10. 8. 2019 10:15 AM GNOL 4. třída A muži 2019/2020

Pokorný Ondřej (46′ Diviš Petr), Matoušek Jaroslav, Pechar Jiří /K/, Ornst Tomáš
Dvořák Tomáš, Hochmann Pavel, Pechar Pavel, Trutnovský Radek
Ziegler Martin, Steklý Josef (46′ Jaroš Vlasta)

Branky: Pechar Pavel 2x, Ziegler Martin

První mistrovské utkání IV. třídy skupiny A OFS Hradec Králové jsme odehráli s rezervním týmem Nového Hradce, který sestoupil z III. třídy. Hrálo se na perfektně připraveném trávníku v sobotním dopoledni a před téměř 200 diváky z Nechanic, Kunčic i okolních obcí.
Úvod zápasu byl neurovnaný, nervózní, oběma týmům dělalo problémy vyměnit si dvě až tři přihrávky. V době, kdy jsme získávali územní převahu, udeřili poprvé hosté, 23′ – 0:1.  V následující minutě nastřelil Hochmann břevno a hosté z rychlého brejku skórovali podruhé, opět se prosadil Přiklopil – 0:2. Dvě branky otřásly naší psychikou a deset minut jsme byli mimo hru. Po krásné akci po pravé straně centroval Matoušek a Ornst hlavou trefuje opět pouze břevno za již bezmocným brankářem hostí Vaškem Vašatou. To, že je někdy fotbal krutý, se potvrzuje ve 43′, kdy hosté navýšili na hrozivých poločasových – 0:3.

Do druhé poločasu jsme poslali všechny tři náhradníky (brankář Kvasnička, mladík Diviš a nestárnoucí Jaroš). Prvních patnáct minut se zdálo, že zápas je rozhodnutý a nemáme zejména morální síly na zvrat. Zejména, kdy po své pěkné akci z levé strany Jaroš neproměnil. Utkání mohli rozhodnout hosté, ale nastřelili pouze tyč tvrdou střelou z 20 metrů. Na posledních dvacet minut trenéři udělali změny v sestavě, vysunul se na hrot Jiří Pechar a zatlačili jsme hosty k jejich brance. První mistrovskou branku vstřelil v 77′ Martin Ziegler po zemi pro průniku J. Pechara – 1:3. Tato branka uvolnila psychiku hráčů, umocnila nadšení fanoušků a v 82′ střílí J. Pechar z pravé strany a patičkou tečuje na zadní tyč Pavel Pechar – 2:3. Následně po kombinaci středem hřiště trefuje Jaroš levou tyč. V 87′ je již vyrovnáno, kdy se po RK Zieglera prosazuje na zadní tyči Pavel Pechar – 3:3. V tuto chvíli je v areálu velké nadšení. V 89′ mohl být zvrat dokonán, kdy po centru z pravé strany hlavičkuje Pavel Pechar a obránce hostí na brankové čáře vyráží míč rukou. Rozhodčí však pokutový kop nenařizuje a utkání končí asi zaslouženou remízou. Dnešní dopoledne ukázalo všechny tváře fotbalu, natěšení, nervozitu, zklamání, euforii a zejména emoce. A proto se fotbal hraje a budou na nás snad chodit diváci v hojném počtu jako dnes.

Josef Gall, trenér: Zápas před krásnou diváckou kulisou přinesl zajímavý fotbal, ukázal nerozehranost některých našich hráčů. V prvním poločase jsme dvakrát nastřelili břevno a vypadalo to s námi špatně. Velký potlesk za druhý poločas a zejména závěr. Je před námi ještě hodně práce. Vzhledem k tomu, že se jedná o první sezónu a nemáme zázemí pro trénink, bude velmi složité připravovat hráče k zápasům. Přesto věříme, že odehrajeme podzimní část důstojně.