Nechanice vs Olympia Hradec

21. 10. 2023 15:30 DAHASL Okresní přebor 2023/2024

Nechanice011Prohra
Olympia Hradec213Výhra

Petr Soldán – Petr Kubišta, Jiří Pechar (C) (46´ Luboš Kalenský), Pavel Pechar, Filip Šafařík – Pavel Stránský (71´ Marek Chudoba), Jindřich Laštovička, Daniel Denk, Kristián Čáp, David Šauer – Michal Klouzek (50´ Radek Novák)

72´ Luboš Kalenský

V 11. kole k nám zavítal zřejmě největší favorit a lídr soutěže, hradecká Olympia. V jejím dresu se prohání celá řada zvučených jmen, za všechny třeba nestárnoucí legenda Jiří Novotný, rekordman v počtu získaných ligových titulů, který v rudém dresu slavil hned 14x. Atraktivní zápas si nenechalo ujít 350 platících + další zhruba 100 diváků. K utkání nebyl připraven Tomáš Ornst, Pavel Hochmann, Tomáš Dvořák, Lukáš Vencl, Matěj Vošmik, Pepa Tošovský a Tomáš Chalupník.

Úvodní minuty patřily spíše hostům, kteří byli klidnější na míči a dlouhými nákopy se tlačili před naši bránu. Tyto ataky jsme přečkali, protože naši obránci byli u míče dříve a zažehnali nebezpečí. Olympia všechny situace důrazně dohrávala už od našeho vápna, takže hra byla často přerušená. S přibývajícím časem jsme se začali osmělovat i my. Po přímočarých akcích jsme vyprodukovali dva rohové kopy. Po zahrání toho druhého se míče zmocnil hráč hostí a dlouhým pasem hledal svého ofenzivního hráče, který vzdušný souboj pouze předstíral a přepustil útočníkovi. My jsme vzadu měli 3 rychlonohé hráče, jenže jsme situaci zle vyhodnotili a Korba postupoval z pravé strany na Petra Soldána a rutinérsky ho prostřelil. V 11´ tedy prohráváme 0:1. Chvíli jsme byli po obdrženém gólu v útlumu, ale pak jsme se konečně naplno dostali do zápasu. Náš první střelecký pokus v zápase měl na svědomí Michal Klouzek, ale mířil nepřesně a slabě. Ve 20´ se žlutilo. Po několikátém dohrání už sudímu došla trpělivost a karetní napomenutí dostal útočník Olympie. Zhruba v polovině prvního dějství Kristián Čáp chytře loboval, jenže naneštěstí pro nás brankář stihl míč vychýlit z ideální trajektorie a gól z toho nebyl. Následně byla hra na chvíli přerušena, protože si ošetření vyžádal Jirka Pechar. Po krátké pauze jsme zakombinovali a vyprodukovali největší šanci v prvním poločase a vlastně i zápasu. Dan Denk ideálně posunul do vápna na rozběhnutého Pavla Stránského, jenže ten v rozhodující moment malinko zavrávoral a nedokázal ideálně trefit míč, který tak skončil pod tělem gólmana. Rušno je i v našem vápně, ale situace ustojíme. Ve 32´ dostal žlutou hostující stoper. Další příležitost přišla posléze a opět z našich kopaček. Do prudkého centru z pravé strany nastavil nohu David Šauer, ale k naší smůle míč putoval přesně do míst, kde se pohyboval brankář. V závěru úvodního dějství přišla studená sprcha. Olympia zahrála rohový kop, který jsme odvrátili za vápno, ale míč si zpracoval a připravil hostující záložník, kličkou se zbavil svého strážce a poslal míč od břevna za brankovou čáru – 44´ a stav 0:2.

Do druhého poločasu vstupujeme s jednou změnou, když Jirku Pechara střídá Luboš Kalenský. Na pozici stopera se posouvá Filip Šafařík a Luboš klasicky sehraje levého beka. V 50´ střídáme podruhé. Michala Klouzka nahradil Radek Novák. Poté se dlouho hraje bez větší šance. Oba týmy si jsou vědomi, že eventuální příští gól by byl velmi důležitý pro další průběh zápasu. Olympia spoustu našich rozjezdů brzdí již v zárodku a poněkolikáté fauluje Korba, který žlutou kartu obdržel hned v úvodu. Dovolí si i z bezprostřední blízkosti zamezit naší rozehrávce, když blokuje balón. U rozhodčího mu vše prochází. V 71´ dochází k našemu třetímu střídání. Odstupuje Pavel Stránský a krajního záložníka ve zbytku hrací doby odehraje Marek Chudoba. Čas plyne a my se vstřelenou brankou chceme vrátit do zápasu. Stane se tak v 72´, když si centr Dana Denka ze strany najde Luboš Kalenský a hlavou ho usměrní k tyči, takže se gólman natahuje marně – 1:2. Zbývá plus mínus 20 minut. Začínáme hrát odvážněji, takže práci má i Petr Soldán, který utlumí několik střeleckých pokusů. Za nás Radek Novák dvakrát nebezpečně střílí, ale rány míjí zařízení. Z pravé strany nebezpečně vypálí Petr Kubišta a donutí brankáře k zákroku. Nadýchaný a téměř přesný míč pošle do vápna Jindra Laštovička a Radkovi Novákovi chybí centimetry, aby ho tečoval před gólmanem. Na druhé straně musí být ve stálé permanenci obrana, protože Olympia chce z brejků rozhodnout. Mezitím si v 83´ zblízka prohlédne žlutou kartu Filip Šafařík. V 88´ inkasujeme hlavou po rohovém kopu na 1:3 a takový zůstane i konečný výsledek.

K vidění bylo nadprůměrné utkání za hlučné atmosféry. Hosté, vědomi si svých kvalit, se nebáli hrát po zemi a nakrátko po celém hřišti i u své brány. I my jsme nabídli několik povedených akcí. Projevily se výraznější zkušenosti Olympie a zejména efektivita v zakončení. Na šance jsme dnes neprohráli, ale odcházíme poraženi. Avšak se vztyčenou hlavou a s vědomím, že jsme byli vyrovnaným soupeřem a klidně jsme mohli bodovat. Poděkování za výkon.

23Kubišta Petr Obránce
13Pechar Jiří 2 Obránce