Němec Jan – Šafařík Filip, Pechar Jiří, Pechar Pavel (46´ Kubišta Petr), Plhal Adam – Dvořák Tomáš,  Laštovička Jindřich, Hochmann Pavel (74´ Kohoutek Ladislav), Steklý Josef (12´ Rospopa Mykhailo) – Ziegler Martin (46´ Šafařík Daniel), Šauer David

36´ Šauer David

59´ Pechar Jiří

70´ Pechar Jiří

72´ Šafařík Daniel

Ve 2. kole VOTROK poháru jsme se dle předem losovaného pavouka na domácím stadionu po čtyřech dnech utkali opět s Převýšovem, který v předchozím kole vyřadil Boharyni a my Cerekvici. Možná trochu překvapivě z prvního kola postoupily dva týmy ze 4. třídy na úkor okresních. Hosté, hnáni pár dní starou prohrou a pohárovými ambicemi, kterými se netajili, nastoupili v optimální sestavě. My jsme postrádali zraněné Jardu Matouška, Honzu Svobodu, Martina Formana. Omluven byl Tomáš Ornst, Erik Svatoš, Ondřej Pokorný, Radek Novák a Honza Čech.

Od úvodních minut se hrál z obou stran svižný fotbal, žádné vyčkávání ani opatrná taktika. My jsme se ujali vedení v 10´, kdy byl v pokutovém území nedovoleně sražen Filip Šafařík a nabídnutou příležitost z bílého puntíku bezpečně proměnil po zemi k tyči v úvodní gól Martin Ziegler. O necelé dvě minuty poté musel bohužel střídat Pepa Steklý, který si obnovil svalové zranění. Na kraj zálohy naskočil Míša Rospopa. Další rozruch nastal v minutě 20., kdy hostující asistent rozhodčího zastavil naši slibně se rozvíjející akci 3 na 1 pro domnělý ofsajd. I přes nevoli téměř všech fanoušků a domácích hráčů rozhodčí Štancl na popud asistenta, který zvedl praporek, akci přerušuje. Nesouhlas s verdiktem nejvíce projevil Martin Ziegler, za což byl „odměněn“ žlutou kartou z kapsičky rozhodčího. Ve 25´ hosté trestají naši nepřesnou rozehrávkou střelou k tyči, na kterou si Honza Němec sáhl, nicméně nedokázal vytěsnit mimo tři tyče. Kapituloval tak až v průběhu pátého zápasu v nechanickém dresu. Neprůstřelnost držel velmi slušných 385 minut a bylo by pěkné, kdyby počínaje příštím zápasem navázal spolu s obranou sérii další. Vedení v zápase jsme si uzmuli zpátky ve 36´, kdy Zieglerův rohový kop propadl na zadní tyč až k Jirkovi Pecharovi, který vracel před bránu a David Šauer křižnou střelou svojí slabší nohou zavěsil. Do přestávky se skóre již nezměnilo, takže se do šaten odcházelo za stavu 2:1.

V poločase došlo hned ke čtyřem střídáním. Za domácí preventivně odstoupil Pavel Pechar a Martin Ziegler a do hry vstoupil Petr Kubišta s Danem Šafaříkem. Hosté kontrovali nasazením dvou ofenzivních hráčů. Stav utkání se měnil v 52´, když po naší další chybné a ležérní rozehrávce hostující Hrabík průnikovou přihrávkou za naši obranu vysunul svého spoluhráče, který zblízka prostřelil Honzu Němce. Začínalo se tedy od znova. Převýšov se vyrovnáním dostal na koně, kdežto my jsme byli v útlumu. V 59´ se Dan Šafařík ve vápně natlačil před hostujícího obránce, který ho zastavil pouze za cenu nedovoleného zákroku. Výsledkem byla druhá odpískaná penalta v náš prospěch. Vzhledem k tomu, že náš tradiční a osvědčený exekutor „Havri“ byl v poločase stažen, tak se k pokutovému kopu postavil Jirka Pechar, který nám mohl vrátit vedení, a tak se také stalo, když míč poslal po zemi k tyči. O jedenáct minut později proběhla obdobná akce, do vápna se tentokrát prodral Tomáš Dvořák a hostující obránce opět zatáhl za ruční brzdu jednoznačným zákrokem za hranicí pravidel a nám tak připadla dnes již třetí příležitost proměnit „desítku“. Míče se opět chopil Jirka Pechar, zachoval pevné nervy a proměnil střelou k opačné tyči než v předešlém případě. Poprvé v zápase jsme soupeři odskočili na rozdíl dvou branek. Ihned po tomto momentu rozkázal hostující stratég svým svěřencům aplikovat ostrovní styl, kterým chtěl ve zbývajících 20 minutách utkání vyrovnat. Výsledkem bylo především několik nevybíravých zákroků, z nichž se minimálně oranžově jevil nešetrný a tvrdý zákrok na Jindru Laštovičku a posléze i Davida Šauera. Oba zmínění si z utkání odnesli naštěstí „jen“ modřiny. V 72´ měl odpracováno Pavel Hochmann, kterého nahradil Láďa Kohoutek. Hosté upravili na konečných 5:3 z našeho pohledu po precizně zahrané standardní situaci tři minuty před koncem. Další příležitost ke snížení jsme hostům neumožnili a zbytek utkání odehráli zkušeně na útočné polovině.

V dalším kole poháru, které se odehraje na jaře 2021, na domácí půdě v rámci čtvrtfinále přivítáme rezervu Vysoké nad Labem, která si jednoznačným výsledkem poradila se Lhotou pod Libčany.

Josef Gall (trenér):

Nepříjemný a houževnatý soupeř, který si u nás chtěl vybojovat postup do další fáze. V zápase jsme ho však za 90 minut do vedení nepustili. I přes početné absence hodnotím naše vítězství jako zcela zasloužené. Nejhůře nám bylo zkraje druhého poločasu za stavu 2:2, avšak zvládli jsme třemi brankami nakročit k postupu. Mrzí brzké zranění Pepy Steklého, kterého budeme nějaký čas postrádat. Chválím do jednoho celý mančaft za příkladnou bojovnost a touhu postoupit dál. Vadilo mi zbytečně přehnané agresivní pojetí od Převýšova v závěru, které bylo za hranou a hrozilo tím nebezpečí úrazu.