24. 8. 2019 17:00 AM GNOL 4. třída A muži 2019/2020

Dvořák Tomáš, Svoboda Jan, Pechar Jiří /K/, Ornst Tomáš,
Brožek Radovan (46′ Novák Radek), Hochmann Pavel, Pechar Pavel, Trutnovský Radek (46′ Gall Martin)
Ziegler Martin, Kohoutek Ladislav

Branky: Pechar Jiří 2x, Ziegler Martin (PK), Novák Radek

Za pěkného počasí, před 160 diváky a v bouřlivé atmosféře (hodně fanoušků i ze Stěžer) jsme odehráli třetí mistrovské utkání. Od začátku jsme měli převahu, tlačili hosty u jejich pokutového území, ale nebyli jsme schopni vystřelit do prostoru branky. V 16′ udeřili hosté, po našem rozehraném přímém kopu se ubránili dlouhým odkopem a do naší rozhozené obrany proměnili rychlý protiútok – 0:1. Od té doby jsme se snažili o vyrovnání, ale byli jsme nedůrazní, jako by bez zájmu a poločas tak rychle plynul. Ve 44′ hosté zvyšují vedení po povedené střele z 18 metrů. A my jako již tradičně odcházíme do šaten s mankem, nyní dvou gólů.

Drobná bouřka v šatně, změny v sestavě a střídání. Tak začínáme druhý poločas se snahou o vítězství. Přesto je prvních pět minut mdlých. V 55′ po faulu zahráváme pokutový kop, který s přehledem proměňuje Martin Ziegler – 1:2. O šest minut později opět jasný faul, nařízený pokutový kop a jistě vyrovnává Jiří Pechar – 2:2. Od této chvíle opatrný fotbal, domácí jako by neměli sílu na dokončení obratu, hosté asi spokojeni s remízovým stavem. Není ani moc vyložených šancí. Rozhodnutí přichází v 83′, kdy se prosazuje po samostatné akci Jiří Pechar – 3:2. Paradoxně ve chvíli, kdy i hosté měli šance na zvrat zápasu. Definitivu přidává v předposlední minutě Radek Novák po přihrávce Jiřího Pechara – 4:2. V řadách našich hráčů i fanoušků samozřejmě euforie po již třetím obratu utkání za sebou a získaných 7 bodů ze třech zápasů. S tím u nás jako nováčka asi počítal málokdo…
Musíme si rovněž zvyknout na nevyrovnané výkony rozhodčích v této soutěži.

Josef Gall, trenér: Zápas nás zastihl v jakémsi útlumu, zejména v prvním poločase. Chybělo větší nasazení, důraz u branky soupeře. Opět změny v sestavě z důvodu absence více hráčů. Nakonec vítězství a tři body díky důrazu a rychlosti našich ofenzivních hráčů, proměnění dvou PK a rozhodnutí těsně před koncem utkání.