7. 9. 2019 17:00 AM GNOL 4. třída A muži 2019/2020

Ornst Tomáš, Matoušek Jaroslav, Svoboda Jan, Trutnovský Radek (60′ Pokorný Ondřej)

Novák Radek, Hochmann Pavel, Pechar Pavel, Brožek Radovan (60′ Kohoutek Ladislav)
Ziegler Martin, Jiří Pechar /K/

Branky: Ziegler Martin 2x, Pechar Jiří 2x, Brožek Radovan, Ornst Tomáš

V pátém kole jsme přivítali blízkého soupeře ze Syrovátky. Utkání se po deštích v předešlých dnech hrálo na rychlém trávníku. Hosté hráli kombinační fotbal s dostatečným důrazem v soubojích. Mnoho šancí nebylo, přesto jdeme do vedení po kombinaci J. Pechar, Novák a důrazné střele Radovana Brožka na zadní tyči – 26′ 1:0. Ve 37′ se prosazuje Martin Ziegler, kdy vtipně z malého vápna patičkou překonává hostujícího brankáře – 2:0. Do poločasu hosté snižují, když po přesném rozehrání TK zůstává volný Pleskot a hlavou skóruje – 2:1. Stav asi odpovídá průběhu prvního poločasu. My měli více brankových příležitostí, ale hosté jsou vyrovnaným soupeřem.

Druhý poločas přinesl snahu hostí o vyrovnání, brankové šance si však nevytvořili. Naopak v 53′ po rohovém kopu se prosazuje hlavou Tomáš Ornst a střílí první branku za Nechanice – 3:1. Kontrolujeme hru, hosté se snaží o zvrat v utkání, ale naši hráči výborně napadají již rozehrávku brankáře a obránců a tak většinou nakopávají dlouhé balóny, které naše obrana s dobře pracujícím a pohyblivým brankářem Dvořákem v relativní pohodě řeší. Uklidnění přináší branka Jiřího Pechara, který po krátké narážečce prochází až na hranici malého vápna a s přehledem skóruje – 4:1 v 76′. O tři minuty později placírkou ze 14 metrů opět navyšuje skóre Jiří Pechar – 5:1. Poslední branku střílíme v 83. minutě z pokutového kopu nařízeného po faulu na J. Pechara – Martin Ziegler – 6:1.

Nakonec jednoznačné vítězství s dobrým soupeřem, který asi předváděl nejpohlednější hru z dosavadních soupeřů. Máme z pěti odehraných zápasů 13 bodů a pohádka pokračuje. I když netrénujeme a scházíme se každý zápas v jiné sestavě.

Josef Gall, trenér: Krásný zápas za anglického počasí. Konečný výsledek asi po poločase čekal málokdo. Přesto je úplně zasloužený. Chtělo by se říct takový profesionální výkon. V brance nastoupil při absenci Chmelaře i Kvasničky Tomáš Dvořák a obstál na výbornou. Výborně četl hru, vybíhal a sbíral dlouhé míče za obranu. Několikrát nám zatrnulo, ale premiéru v naší brance zvládl na výbornou. Sestava se nám i přes početné absence již stabilizuje. Snad se nám bude dařit i nadále, i když bez tréninku na velkém hřišti a bez zázemí není naše situace příliš komfortní.