15. 5. 2022 17:00 CK VOTROK 3. třída "západ" 2021/2022

Převýšov101Prohra

Report

Soldán Petr – Pokorný Ondřej (46´ Novák Radek), Šafařík Filip (86´ Kohoutek Ladislav), Ornst Tomáš, Hochmann Pavel (89´ Kučera Tomáš) – Kubišta Petr, Pechar Pavel, Laštovička Jindřich, Šauer David – Pechar Jiří (C), Chalupník Tomáš

Branky:

33´ Laštovička Jindřich

78´ Kubišta Petr

86´ Chalupník Tomáš

Soutěž pokračovala dalším kolem, my jsme za slunného počasí přivítali tým Převýšova. Utkal se první proti třetímu. Zejména z naší strany důležité utkání. Pro dnešní zápas chyběl Luboš Kalenský, Pepa Steklý, Tomáš Dvořák, Martin Forman a Tomáš Němec.

Nástup do utkání se nám vůbec nepodařil. Působili jsme laxně, vázly přihrávky, pohyb v začátku chyběl téměř úplně. Záložní řada byla odstřihnutá, protože hostující hráči napadali a my povětšinou volili dlouhý nákop. Převýšov hrál od samého začátku důrazně a jednoduše, se snahou maximálně rozdrobit hru. Brankář Převýšova byl rozhodčím ústně napomínán už v sedmé minutě, aby zmenšil prodlevy mezi tím, než postaví míč a uvede ho do hry. Náznaky přesto máme my, oba krajní záložníci (David Šauer a Petr Kubišta) se probijí po svých stranách do vápna a zpětnými přihrávkami hledají lépe postavené spoluhráče. Nahrávky k naší smůle neprojdou a adresáta proto nenajdou. V první gólovce zápasu se objevil Pavel Pechar, jehož střela skončila pouze rohovým kopem. Chvíli na to udeřilo na druhé straně. Středopolař Převýšova napřáhl mírně za vápnem ke střele, která zapadla k tyči – 10´ a 0:1. My i nadále působíme rozháraným dojmem, zkrátka se nám nedaří. Na nervy nám brnkají ofenzivní hráči soupeře, kteří po každém přerušení zakopnou nebo zahodí míč. Nehraje se pohledný fotbal, protože oba týmy volí především dlouhé balony, což nám moc nesedí. Vyrovnání má na noze Pavel Pechar, naznačí střelu, vyhne se obránci, ale zakončení není dostatečně důrazné, proto končí znovu pouze rohovým kopem. Z něho se nejvýše do vzduchu vyhoupne Jindra Laštovička, ale hlavička míří nad bránu. Pozici na hřišti si párkrát prohodí bratři Pecharovi, ale bez efektu. Hlouběji pro míč se stahuje i Tomáš Chalupník. Ten taky vyzkouší pozornost gólmana dobrou střelou ze standardní situace, výsledkem je znovu jen rohový kop. Převýšovští kontrují několika střelami, se kterými si poradí Petr Soldán anebo končí vedle. Ve snaze vyrovnat párkrát propadneme a hosté ihned zakládají protiútoky, které nedotáhnou do konce. Kýžené vyrovnání přichází ve 33´, kdy prudkou přihrávku z pravé strany Tomáš Chalupník posune za sebe, míč převezme Jindra Laštovička a z pravé strany na bližší tyč střílí gól – 1:1. Do konce poločasu se týmy prosadit nedokážou, proto se odchází na přestávku za smírného stavu.

