19. 4. 2024 18:00 DAHASL Okresní přebor 2023/2024

Petr Soldán – Ondřej Pokorný (46´ Tomáš Ornst), Pavel Pechar (C) (64´ Marek Chudoba), Filip Šafařík, Luboš Kalenský (Pavel Hochmann) – Petr Kubišta, Jindřich Laštovička, Pavel Stránský, Kristián Čáp (46´ Michal Klouzek), David Šauer – Tomáš Chalupník

Branky:

86´ Tomáš Ornst

89´ Tomáš Chalupník

Netradičně v pátek 19. 4. přijela do sportovního areálu Nechanice nedaleká Roudnice se svým béčkem. Šlágr kola si i přes nepřízeň počasí nenechalo ujít 130 platících diváků. Třetí vs. pátý. Zápasy s roudnickou rezervou bývají těsné a velmi vyrovnané. Do utkání nebyl připraven Jiří Pechar, Dan Den a Radek Novák.

Začátek zápasu vážnější šanci ať už před jednou či druhou bránou nepřinesl. Oba týmy trpělivě brání a pokouší se zakládat útočné akce. Dlouhý míč se na mokrém trávníku stává téměř nezachytitelným. Oba týmy proto preferují spíše postupný přechod. Postupem času vyzkouší střelbu zpoza vápna oba mančafty, ale gólmani zasahovat nemusí. Do prvního ohrožení se prodíral Pavel Stránský, ale neměl potřebnou rychlost, a tak byl hostujícími obránci obrán o míč. Na druhé straně se Pavel Pechar před vlastním vápnem pokoušel nasadit soupeři jesle, které nevyšly a situaci jsme hasili odkopem do autu. Mnoho míčů lacino ztrácíme. Kristián Čáp se stahoval pro míče od stoperů, ale příliš váhal s rozehrávkou, takže byl dostoupen protihráči, kteří získali balón a chodili do nebezpečných protiútoků. Naštěstí se zřídkakdy dostávají ke střelbě a když, tak není nebezpečná a poradí si s ní Petr Soldán. Ten také velmi hlasitě a vehementně upozornil Kristiána Čápa na tyto ztráty míče. Ve 35´ na hraně nebo spíš malinko za hranou nedovoleného zákroku přišla naše další ztráta, Roudnice kvapila do útoku a přenesla míč z pravé strany do vápna, kde si ho útočník zpracoval a obstřelem na zadní tyč překonal Petra Soldána, který se za střelou pouze ohlédl – 0:1. Kristián Čáp reklamoval faul, ale hlavní rozhodčí ho potrestal žlutou kartou. Za pár minut jsme mohli vyrovnat, když Jindra Laštovička kolmicí vysunul nabíhajícího Tomáš Chalupníka, ten si míč posunul před vyběhnutým brankářem, ale už se dostal do velkého úhlu. Volil proto zpětnou přihrávku na vápno, adresáta však nenašel. Udeřilo na druhé straně. Běžela 42´, když střední záložník napřáhl zhruba z 25 metrů a plachtící střelou zvýšil roudnické vedení na 0:2.

Do druhého poločasu nastoupil Tomáš Ornst a Michal Klouzek, kteří vystřídali Ondru Pokorného a Kristiána Čápa. Takřka okamžitě po změně stran jsme mohli snížit na rozdíl jedné branky, když David Šauer z levé strany výborně odcentroval, jenže zakončující Tomáš Chalupník míč úplně ideálně netrefil, proto vyniknul hostující brankář. Nedáš dostaneš naštěstí dnes neplatilo. Hosté rozehráli rohový kop a gólovou hlavičku na brankové čáře utlumil Petr Soldán. Roudnice se od této šance soustředí už spíše na defenzívu. V 56´ dostává útočník hostí žlutou kartu. V 64´ opouští hřiště Pavel Pechar a o pět minut později Luboš Kalenský. Naskakují za ně Marek Chudoba s Pavlem Hochmannem. Většina dlouhých nákopů končí na hlavě Jindry Laštovičky, který je znovu excelentní ve vzdušných soubojích. Na zemi se zase daří Filipu Šafaříkovi, který nepouští útočníky k míči a dobře načasovanými skluzy před nimi balony odehraje. V nadějné příležitosti se zjeví Tomáš Chalupník, který se na vápně dostává k odraženému míči, brankář se vrací zpátky do brány, ale Tomáš branku míjí. V 75´ se tentýž roudnický útočník znovu proviní proti pravidlům, když sestřelí Jindru Laštovičku a následuje druhá žlutá karta a vyloučení. Nám zbývá zhruba 18 minut i s nastavením, abychom početní výhodu využili a s výsledkem něco udělali. Dlouho se nemůžeme proti konsolidované obraně prosadit. Obranný val prolomíme až v 86´, kdy si na posunutí Michala Klouzka seběhl Tomáš Ornst a skákavou střelou k tyči snižuje na 1:2. V 89´ zahrává Tomáš Chalupník standardku, kterou kopne tak dobře, že i když ji nikdo netečuje, tak končí v síti – vyrovnáno 2:2. V samém závěru máme za vápnem trestňák a diváci jsou ve varu. Míč si staví Tomáš Chalupník, ale svůj druhý gól v zápase nepřidá, a tak zápas končí remízou.

Utkání dvou odlišných poločasů. V prvním jsme byli nemastní neslaní a takřka jsme soupeře neohrozili. V tom druhém jsme přidali a byť to trvalo, tak na konci jsme byli odměněni za bojovnost a víru. V 85´ jsme ještě 2 góly ztráceli, takže bod jednoznačně bereme, ale paradoxně jsme nakonec v součtu měli více šancí a hráči cítili, že kdyby se ještě chvíli hrálo, porvali by se o rozdílový gól.