11. 6. 2022 14:00 CK VOTROK 3. třída "západ" 2021/2022

Petr Soldán – Ondřej Pokorný (46´ Josef Steklý), Filip Šafařík, Jiří Pechar (C), Pavel Hochmann (46´ Tomáš Ornst) – Petr Kubišta (85´ Martin Forman), David Šauer, Pavel Pechar, Tomáš Dvořák (66´ Tomáš Kučera), – Tomáš Němec (80´ Jiří Pechar st.), Tomáš Chalupník

11´ Tomáš Chalupník

40´ Tomáš Chalupník

78´ David Šauer

80´ Petr Kubišta

V závěrečném špílu sezóny jsme hostili Slavoj Syrovátka. Chtěli jsme se rozloučit s našimi fandy vítězně a přidat další, v pořadí již jednadvacátou, výhru. V posledním utkání chyběl Luboš Kalenský, Jindra Laštovička a Láďa Kohoutek.

Tempo prvního poločasu bylo vzhledem k motivaci obou týmů mizivé. Přesto jsme se do gólové příležitosti dostali hned v první minutě, kdy přízemní centr z pravé strany nalezl neobsazeného Tomáše Chalupníka, který chtěl střílet do protipohybu brankáře, jenže trefil jeho nohu, od které se míč odrazil mimo zónu nebezpečí. Rozvlnit síť se podařilo v 11´, kdy se prosadil, kdo jiný než Tomáš Chalupník, a to po autovém vhazování Tomáše Dvořáka a sólo akci „Chalupy“ až do zakončení – 1:0. Po zbytek úvodního dějství předvádíme světlejší momenty s méně podařenými, pomalá akce střídá rychlejší. Hosté působí sympatickým dojmem, ale k ohrožení branky střeženou Petrem Soldánem se dostávají velmi sporadicky. Do dvoubrankového vedení se dostáváme pět minut před přestávkou, kdy Slavoj zahrává standardní situaci, balón odvrácený Jirkou Pecharem přebírá Pavel Pechar, rozhlédne se a pasem do běhu startuje Tomáše Chalupníka, který si pohraje s obranou Syrovátky, vyhne se brankáři a pohodlně zvyšuje do prázdné – 2:0. Minutu před tím se o rozruch postaral Ondra Pokorný, když svým typickým skluzem přerušil rodící se akci hostí, za což uviděl žluté napomenutí.

Do druhého poločasu rotujeme sestavou, abychom dopřáli co nejvíce minut všem klukům. Naskakuje Pepa Steklý s Tomášem Ornstem, kteří nahrazují oba krajní beky, tedy Ondru Pokorného a Pavla Hochmanna. V následných důležitějších momentech hrály roli prohřešky, a to na obou stranách, kdy hráč Syrovátky a od nás Filip Šafařík probrali ukolébané diváky nedovolenými zákroky, za což uviděli karetní napomenutí z rukou rozhodčího. Minuty plynuly a dle předvedeného se už oba týmy pravděpodobně viděly na pozápasových akcích. V 66´ potřetí střídáme, odstupuje Tomáš Dvořák a místo něho přichází Tomáš Kučera, který měl krátce poté na noze třetí gól, leč střelu mezi tyče nevměstnal. Prosazujeme se v minutě 78´, když střelu Tomáše Chalupníka dorazil všudybýlek David Šauer – 3:0. Chvilku na to je to už 4:0, když Filip Šafařík vybídl Petra Kubištu, jenž se v samostatném úniku nemýlil. V 80´ opět střídáme a do hry přichází předseda klubu Jirka Pechar starší, jenž si přímo na trávník přichází nasát a užít postupovou euforii a atmosféru. Chyběly pouze centimetry a předseda se mohl zapsat do kanadského bodování jako asistent, jenže střelu Davida Šauera a později i Filipa Šafaříka vychýlila levá tyč. Poslední střídání jsme vyčerpali v 85´, kdy si šel odpočinout střelec poslední branky Petr Kubišta a nastoupil Martin Forman. Chvíli před koncem hosté donutili Petra Soldána k nejtěžšímu zákroku v utkání, a ten prokázal, že si čisté kontě zaslouží, když střelu vytáhl pravou rukou a míč následně přikryl. Více už se nestalo, sudí Vízek naposledy fouknul do píšťalky a my mohli slavit…

Opět jsme zápas dokázali dovést do vítězného konce. Jak už bylo v úvodu zmíněno, podařilo se nám to 21krát z 22 mačů, což je skvělý počin. Bez porážky se posuneme do Okresního přeboru, kde nás prověří náročnější soupeři. Tabulku i statistické okénko jsme opanovali ve všech směrech. Nejvíce vstřelených, nejméně obdržených… Dle dostupných informací máme v našich řadách nejenže kanonýra soutěže, ale i kanonýra celého královéhradeckého fotbalu. Nikdo nedokázal v této sezóně napnout síť 47krát jako Tomáš Chalupník (mj. 9 gólů, 4 góly + 3 hattricky)! 2 hattricky zaznamenal Jirka Pechar, 4 góly zaznamenal Luboš Kalenský, po 1 hattricku Filip Šafařík a Pavel Pechar. Dále v počtu čistých kont zvítězil v naší soutěži Petr Soldán, který udržel „nulu“ 7krát (+ jednou se o čisté kontě dělil s Tomášem Dvořákem – Lužec n. C.), a to velkou porci zápasů nemohl nastoupit. Prostě snová sezóna se vším všudy. Co je však nejdůležitější – v týmu se sešla parta kamarádů, která táhla za jeden provaz. Velký dík patří všem, kteří se jakkoliv podíleli na dosažení tohoto úspěchu.

Josef Gall (trenér):

Soutěž je u konce, my neprohráli a postupujeme. Díky moc klukům na hřišti, mým trenérským kolegům, fanouškům a také vedení klubu, které pro nás vytvořilo optimální podmínky.