Nechanice vs Skřivany B

4 - 1
Konec

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna
12. 9. 2020 17:00 DAHASL 4. třída skupina B 2020/2021

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasSkóreVýsledek
Nechanice224Výhra
Skřivany B011Prohra

Report

Němec Jan – Šafařík Filip, Svatoš Erik, Plhal Adam (80´ Rospopa Mykhailo), Ornst Tomáš – Kubišta Petr, Laštovička Jindřich, Hochmann Pavel (58´ Pechar Pavel), Dvořák Tomáš – Pechar Jiří, Šauer David (45´ Ziegler Martin)

Branky:

36´ Svatoš Erik

37´ Šauer David

58´ Kubišta Petr

69´ Ziegler Martin

 

V pátém kole jsme na před svými příznivci hostili béčko Skřivan. Před tímto utkáním oba týmy nasbíraly shodně 9 bodů za tři výhry a jednu prohru. My jsme nezvládli minulé utkání, proto jsme chtěli výpadek odčinit, získat plný počet bodů a osamostatnit se v čele tabulky. Hosté nastoupili s velmi mladou a běhavou sestavou, kterou dirigoval z pozice stopera kapitán Staněk. Na naší straně absentoval Jarda Matoušek, Honza Svoboda, Ondra Pokorný, Pepa Steklý, Radek Novák, Honza Čech, Dan Šafařík, Martin Forman a Láďa Kohoutek. Vzhledem k rozsáhlému počtu chybějících doznala základní sestava několika změn. Na post stopera trenér Pepa Gall vybral Erika Svatoše, který vytvořil pár s Adamem Plhalem, na postu středního záložníka zahájil vedle Jindry Laštovičky nestárnoucí Pavel Hochmann, na levou zálohu se vrátil Tomáš Dvořák a vedle Davida Šauera nastoupil v útoku Jirka Pechar.

Začátek utkání byl opatrný, oba týmy se snažily neumožnit soupeři dostat se do brzkého vedení. Postupem času jsme přebírali iniciativu, osmělili se a zahrozili po stranách hřiště, ovšem bez gólového vyústění. Skřivany důsledně bránily, dobře se hýbaly a prolínaly, s čímž jsme měli občas problém a v důrazu se hostující mladící taktéž neztratili. Do vápna hostí jsme dokázali protlačit několik centrů, žádný však nebyl natolik adresný, abychom se prosadili a vstřelili první branku. Prolomit obranný val soupeře se nám prvně povedlo ve 36. minutě po standardní situaci Erika Svatoše, jenž nachytal hostujícího brankáře střelou na bližší tyč – 1:0. Prakticky ihned po rozehrání jsme se zmocnili míče, který se dostal na lajnu k Davidu Šauerovi, jehož centrovaný míč zapadl za dezorientovaného brankáře – 2:0. Po rohových kopech se k hlavičce prodral Tomáš Ornst a posléze i Jindra Laštovička, oba naneštěstí pro nás nemířili přesně. Obdobnou situací byl přesný centr Jindry Laštovičky na hlavu Jirky Pechara, brankář byl však na místě a zasáhl. Skřivanští vyprodukovali dva nebezpečné trestné kopy, z nichž jeden skončil v připravené zdi a druhý byl namířen mimo tři tyče, náš brankář tedy zasahovat nemusel.

Do druhého poločasu naskočil Martin Ziegler, který vystřídal odjíždějícího Davida Šauera. Počáteční minuty oba celky přečkaly bez úhony. Naším záměrem bylo přidat třetí branku a nejspíš definitivně zmařit myšlenky hostů na vítězství, zatímco rezerva Skřivan se pokoušela vsítit kontaktní branku a zdramatizovat utkání. Nebezpeční byli skřivanští zejména ze středu hřiště, kdy ve velké rychlosti přebírali míč a řítili se do našeho vápna. Naše obrana však odolávala a mnohé pokusy dobrým vystoupením zablokovala. Ojedinělé střely pochytal Honza Němec. Jeden projektil Honzovi vypadl z rukavic, rychle se však dostal do pozice a hostům se povedlo skórovat pouze za cenu odpískaného nedovoleného zákroku na našeho brankáře. V 58´ odskakujeme na rozdíl tří branek, když Jindra Laštovičky šajtlí vybídl ke skórování Petra Kubištu, a ten se prosadil přízemní střelou na zadní tyč – 3:0. V téže minutě nahrazuje Pavla Hochmanna Pavel Pechar. Utkání se po této brance takticky uvolnilo, soupeř sympaticky bojuje alespoň o čestný úspěch a my pohrdáme několika slibnými brejkovými situacemi, které řešíme špatně a nekvalitně. Zadaří se nám až v minutě 69., kdy po nejspíš nejpohlednější akci zápasu Jirka Pechar z první posunuje na rozběhnutého křídelníka Petra Kubištu, který milimetrovým centrem nachází Martina Zieglera, pro něhož již není problém zavěsit – 4:0. Pravděpodobně jsme nabyli dojmu, že utkání se pouze dohraje a z letargie nás vyvedl o dvě minuty později úspěšně hlavičkující hráč hostí – 4:1. Na posledních deset minut přichází do ofenzívy Míša Rospopa, nahrazuje Adama Plhala, na jehož místo se přesouvá Jirka Pechar. V závěru utkání se již nic podstatného nestane a my tak připisujeme tři body a odskakujeme soupeři v tabulce.

Důležité utkání, které jsme potřebovali nutně zvládnout, abychom se vrátili na vítěznou vlnu. V určitých pasážích se příliš nedařilo kombinačně, ale byla z nás cítit chuť porvat se o výsledek, předvedli jsme dostatečné nasazení a odhodlání, které vyústilo v kýžený tříbodový zisk.

Josef Gall (trenér):

Jsme rádi za 3 body. Byli jsme lepším týmem, některé situace jsme bohužel řešili dost unáhleně, nevyhověli jsme si. Hosté se prezentovali nátlakovým fotbalem, ale do našeho vápna se dostávali pouze sporadicky. Za mě zasloužené vítězství, těší bojovnost, chybělo více kreativity. Chválím kluky za přístup a zvládnutí zápasu.

Nechanice

32Němec Jan Brankář
98Šafařík Filip Obránce
26Svatoš Erik Obránce
11Plhal Adam 21 Obránce
3Ornst Tomáš Obránce
23Kubišta Petr Záložník
6Hochmann Pavel 10 Záložník
15Laštovička Jindřich Záložník
8Dvořák Tomáš Záložník
13Pechar Jiří Útočník
17Šauer David 16 Útočník
16Ziegler Martin 17 Útočník
10Pechar Pavel 6 Záložník
21Rospopa Mykhailo 11 Útočník
9Jaroš Vlastimil Útočník
77Pechar Jiří st. Záložník