29. 8. 2020 17:00 DAHASL 4. třída skupina B 2020/2021

Němec Jan – Šafařík Filip, Svoboda Jan, Matoušek Jaroslav (18´ Pechar Jiří), Ornst Tomáš – Plhal Adam (46´ Kubišta Petr), Novák Radek (65´ Hochmann Pavel), Laštovička Jindřich, Šauer David – Ziegler Martin (70´ Dvořák Tomáš), Pechar Pavel (83´ Rospopa Mykhailo)

Branky:

30´ Pechar Pavel

56 Ziegler Martin

Ve třetím soutěžním kole jsme se před svými příznivci utkali s Převýšovem, toho času druhým týmem tabulky, nad kterým jsme měli dvoubodový náskok. Z různých důvodů absentoval Pepa Steklý, Ondra Pokorný, Dan Šafařík, volno dostal od trenérů Erik Svatoš a Honza Čech. Utkání odřídil rozhodčí Miloslav Doubrava.

První minuty byly oťukávací, ale ihned poté jsme otěže zápasu převzali do vlastních rukou a zatlačili Převýšov před jejich šestnáctku. Po gólu volalo zakončení Jindry Laštovičky, Pavla Pechara a zejména Radka Nováka. Střely však končily nad brankou, zásahem brankáře nebo na posledním obránci. Hosté veškeré ataky s notnou dávkou štěstí přežili a následně se hra začala vyrovnávat. Převýšov v prvním poločase praktikoval dlouhé míče, kterými hledal své mladé a hbité útočníky. Naše obrana pracovala spolehlivě, případně vše vyřešil jistý Honza Němec mezi tyčemi. My jsme se prezentovali především postupnou kombinací a kolmicemi za obranu hostí, po kterých jsme byli nebezpeční. V 18´ musíme nuceně střídat. Zraněného Jardu Matouška nahrazuje po zranění se vracející Jirka Pechar. Hosté se čím dál více osmělují, vyloženou šanci si však nevytváří. Nebezpečnou standardní situaci z hranice vápna tlumí v náručí pozorný Honza Němec. Asi nejnebezpečnější situací je obranná hlavička Tomáše Ornsta, který ji nasměruje do Jirky Pechara,od něhož se míč odráží k tyči. Naštěstí pro nás zasahuje brankář pohotovým skokem, vyráží míč, který si najde Filip Šafařík a definitivně zažehnává vzniklé nebezpečí. Ve 30´ jdeme konečně do vedení, když Martin Ziegler na hranici vápna pokryje míč, jenž převezme Pavel Pechar, obhodí obránce a vyběhnuvšího brankáře obstřeluje šajtlí na zadní tyč. Do konce poločasu se odehrává množství soubojů ve středu hřiště bez vážnějších příležitostí. Poločas končí výsledkem 1:0. S přihlédnutím k úvodu zápasu měl být brankový rozdíl výraznější.

Ve druhém poločase hosté posilují střed pole a mění styl hry. Ustupují od dlouhých míčů a snaží se prosadit kombinační hrou. V týmu domácích Adama Plhala nahrazuje Petr Kubišta. Na obou stranách přibývají nepřesnosti a nedovolené zákroky. Hra je kouskovaná, okem diváka ne příliš pohledná. Ovšem nechybějí emoce a odlišené pohledy obou táborů na dění na hřišti. Převýšov hrozí trestnými kopy, které mají razanci, o to však méně přesnosti. Občasnou střelu bezpečně likviduje Honza Němec. Hra je vyrovnaná a nám začíná být jasné, že případná druhá branka by nás velmi přiblížila ke kýženým třem bodům. Té se za obrovské radosti dočkáme v 56´, kdy hosté poněkolikáté nedovoleným zákrokem přeruší naši akci, Pavel Pechar okamžitě přesným centrem nachází osamoceného Jindru Laštovičku, který nezpracuje úplně optimálně, nicméně vybídne ideální přihrávkou před prázdnou bránu ke skórování Martina Zieglera, pro kterého již není problém dopravit míč do sítě. Převýšovu zbývá cca 25 minut na případný obrat v utkání a nadechuje se k závěrečnému náporu. Pasáž mezi 70.-85. minutou mají hosté mírně navrch, my se především bráníme a doufáme v pojišťující třetí branku. Blízko jsme byli po úprku Martina Zieglera, jenž předložil Pavlu Pecharovi, který z ideální pozici střílí na zadní tyč, ale těsně míjí. V 65´ odchází Radek Novák, který podal dobrý výkon, a do hry naskakuje Pavel Hochmann. „Havri“ má splněno za 1+1 a o 5 minut později přepouští své místo Tomáši Dvořákovi, který má pomoci otupit běhavé kraje soupeře.

Na posledních deset minut přišel narušovat rozehrávku soupeře Míša Rospopa, který nahradil Pavla Pechara. Hosté se marně snaží vstřelit kontaktní branku, proto utkání pozvolna dospělo až do konečného hvizdu. Defenzíva i ve čtvrtém (tři soutěžní a jeden pohárový) zápase sezóny drží čistý štít. Tři zápasy, devět bodů, tedy ideální start… Je žádoucí pokračovat v tvrdé práci a neusnout na vavřínech.

Josef Gall (trenér):

Zatím pravděpodobně nejtěžší utkání sezóny. Hosté byli důrazní a pohybliví. Kdybychom proměnili vyložené šance z úvodu, zápas by byl pro nás asi o mnoho lehčí. Nepříjemné pro nás bylo zranění Jardy Matouška a risk v podobě nasazení zcela nedoléčeného Jirky Pechara. Ve druhém poločase jsme zápas příkladně odbojovali a nedovolili Převýšovu dostat se do gólovky, a tím i do zápasu. Chválím kluky, dnes si 3 body odmakali, byl to poctivý týmový výkon.