18. 9. 2021 16:30 CK VOTROK 3. třída "západ" 2021/2022

Dvořák Tomáš – Steklý Josef, Šafařík Filip, Kalenský Luboš, Hochmann Pavel – Kubišta Petr, Laštovička Jindřich, Pechar Pavel, Šauer David – Pechar Jiří (C), Trutnovský Radek (46´ Novák Radek)

Branky:

61´ Kubišta Petr

64´ Novák Radek

V 6. zápase sezony k nám zavítal Starý Bydžov, který okupoval třetí místo s 12 získanými body, my byli o příčku výše se 13 body a zápasem k dobru. Vítěz utkání tedy bral druhé místo za zatím suverénními Dobřenicemi. Spousta našich hráčů byla mimo hru. Jmenovitě Petr Soldán, Tomáš Ornst, Adam Plhal, Tomáš Kučera, Ondřej Pokorný, Dan Šafařík, Martin Ziegler a Tomáš Chalupník.

Začátek zápasu byl opatrný a bez vyložené šance. Oba týmy měly snahu o kombinační hru, sházela přesnost a lepší řešení. Obrany správně vystupovaly, takže většina akcí končila před vápnem. Do cca 25´ jsme byli mírně aktivnější my, šanci si svým důrazem vypracoval David Šauer, ale při střelbě byl zablokován. O pár minut později se Davidův centrovaný míč snášel na zadní tyč, brankář hostí vytěsnil na rohový kop. Zahrávali jsme několik standardek, vážnější ohrožení jsme z nich nevyprodukovali. Následně se po propadlém balonu zjevil před brankářem navrátilec do sestavy Radek Trutnovský, ale byl už příliš blízko a míč do sítě nepropasíroval. Zbylá pasáž úvodního dějství patřila spíše Staráku. Jejich útočné snahy však končily, podobně jako ty naše z úvodu, před velkým vápnem. Když už se zdálo, že v prvním poločase branka nepadne, udeřilo do naší sítě. Po nedůrazu ve vápně se míč dostal na kopačky hostů, kteří hru přenesli z levé na pravou stranu, kde zůstal osamocený hráč a ten zakončil na zadní tyč – 0:1 v 39´. Oba celky tušily, že první branka výrazně posune vedoucí tým k zisku bodů. My jsme do konce poločasu zahrozili střelou Jindry Laštovičky, kterou hostující obrana úspěšně, již poněkolikáté, zablokovala. Do šaten tedy odcházel výrazně spokojenější Starý Bydžov.

O přestávce jsme si vysvětlili některé situace a shodli se zejména v tom, že jsme příliš pasivní a zakřiknutí. Radka Trutnovského nahradil Radek Novák. Do druhého poločasu jsme nastoupili s daleko větší energií a soupeře zatlačili. Územní převaha vyznívala jednoznačně v náš prospěch a vyrovnání viselo na vlásku. Cca v 55´ došlo k dílčímu přeskupení v našich řad. Do útočných pozic se vysunul Pavel Pechar s Radkem Novákem a k Jindrovi Laštovičkovi se stáhl Jirka Pechar. Tento tah vyšel náramně, protože o 5 minut později se střela Pavla Pechara odrazila k Petru Kubištovi, který z otočky od tyče rozradostněl naše fanoušky – 1:1 v 61´. Pokračovali jsme v aktivním pojetí a chtěli z nátlakové hry přidat další branku a docílit vedení. Blízko byl Petr Kubišta, který mohl být rázem dvougólový, ale jeho hlavička po rohovém kopu skončila mimo. O pár minut později bylo ještě veseleji, a to po zpětné přihrávce Pavla Pechara z malého vápna a zakončení Radka Nováka levou nohou. V 64´ tedy otočeno a stav 2:1. Do konce zápasu zbývala zhruba půlhodinka. Soupeř prostřídal a posílil ofenzívu, my jsme chtěli pokračovat v odvážné hře, což nám příliš nevycházelo. Tentokrát jsme byli zatlačeni my a vypomáhali si odkopy, které ale zřídkakdy nacházely naše hroty, proto se ihned valilo další nebezpečí. V následujícím průběhu jsme si vypracovali pár kontrů, které jsme gólově nevyřešili. Zápas tak byl napínavý do posledních okamžiků tříminutového nastavení. V něm nás hosté překonali dlouhým nákopem, Luboš Kalenský správně nezatáhl za ruční brzdu, soupeře pouze zbrzdil tělem a ve vzdušném souboji ve vápně se v tentýž moment střetl s útočníkem Filip Šafařík. Oba měli snahu zahrát míč, bohužel se srazili hlavami. Filip byl otřesený jen pár vteřin, kdežto hráče hostí nakonec musela odvézt sanitka. Krátce po tomto momentu jsme odvrátili ještě pár nebezpečných centrů a následně od rozhodčího Stránského zazněl závěrečný hvizd. Dle dostupných informací je Jan Beránek v pořádku, což je velmi příznivá zpráva. Přejeme mu, ať se nedostaví žádné komplikace a v příštím kole dotyčný vyběhne v plné síle na trávník.

Náročný duel s kvalitním protivníkem, který měl vyvážené všechny řady. Velmi těší otočení nepříznivého stavu. Jsou to nesmírně cenné a vybojované 3 body, které přišly po zlepšeném výkonu v druhém poločase. Expremiéru v brance zvládl Tomáš Dvořák.

Josef Gall (trenér):

Těžký soupeř. Nám se zprvu moc nedařilo. Postupem času bylo zřejmé, že moc gólu dnes nepadne. Chválím celý tým, že zabral ve druhém poločase, dal 2 góly a ustál závěrečný tlak Staráku. Pomohl nám nástup Radka Nováka, jenž rozhýbal a oživil ofenzívu. Zdravotně indisponovaný Pavel Pechar zvládl celou porci minut a má zásluhu na obou brankách a Jindra Laštovička odvedl hromadu poctivé a celoplošné práce.