Soldán Petr – Pokorný Ondřej (58´ Dvořák Tomáš), Pechar Jiří (C), Kalenský Luboš, Hochmann Pavel (46´ Steklý Josef) – Kubišta Petr, Pechar Pavel (64´ Kohoutek Ladislav), Laštovička Jindřich, Šauer David (46´ Chudoba Marek) – Němec Tomáš (58´ Forman Martin), Chalupník Tomáš

14´ Kalenský Luboš

16´ Chalupník Tomáš

26´ Chalupník Tomáš

32´ Pechar Pavel

35´ Laštovička Jindřich

38´ Němec Tomáš

41´ Hochmann Pavel

48´ Chalupník Tomáš

Vzhledem k tomu, že se rozpadlo béčko Kobylic, tak se naším úvodním jarním zápasem stal střet s Novým Městem v domácím prostředí. První ostré utkání po delší pauze může být leckdy ošidné, proto bylo naším cílem do zápasu dobře vstoupit a pokud možno proměnit prvotní šance. Museli jsme se obejít, vyjma dlouhodobých absentérů, bez Tomášů Ornsta a Kučery a také Filipa Šafaříka.

Pokud měl někdo z nás obavy, že bychom se snad mohli v začátku trápit, tak se šeredně mýlil. Hráli jsme podle pokynů po zemi, rychle a účelně. Prvního gólu jsme se dočkali ve 4´, kdy si na kolmou přihrávku Jirky Pechara z hloubi pole seběhl Petr Kubišta, jehož horší první dotyk se vlastně ukázal jako výhodný, když míč příhodně odrazil k Tomáši Chalupníkovi, který se nemýlil – 1:0. Další branky přicházely v rychlém sledu. V 6´ se probil do vápna David Šauer a jeho zpětnou přihrávku zakončil mimo dosah brankáře Pavel Pechar – 2:0. O dalších pět minut jsme vedli už 3:0, kdy Tomáš Chalupník vysunul svého jmenovce a zároveň dnešního parťáka v útoku Němce, jenž v samostatném úniku zvolil kličku gólmanovi a zasunul do prázdné, čímž tak oslavil po cca deseti minutách premiérový gól v nechanickém dresu. O minutu později byl rozdíl už čtyřbrankový, když Tomáš Chalupník přiťukl balon Pavlu Pecharovi, jenž v pádu procpal střelu do sítě – 4:0. O další dvě minuty, tedy ve 14´ po obléhání soupeře posunul Pavel Pechar z pravé strany do středu hřiště na Luboše Kalenského, který si míč zpracoval, a protože proti němu nikdo nevystoupil, posunul si ho znovu a bombou pod „klacek“ rozradostněl naše fandy popáté – 5:0. Kanonáda nebrala konce a v pořadí šestý gól připravil brankář Petr Soldán, který zachytil nepovedený nákop hostí a okamžitě si všiml na půlící čáře startujícího Tomáše Chalupníka a rychlým výkopem ho poslal tváří v tvář brankáři. Tomáš zachoval chladnou hlavu a s klidem zavěsil – 6:0 ve 26´. V další šanci se objevil David Šauer, avšak obrana Nového Města s vypětím všech sil odolala. Sedmý gól se nápadně podobal prvnímu. Luboš Kalenský diagonálou z pozice stopera za hostující beky, Tomáš Chalupník se obloukem vyhnul ofsajdu a zakončil za háčky – 7:0 ve 36´. Měli jsme tak na světě první hattrick v utkání. Ten druhý na sebe nenechal dlouho čekat. Akci Ondry Pokorného, jenž zavezl míč do vápna a přenechal do tandemu Pavlu Pecharovi, zakončil právě druhý jmenovaný z hranice velkého vápna nechytatelným obstřelem na zadní tyč ve 32´ – 8:0. Na 9:0 mohl zvýšit Tomáš Němec, ale v tutovce ho vychytal brilantním zákrokem brankář. Co se nepovedlo Tomášovi, povedlo se z následného rohu Jindrovi Laštovičkovi, který vyskočil nejvýše a hlavou našel přesně vzdálený a nepokrytý roh branky – 35´ a 9:0. Na 10:0 zaokrouhlil ve 38´ po kombinační souhře Pavla Pechara a Jindry Laštovičky Tomáš Němec. Poločas z říše snů uzavřel nejzkušenější chlap na place Pavel Hochmann, jenž dopravil do prázdné sítě nezištnou nabídku od Tomáše Němce – 11:0 ve 41´.

Do druhého poločasu zůstal v kabině (a nemusel tak zpátky do zimy…) Pavel Hochmann a David Šauer, místo nichž naskočil Pepa Steklý, respektive Marek Chudoba. Tři minuty po obrátce vysunul Jirka Pechar do samostatného úniku Tomáše Chalupníka, jenž opět prokázal instinkt střelce a napálil míč přesně k tyči – 48´ a 12:0. V 58´ má splněno Ondra Pokorný a Tomáš Němec a na hřiště vstupuje Tomáš Dvořák s Martinem Formanem. O pár minut později v rámci posledního střídání naskakuje Láďa Kohoutek za Pavla Pechara. Vzhledem ke skóre naše úsilí polevilo a pohledných akcí jako z prvního poločasu ubývalo. Přesto dál přicházejí šance. Tomáš Chalupník nezvykle střílí pouze doprostřed brány levačkou, poté vybízí Martina Formana, který ale z loženky střílí slabě do brankáře. Další příležitost připraví Petr Kubišta svojí zpětnou přihrávkou na Pepu Steklého, ten ale bohužel namíří nad bránu. Čas plyne a všichni zúčastnění defacto čekají na závěrečný hvizd. Těsně před koncem vypršení základní hrací doby svůj čestný úspěch zaznamenává soupeř, a to poté co útočník přetlačí našeho hráče a podél Petra Soldána trefuje. Krátce po tomto momentě končí hlavní sudí Vízek mač, ve kterém jsme uragánem v prvním poločase rozhodli o zisku třech bodů.

Do utkání jsme nastoupili koncentrovaní a odhodlaní, což se pozitivně projevilo jak v kombinačním fotbale, tak rapidně i ve skóre. Brzké góly nám samozřejmě pomohly a ulehčily situaci. Každý v našem dresu si dnes zahrál fotbal a přispěl k demolici soupeře, kterému dnes do branky napadalo skoro všechno. Velmi obstojně zvládl svoji premiéru Tomáš Němec. Hosté, byť brzy prohrávali větším rozdílem, dohráli utkání se ctí a bez hrubých faulů.

Josef Gall (trenér):

Kluci dnes sehráli výborný part a potvrdili kvalitu. O osudu utkání bylo rozhodnuto hned v jeho úvodu. Některé pasáže hry byly velmi povedené, většinu šancí jsme dokázali přetavit v gól. Chválím celý mančaft, jak k utkání přistoupil. Svůj čas dnes dostali všichni a někteří střídající byli blízko tomu, aby se zapsali do listiny střelců. Jsem rád, že se Tomáši Němcovi povedlo začlenit, předvedl přesně to, co od něho očekáváme. Fungovala spolupráce napříč všemi řadami.