Nechanice vs Ohnišťany

13. 5. 2023 17:00 DAHASL Okresní přebor 2022/2023

Ohnišťany000Prohra

Petr Soldán – Daniel Šafařík, Jiří Pechar (C), Tomáš Ornst, Luboš Kalenský – Petr Kubišta (85´ Pavel Hochmann), Erik Svatoš (59´ Ondřej Pokorný), Jindřich Laštovička, Ladislav Kohoutek (53´ Matyáš Holý) – Daniel Denk, Tomáš Chalupník

68´ Tomáš Chalupník

Jednadvacátý soutěžní zápas jsme sehráli na domácím trávníku v Nechanicích, hostili jsme poslední celek tabulky Ohnišťany. Chyběl Filip Šafařík, Lukáš Vencl, Tomáš Dvořák, Pavel Pechar, David Šauer, Radek Novák a Tomáš Němec. Stále poměrně dlouhý seznam. Byť je soupeř poslední, odehrává vyrovnaná utkání a mnohdy mu chybí branka nebo dvě, aby zapsal nějaký bod do tabulky. Přesto jsme věděli, že by bylo žádoucí naplno bodovat a potvrdit roli favorita.

Začátek zápasu byl z naší strany rozpačitý, asi jsme doufali, že přijede odevzdaný soupeř, který se sám porazí. Opak byl pravdou. Hosté byli aktivní, poctiví, důrazní a odhodlaní nechat na hřišti všechno a poprat se o výsledek. Hrál se vyrovnaný zápas, my jsme až moc kazili i zdánlivě jednoduché situace. Oba týmy svedly množství soubojů mezi šestnáctkami. Prvně zahrozil Dan Denk, který se v šestnáctce uvolnil, vystřelil a donutil brankáře k zákroku, po němž následoval rohový kop. Ohnišťany odpověděly podobnou akcí a zákrok musel vytasit Petr Soldán. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou, kdy mají obrany navrch před útoky. My jsme se několikrát ukvapili ve střelbě, kdy jsme pokoušeli štěstí z nepřipravených pozic, proto byly výsledkem střely mimo tři tyče. Pak zase akci, která volala po zakončení, překombinujeme a k ohrožení soupeře ani nedojde. Často hledáme své útočníky těžkými míči směřující někam na prsa, takže ti jsou o to lépe střeženi, protože nejdříve musí zkrotit neposedný míč. Nadějně vypadají akce, kdy se nám povede zakombinovat po zemi. Po jedné takové kopeme rohový kop, nejvýše vyskočí Jindra Laštovička a ač tísněn, razítkuje hlavou břevno. Ohnišťany také ještě jednou zahrozí, ale se situací si poradí brankář Petr Soldán. Pak se hosté dožadují odpískání pokutového kopu, avšak rozhodčí správně nepíská. První dějství tedy končí bez branek.

Do druhého poločasu vstupují obě jedenáctky ve stejném složení. Hosté začínají malinko tahat čas a tím nám brnkají na nervy. V 53´ hru opouští Láďa Kohoutek a naskakuje Matyáš Holý. V 59´ má odehráno i Erik Svatoš a do hry přichází Ondra Pokorný. Ten si stoupne na svoji tradiční pozici beka a Luboš Kalenský se posune o řadu výše. Gólu se diváci dočkali v 68´, kdy si na pas Jindry Laštovičky seběhl Tomáš Chalupník a z levé strany prostřelil brankáře – 1:0. Poté nás podržel Petr Soldán v brance. Měl i štěstí, kdy pár střel letělo vedle tyčí. Petr zachycením míče a výkopem za beky Ohnišťan založil i rychlý protiútok, po kterém mohl skórovat Tomáš Chalupník, ale hosté ho nakonec ke střele nepustili. Premiérový gól do soupeřovy sítě mohl zaznamenat Matyáš Holý, ale trefuje pouze horní konstrukci branky. Čas plyne, emoce narůstají, což vede k různým diskusím, aktivní jsou v této činnosti především Jirka Pechar a Petr Soldán, kteří debatují s lavičkou Ohnišťan. Ti cítí, že jsou blízko vyrovnání, my zase, že druhým gólem zápas definitivně zlomíme ve svůj prospěch. Mohlo se tak stát po centru Jirky Pechara, jehož nákop se snesl do vápna k Jindrovi Laštovičkovi, toho však zradilo zpracování a Ohnišťany odklidily míč do bezpečí. V 85´ opustil hřiště Petr Kubišta a na závěr přišel Pavel Hochmann. A ihned se prodral do šance, kdy hlavou prověřil pozornost gólmana. V 86´ dochází k nevybíravému zákroku od soupeřova hráče, který okamžitě vidí žlutou kartu. Rozhodčí k základní hrací době přidává 6 minut nastaveného času. V něm zkouší Tomáš Chalupník rozmanitá zakončení z různých pozic, ale všechna končí mimo branku. V jasné pozici trefí Luboš Kalenský brankáře. Ohnišťany pošlou pár nákopů do našeho vápna, ale všechny odvrátíme. Zápas tedy končí hubeným vítězstvím 1:0.

V zápase jsme se nadřeli více než jsme asi předpokládali. Soupeř však svoji kůži nedal lacino a je až paradoxní, že se pohybuje na samém chvostu tabulky. Svědčí to však o letošní abnormální vyrovnanosti Okresu. V tomto ročníku prostě není lehkého soupeře. Škoda naší přílišné nervozity a křečovité hry, zbytečně se tím srážíme. Těší nula vzadu a zisk tří bodů.

Myslím si, že minimálně o ten gól jsme byli lepší. Zachytal Petr Soldán, obrana odvedla svoji práci, v záloze vyčníval Jindra Laštovička, který si připsal i rozhodující asistenci a vyhrál množství soubojů. Útok se dokázal prosadit. Kdybychom proměnili nějakou šanci na 2:0, mohlo se hrát klidněji. Přesto to kluci za mě v pohodě zvládli. Díky za výhru.

31Soldán Petr Brankář 86'
66Šafařík Daniel Obránce