Do druhého poločasu zranění nepustí Ondru Pokorného a do hry tak vstupuje Radek Novák. Dochází k přeskupení našich řad. Filip Šafařík zaujmul místo po Ondrovi, Jirka Pechar vedle Tomáše Ornsta a Radek Novák na středu po boku Jindry Laštovičky. Druhý poločas jsme začali velkým náporem. Neuběhla ani minuta a Petr Kubišta ideálním centrem našel Davida Šauera, jenž hrudí přiklepnul Tomáši Chalupníkovi, před nímž zívala poloprázdná branka, jenže Tomáš zvolil razanci a bomba nártem končí nad břevnem. Chvíli poté si rohový kop Pavla Pechara na zadní tyč našel opět Tomáš Chalupník a technicky náročnou střelu zvládl ukázkově, bohužel ránu vychýlila tyč. A do třetice Tomáš, kterému kolmicí posunul Radek Novák, Tomáš se vyhnul vybíhajícímu brankáři, ale už nestačil zasunout. Z tlaku jsme vedení na svoji stranu nestrhli, ale věděli jsme, že tudy vede cesta. Převýšov sem tam zahrozil z protiútoku. Jeho mladí ofenzivní hráči byli velmi nepříjemní, rychlí a soubojoví. Situaci jsme vždy vyřešili. Soupeře jsme přehrávali a věřili, že vítězný gól přijde. Převýšov vědomě kouskuje hru, zdržuje, několikrát si jeho hráči vyžádají ošetření, protahují křeče, dokonce přemotivovaný realizační tým hostů (z něhož jsou následně dva funkcionáři za nevhodné chování vyloučeni z prostoru střídaček) zahazuje míč přes ochrannou  síť mimo areál… Prostě všemožnými způsoby udržet remízový stav. Tuto taktiku jim rozboural Tomáš Ornst s Petrem Kubištou, kdy se prvně jmenovaný prosmýkl po pravé straně do vápna, zpětnou příhrou našel Petra a ten nártem prostřelil vše – 78´ a 2:1. Tato branka byla zároveň naším jubilejním stým vstřeleným gólem v sezóně (18. utkání = cca 5,5 gólu na zápas). Průběžný stav 2:1 nezvládl psychicky labilní hráč hostí, který dal naplno průchod svým emocím, za což nemohl následovat jiný trest než červená karta. To vše už asi bylo příliš i na horkokrevného gólmana hostů, jemuž se zatemnilo před očima a řádil jako smyslů zbavený, výsledkem byla tudíž druhá červená karta. Převýšov o devíti hráčích měl už zápas velmi ztížený a definitivně ho rozhodl Tomáš Chalupník, který využil přihrávky Pavla Pechara za beky a ze samostatného úniku obstřelil suplujícího brankáře. Po tomto gólu střídáme, přichází Láďa Kohoutek za Filipa Šafaříka a posléze končí i Pavel Hochmann a do hry po delší pauze naskočil Tomáš Kučera. Zbylé minuty se odehrají v poklidu a připisujeme si tak další důležité body do tabulky.

Náročný mač s kvalitním soupeřem, který je třetí oprávněně. Sami jsme si utkání ztížili a dlouho nám trvalo, než jsme se na hřišti rozkoukali. Leckdy se nám nedařily ani základní věci. Ovšem i tyto zápasy přichází a nás může těšit fakt, že jsme tento zvládli za tři body, byť se všechny situace nevyvíjely podle našich přestav. Hlavně po začátku druhého poločasu jsme si šli za vítězstvím. Hostující frustraci se dá porozumět. Bezmála osmdesát minut držíte remízový stav s favoritem a pak dostanete branku, u které tušíte, že je zlomová. Kdo někdy takové utkání hrál, byl na straně poražených a je vznětlivější povahy, ví, že emoce se v tu chvíli valí proudem a je těžké je udržet na uzdě. My jsme vypjatý zápas v hlavě zvládli, což je potěšující. Už jen čtyři mače nás dělí od konce sezóny, která se může stát velmi podařenou a úspěšnou…

Josef Gall (trenér):

Dnešní utkání se mi hodnotí těžko. Zápas měl dvě roviny. Herní a mentální. Co se týče herní, tak až na 20 minut druhého poločasu jsme zbytek odehráli naprosto tristně (část našich hráčů se probudila po sobotním dejchánku právě až ve zmíněné druhé půli, kterou jsme odehráli slušně kombinačně, jinak HRŮZA A RYCHLE ZAPOMENOUT). Mentální stránka – co si naši hráči museli vyslechnout od soupeře a jeho lavičky, bylo hodně za hranou. Z výše uvedených důvodů kluky nechválím, ale děkuji jim (oni vědí)! Když pominu „proč, jak…“, tak zkrátka 3 body jsou doma.