Petr Soldán – Petr Kubišta (54´ Ondřej Pokorný), Jiří Pechar (C), Pavel Pechar, Luboš Kalenský (54´ Tomáš Dvořák) – Pavel Stránský (67´ Marek Chudoba), Jindřich Laštovička, Kristián Čáp, Daniel Denk (46´ Josef Tošovský), David Šauer – Michal Klouzek (80´ Matěj Vošmik)

10´ Daniel Denk

39´ Pavel Stránský

51´ David Šauer

54´ Josef Tošovský

V 9. soutěžním zápase jsme pod novým trenérem Honzou Krausem a asistentem Láďou Kohoutkem hostili Jiskru Prasek, která je zatím za očekáváním, protože se potácí u dna tabulky. Přesto, bez dobrého výkonu se výsledek sám nedostaví. Znovu miniderby, divácká návštěva šplhala ke 200 přihlížejícím. Základní jedenáctka i lavička byla oproti jiným zápasům nabitá. Chyběl pouze Pavel Hochmann, Filip Šafařík, Lukáš Vencl a Tomáš Chalupník.

Od úvodních minut jsme převzali otěže zápasu, dobře jsme kombinovali, drželi pozice a stanovenou taktiku. Ve 3´ přišel zdánlivě dlouhý křižný míč do vápna, ale Kristián Čáp nic nevypustil, posunul si balon před hostujícím brankářem, který byl v souboji o zlomek vteřiny později, takže Kristiána ve skluzu trefil. Sudí byl inkriminovanému momentu blízko, takže ihned pískl a nařídil pokutový kop. Zahrání se ujal tradiční exekutor Jirka Pechar a dostal nás ve 4´ do vedení 1:0. I nadále jsme pokračovali v dobré hře, která znamenala další gól v síti Prasku. V 10´ uvolnil Pavel Stránský Dana Denka, který z pravé strany uvnitř vápna prostřelil gólmana – 2:0. V další pasáži zápasu jsme měli několik nadějných rohových kopů, ale bez kýženého efektu. V další akci jsme 3x zakončovali a naši fanoušci už dost možná zvedali ruce, ale tentokrát jsme si na brankáře nepřišli a ten tak držel svůj tým v zápase. Následně jsme znovu vyprodukovali dobrou akci, na jejímž konci byl David Šauer, ale ten zkoušel lob namísto uklizení míče placírkou a jeho pokus skončil v rukavicích gólmana. Hosté se do našeho vápna dostávali sporadicky, Petr Soldán byl dlouho bez práce. Jenže ve 30´ jsme nebyli dostatečně důrazní při odvracení míče a poté jsme vyrobili za vápnem faul. Prasek standardku dokonale využil. Technická střela se vyhnula postavené zdi a skončila na přední tyči v brance. Ve 31´ sníženo na 2:1. Dvoubrankové vedení jsme si vzali zpátky o 8 minut později, a to po líbivé akci – rychlém kontru – vykombinování ve středu hřiště, adresném pasu na rozběhnutého Davida Šauera, který z levé strany předložil před bránu Pavlu Stránskému a ten ve skluzu usměrnil míč do sítě – 3:1. Za tohoto stavu se odcházelo na poločasovou přestávku.

Do druhého dějství jsme nastoupili s jednou změnou post za post. Dan Denk přepustil své místo Pepovi Tošovskému. Nástup do druhé pět a čtyřicetiminutovky jsme měli znovu povedený. V 51´ rozehrál Pavel Pechar z hloubi pole na Kristiána Čápa, ten posunul míč kupředu, převzal ho Michal Klouzek, připravil si palebnou pozici a mířil na přední tyč. Brankář střelu sice vyrazil, ale jen před dobíhajícího Davida Šauera, který zvýšil na 4:1. V 54´ bylo ještě veseleji. O míč od Jirky Pechara si pohybem řekl Jindra Laštovička a průnikovkou nastartoval aktivního Pavla Stránského, jehož centr dopadl k Pepovi Tošovskému, který nadvakrát prostřelil gólmana – 5:1. Po tomto gólu saháme ke dvojímu střídání. Odpracováno pro dnešek mají oba krajní beci, Petr Kubišta i Luboš Kalenský, a na jejich pozice nastupuje Ondřej Pokorný s Tomášem Dvořákem. Dostali jsme se do pohodlného vedení, které nám paradoxně ublížilo, alespoň co se týče výstavby hry. Každý se chtěl prosadit, nedrželi jsme rozestavení, předržovali jsme balóny, volili jsme těžká řešení. Prasek většinu svých akcí rozjížděl přes mohutného Michala Fofa, který si tělem výborně kryl míč, vyvezl ho a předával spoluhráčům. V 67´ přichází na trávník Marek Chudoba namísto Pavla Stránského, jehož vyprovází zasloužený potlesk tribun. Marek si umě hledal střelecké pozice a mohl ve zbývajícím čase několikrát navýšit průběžné vedení. Proti byl však dobře chytající brankář hostí nebo Marka zradila nepřesná muška. Utkání už nemá takovou kvalitu a spíše se dohrává. V 80´ naposledy střídáme. Michala Klouzka nahradil Matěj Vošmik. V 83´ se finálně mění skóre dnešního zápasu. Znovu jsme nechali rozeběhnout hostujícího Fofa a následně jsme ho nedovoleně ve vápně poslali k zemi. Penaltu střelou o tyč proměnil jejich brankář – 5:2.

Začátky obou poločasů určily ráz tohoto zápasu. Přítomní diváci se rozhodně nenudili a nakonec viděli 7 přesných tref. Až na drobný výpadek v prvním poločase se hrálo utkání pod naší taktovkou. Některé akce snesly parametry a snad na ně navážeme i v dalších kolech. Vedením o 4 góly jsme se nechali ukolébat a ztráceli jsme mnoho zdánlivě jednoduchých míčů, ale to vše už za rozhodnutého stavu. První zápas pod novou trenérskou taktovkou se povedl.