Nechanice vs Skřivany B

6. 4. 2024 16:30 DAHASL Okresní přebor 2023/2024

Skřivany B112Prohra

Petr Soldán – Ondřej Pokorný (63´ Pavel Hochmann), Jiří Pechar (C), Filip Šafařík, Luboš Kalenský (63´ Tomáš Ornst) – Petr Kubišta, Jindřich Laštovička, Pavel Pechar, Tomáš Chalupník, Marek Chudoba (74´ Matěj Vošmik) – Michal Klouzek

2´ Marek Chudoba

22´ Michal Klouzek

56´ Michal Klouzek

79´ Pavel Pechar

V 17. kole jsme v nechanickém areálu přivítali skřivanské béčko, které sází na mladé perspektivní hráče, které doplňují zkušení harcovníci. Vzhledem k postavení v tabulce jsme byli favoritem zápasu. Absentoval Dan Denk, David Šauer, Radek Novák, Pavel Stránský a Kristián Čáp.

Takřka ihned po naší rozehrávce ze středového kruhu jsme se po pravé straně dostali k soupeřovu vápnu, Petr Kubišta přesprintoval obránce, odcentroval a míč po několika odrazech doputoval až k Markovi Chudobovi, který byl ve správný čas na správném místě a doklepl do prázdné brány – 2´ a 1:0. Náš rozlet přibrzdila 9´, kdy po našem rohovém kopu hosté podnikli rychlý brejk, my jsme špatně odvrátili nakopnutý míč a Skřivany situaci vyřešily nahrávkou před bránu, odkud z bezprostřední blízkosti přišla střela. Petr Soldán si na střelu sáhl, ale nedokázal ji vytěsnit mimo tři tyče. Hosté spoléhají na rychlonohého útočníka, kterého zásobují dlouhými pasy. Nám kombinace trochu vázne, spoustu odražených míčů sbírá soupeř. Následně nebezpečně z uctivé vzdálenosti vystřelil Luboš Kalenský, ale gólman střelu pokryl, dorážku nepřipustil. Vedení o gól jsme si vzali zpátky ve 22´ po autovém vhazování Ondry Pokorného, kdy si míč pokryl uvnitř vápna Michal Klouzek, zbavil se obránce a na bližší tyč překonal brankáře – 2:1. Naše akce rozehráváme už od Petra Soldána převážně po zemi a rychle otáčíme hru ze strany na stranu. Postupný útok tedy vzniká už v hloubi pole. Pro míč se místy až příliš stahují všichni tři střední záložníci, o to menší je pak podpora Michala Klouzka v útoku. Obě strany za první poločas vyprodukují dost rohových či volných přímých kopů, ale obra brankáři míč za svá záda z těchto situacích nepropustí. O pauze vedeme 2:1.

Po změně stran si vypracujeme tutovku, ale naložíme s ní prachbídně a necháme vyniknout skřivanského Hrubeše v bráně. Stejně dopadne i Michal Klouzek, kterému se snesl na kopačky odražený míč, ale znovu si vylámal zuby na brankáři, který jeho nepříliš přesnou střelu levou nohou vykopává. S další příležitostí, kterou jsme si vynutili dobrým napadáním a přinutili soupeře k chybě, si Michal Klouzek už poradil gólově. Pravda, situace to nebyla složitá, protože zachyboval stoper a na Michalovi bylo trefit poloprázdnou bránu – 56´ a 3:1. V 63´ saháme ke dvojnásobnému střídání. Odstupují oba krajní obránci Ondřej Pokorný a Luboš Kalenský a do hry přichází Pavel Hochmann s Tomášem Ornstem. Povedeným výjezdem se prezentoval Filip Šafařík, který z vlastní poloviny přešel přes 3 hráče, z nichž si udělal slalomové tyčky, jenže pas, který měl být finální přihrávkou, odevzdal přesně na nohu hostujícího hráče. Škoda, byla by to parádní akce. Naposledy střídáme. Po kvalitním výkonu odstupuje Marek Chudoba a závěrečnou čtvrthodinku absolvuje Matěj Vošmik. Počtvrté se prosazujeme v 79´, kdy si na rohový kop Tomáše Chalupníka na přední tyč seběhl Pavel Pechar a nadvakrát propálil míč do sítě – 4:1. Poté hrály prim tyčky a břevna. Nejprve si Tomáš Chalupník z levé strany a z úhlu vypracoval palebnou pozici a trefil tyč, od které se míč podél brankové čáry odrazil do brankáře a na rohový kop. Na druhé straně střela skřivanských z vrchu orazítkovala břevno. Pak se s pumelicí vytasil Jindra Laštovička, ale střelu přímým nártem namířil do břevna, od kterého se odrazila zpět na vápno, odkud ji hosté odklidili do bezpečí. Podobná situace se odehrála i před Petrem Soldánem, za kterým také zazvonila horní konstrukce brány. V 87´ hosté korigují stav, když si naše obrana vybrala slabší chvilku. Petr Soldán první střelu zlikvidoval, ale na dorážku už byl krátký. Více už zápas nenabídl. Opět, tak jako v předešlém zápase, nemusel sudí sahat do kapsičky pro kartu. Všechny 3 rozhodčí je třeba pochválit, utkání zvládli s přehledem. Hlavní sudí ponechal hře spád a plynulost, což bylo z obou táborů jednoznačně kvitováno.

Soupeř přijel namotivovaný, odhodlaný, s chutí do hry a neměl moc co ztratit. Ještě měl zhruba hodinu hry velmi dobrý pohyb, což nám občas nevonělo. Někdy jsme byli pozdě v soubojích, a také proto jsme nesbírali odražené míče. Šancí jsme si znovu vypracovali dost, jen to zužitkování… Utkání možná nenabídlo tolik pohledných akcí, občas se nám nedařila kombinace. Příčin bylo více, jednak soupeř, který byl organizovaný a jednoduše každý zápas není posvícení, někdy to holt „lepí“ o něco méně. Přesto jsme dokázali čtyřikrát skórovat a dokráčet k výhře, což se počítá.

98Šafařík Filip Obránce
2Kalenský Luboš 3 Obránce