Dvořák Tomáš – Pokorný Ondřej, Šafařík Filip, Kalenský Luboš, Hochmann Pavel (75´ Kohoutek Ladislav) – Steklý Josef, Pechar Pavel, Pechar Jiří (C) (34´ Kučera Tomáš), Chudoba Marek (53´ Forman Martin) – Šauer David, Chalupník Tomáš

44´ Chalupník Tomáš

65´ Chalupník Tomáš

71´ Pechar Pavel

90´ Šafařík Filip

V 10. zápase sezóny jsme nastoupili v domácím prostředí a naším soupeřem byl rezervní celek ze Skřivan. Role favorita připadla nám a jakékoliv zaváhání by bylo zklamáním. Toho času druhý celek proti sedmému. K zápasu nenastoupil Petr Soldán, Tomáš Ornst, Jindra Laštovička, Radek Novák, Petr Kubišta a Dan Šafařík.

V úvodní dvacetiminutovce jsme byli zbytečně zbrklí a unáhlení, akce se nedařily podle přestav. Přesto bylo zřejmé, že jsme na balonu silní a pokud zpřesníme a zklidníme rozehru a předfinální fázi, měli bychom se začít gólově prosazovat. Míč jsme do sítě dostali zhruba v 15´, kdy se prosadil Jirka Pechar, ale gól neplatil pro údajný ofsajd. Ve 20´ se David Šauer na pravé straně a na hranici vápna zbavil protihráče, našel volného Jirku Pechara, který přebral míč a zároveň byl zastaven za hranicí pravidel. Z nařízené penalty sám faulovaný vstřelil první gól zápasu – 1:0 ve 21´. Tato branka přinesla na naše kopačky více klidu a zúročení přišlo záhy, když Pavel Hochmann míč nahrál osamocenému Jirkovi Pecharovi a ten splnil pokyn od Filipa Šafaříka, jenž radil Jirkovi ať vystřelí, a podařená rána skončila v dolním rohu – 25´ a 2:0. O dvě minuty později jsme oslavovali třetí branku, a to po spolupráci Tomáše Chalupníka a zakončujícího Marka Chudoby, který přehodil vybíhajícího gólmana a lob nadvakrát odražený od břevna nakonec skončil v síti. Marek tedy zaznamenal svůj premiérový gól a stav byl rázem 3:0. Další šanci měl po ideálním sklepnutí Pepy Steklého a následné přihrávce Jirky Pechara za beky Tomáš Chalupník, ale mířil pouze do připraveného gólmana hostí. O další vzrušení se postaral David Šauer a hostující stoper, který Davida udeřil loktem a po následné strkanici hlavní rozhodčí oběma hříšníkům udělil žluté varování. V minutě 34´ pro zranění odstupuje Jirka Pechar a na plac přichází Tomáš Kučera. Minutu před vypršením 45´ z trestného kopu navyšuje Tomáš Chalupník na 4:0 střelou na stranu brankáře.

Ve druhém poločase vzhledem k průběžnému výsledku lehce opadla koncentrovanost a hladovost, nicméně stále diktujeme tempo hry. V 53´ se hlásí o střídání křečemi postihnutý střelec třetí branky Marek Chudoba, kterého nahrazuje Martin Forman. Další změny skóre se přítomní diváci dočkají v 65´ poté, co Pavel Pechar posune Tomáši Chalupníkovi, který se tentokráte v zakončení nemýlí – 5:0. Když časomíra ukrojí dalších pět minut, opět zaúřaduje dvojice Tomáš Chalupník a Pavel Pechar, jen s prohozenými rolemi. Pavel rozehrává rohový kop nakrátko právě s Tomášem, který Pavlovi vrací, ten si posouvá míč a zakroutí ho nechytatelně přes celou bránu do šibenice – 6:0 v 71´. Krátce po tomto navýšení potřetí a naposledy střídáme. Odpracováno má Pavel Hochmann a do hry pouští Láďu Kohoutka. V 84´ jsme mohli mít dalšího adepta na svůj první gól, ale proti bylo břevno při zakončení Tomáše Kučery levou nohou. Naše obrana nedovolila soupeři dostat se do výrazné šance, Tomáš Dvořák v brance tedy nemusel řešit svízelné situace, a tak alespoň několikrát vypomohl s rozehrávkou. Tečku za zápasem těsně před jeho koncem udělal Filip Šafařík ve spolupráci s Láďou Kohoutkem. Láďa vracel po rohovém kopu hlavičkou míč, který spadl k nohám Filipa a ten ho odrazil do opuštěné brány – 7:0.

Utkání jsme zvládli jak výsledkově, tak i celkem slušně herně v poli. Těší prvotní gól Marka Chudoby, blízko byl i Tomáš Kučera. Svůj čas dostali všichni dnešní náhradníci. Negativem je zranění Jirky Pechara. Záskok mezi třemi tyčemi zvládl velmi obstojně Tomáš Dvořák, který v součtu pěti utkání inkasoval pouze 3x a nyní již může předat brankářské úřadování Petru Soldánovi, který se vrací po odpykání disciplinárního trestu. Ještě zvládnout zbývající (pravděpodobně) tři zápasy a bude to velmi vydařený podzim… Stále je třeba makat, protože nic nepůjde samo.

Josef Gall (trenér):

V utkání jsme měli jasnou převahu, soupeř vzdoroval do první branky. Postupně jsme navyšovali skóre, některé akce byly pohledné, a tak byly oceněny potleskem od našich věrných fanoušků. Do utkání se dobře zapojili střídající hráči. Celý mančaft šlape, jen tak dál.