ale řešení už je leckdy příliš bohorovné či překombinované, takže se stav dlouho nemění. Další branka přichází v 76´ po rohovém kopu Tomáše Chalupníka a zakončení hlavou Jirky Pechara – 11:0. Ten tedy na hattrick využil svoji pravou, levou i hlavu. Šance jsou i nadále. Za zmínku stojí nastřelená tyč Tomáše Chalupníka levačkou, neuznaný gól Marka Chudoby a jeho pozdější další promarněná příležitost. Oslavit vstřelenou branku mohl i Martin „Sifi“ Forman, jenže z více než dobré pozice vyprášil jen brankářovy rukavice. Konečné slovo si tak vzali hosté a dvě minuty před vypršením řádné hrací doby vstřelili čestný gól po centru.

Rezerva Nepolis je poměrně sympatický soupeř, který se i přes hrubě nepříznivý stav nesnížil k nedovoleným zákrokům, proto rozhodčí nemusel tahat karetní napomenutí. Celý zápas odehrál na co měl a příslibem do budoucnosti jsou pro něho náctiletí teenageři, kteří se mohou stát vůdčími osobnostmi třeba i prvního týmu. My jsme drtivou převahu vyjádřili i gólově, což se promítlo na konečném stavu.

Josef Gall (trenér):

Povedl se nám nástup do zápasu a po čtvrt hodině to bylo 3:0. Do konce poločasu jsme navýšili na 6:0. Do druhého poločasu jsme prostřídali a všichni náhradníci tak dostali své minuty na hřišti. Na soupeře nám dnes stačilo tréninkové tempo, protože převaha byla obrovská. Kluci si zápas užili a zastříleli si.