4. 5. 2024 17:00 DAHASL Okresní přebor 2023/2024

Nový HK B404Remíza

Report

Petr Soldán – Tomáš Ornst (67´ Pavel Pechar), Jiří Pechar (C), Filip Šafařík, Luboš Kalenský (46´ Marek Chudoba) – Petr Kubišta, Jindřich Laštovička, Michal Klouzek, David Šauer, Kristián Čáp, Tomáš Chalupník

Branky:

6´ Jindřich Laštovička

9´ Kristián Čáp

42´ Jindřich Laštovička

70´ Jindřich Laštovička

V rámci 21. kola do Nechanic přijel novohradecký záložní tým, na kterého příliš neumíme a máme s ním negativní bilanci. Soupeř je možná malinko za očekáváním, když se pohybuje v polovině tabulky, ale motivace mu rozhodně nechybí, protože rozehrává mladé hráče, kteří nakukují do A týmu. My jsme chtěli navázat na výkon z předchozího kola. Absentoval Pavel Hochmann, Ondra Pokorný, Dan Denk, Radek Novák a Pavel Stránský.

Vstup do zápasu se povedl a úvodní pasáže patřily nám, z čehož jsme vyprodukovali brzký gól. Ve správný čas a na správném místě se nacházel Jindra Laštovička, když se k němu v 6´ odrazil zblokovaný míč a Jindra placírkou nedal hostujícímu gólmanovi šanci, když trefil za háčky – 1:0. Obdobná situace se odehrála i o pár minut později. Pokus Tomáš Chalupníka byl sražen mimo tři tyče, ale odražený balon sledoval Kristián Čáp a ač mírně z úhlu, dokázal míč umístit do sítě – 9´ a stav je 2:0. Po rychlých brankách se hra uklidnila a vyrovnala. Postupem času se čím dál více začali prosazovat hosté. My jsme špatně reagovali, a tak Nový Hradec plně převzal iniciativu a zatlačil nás. Odolávali jsme do 34´, kdy přišel totální výpadek. Nejprve se z levé strany a hranice vápna trefili hosté nechytatelně do šibenice – sníženo na 2:1. O minutu později jsme špatně rozehráli od brány a nabídnutý dárek hosté nekompromisně přetavili ve vyrovnávací gól – 2:2. No a za další 2 minuty jsme inkasovali další branku, když se po centru z pravé strany Nový Hradec prosadil z bezprostřední blízkosti. Bleskurychle jsme tedy přišli o vedení a dokonce jeden gól ztráceli. Naštěstí jsme se úplně nesesypali a dokázali se včas sebrat. O 5 minut déle, tedy ve 42´ rozehrál ze strany standardku Tomáš Chalupník a Jindra Laštovička v náběhu tečoval mimo dosah brankáře – vyrovnáno 3:3. Když už se zdálo, že oba mančafty půjdou na pauzu za remízového stavu, tak hosté znovu strhli vedení na svoji stranu. Standardka, která představovala zkrácený roh, zapadla za Petra Soldána, který se po míči natahoval marně – 3:4. Pár chvil poté končí zkušený sudí bláznivý první poločas.

V šatně jsme byli opaření, protože jsme věděli, že minimálně 2 ze 4 gólů byly řešitelné a poměrně laciné. Také jsme ale věděli, že do druhého dějství nesmíme opakovat chyby, pokud možno už neinkasovat a byli jsme odhodlaní zápas otočit. Provedli jsme jednu personální změnu. Místo Luboše Kalenského nastoupil Mára Chudoba. Po rozehrávce ze středového kruhu jsme se prezentovali přesně tak, jak jsme chtěli. Byli jsme přímočaří, důslední a v pohybu. Na světelné tabuli svítila 55´ a my počítali nevyužité loženky, kterých bylo za 10 minut přesně 5. I hosté zírali, že stále drží těsné vedení. Nad bránu pálil David Šauer, pak ho napodobil Michal Klouzek. Dvakrát se do samostatného úniku dostal Tomáš Chalupník, ale vždy ho vychytal nestárnoucí Vašata, který střežil bránu Nového Hradce Králové. V dalším útoku Tomáš na gólmana vyzrál, ale na brankové čáře ho zastoupil vracející se obránce, který tak zamezil jistému vyrovnání. Hosté občas zaměstnají naši defenzívu protiútokem, ale ke střele, která by mohla znamenat ohrožení se nedostávají, a tak se pokouší natahovat čas. V 67´ ze hřiště odchází Tomáš Ornst a do hry vstupuje Pavel Pechar a mohl to být bravurní tah. Po pár desítkách vteřin se Pavel vyhnul ofsajdu a běžel za skákavým míčem. Stál proti němu už jen brankář a Pavel ho naneštěstí prudkou ranou trefil na solar a následný závar končí pouze rohovým kopem. I když pouze – rozehrávku si vzal na starost Tomáš Chalupník a po domluveném signálu poslal míč přesně do míst, kam si seběhl Jindra Laštovička a ten je hlavou takřka neomylný – 70´ a vyrovnáno na 4:4 a zároveň se jednalo o Jindrův třetí gól v zápase, takže připsaný hattrick. V 88´ dostává hostující útočník druhou žlutou za zakopnutí míče několik vteřin po hvizdu a je tudíž vyloučen. Hlavní rozhodčí nastavuje, trochu překvapivě, pouze 2 minuty. Dostaneme se k několika standardkám a závarům, ale míč do sítě neprocpeme, takže utkání končí divokou remízou.

Zápas jako na houpačce. Rychlé vedení 2:0 promrháme ve 4 minutách po blackoutu, kdy inkasujeme 3 branky v rychlém sledu. Vyrovnáme a znovu si necháme vstřelit laciný gól do šatny. Reakce do druhého poločasu je velmi dobrá. Dokážeme však pouze vyrovnat, byť vítězný gól několikrát visel na vlásku. Kluci nesložili zbraně a i když byl duel psychicky náročný, vždy se dokázali oklepat a bojovat až do konce. Pro nezaujatého diváka zajímavý a dramatický duel a ukázka toho, jak je fotbal nevyzpytatelný a zároveň krásný…