Nepolisy B vs Nechanice

0 - 14
Konec

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna
22. 5. 2022 17:00 CK VOTROK 3. třída "západ" 2021/2022

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasSkóreVýsledek
Nepolisy B000Prohra
Nechanice5914Výhra

Report

Soldán Petr – Steklý Josef, Pechar Jiří (C) (68´ Forman Martin), Ornst Tomáš (55´ Šafařík Daniel), Šafařík Filip – Kubišta Petr, Laštovička Jindřich, Kučera Tomáš (46´ Dvořák Tomáš), Šauer David – Pechar Pavel, Chalupník Tomáš

Branky:

29´ Chalupník Tomáš                         62´ Kubišta Petr

30´ Chalupník Tomáš                         64´ Pechar Jiří

34´ Laštovička Jindřich                       68´ Chalupník Tomáš

39´ Kučera Tomáš                              76´ Chalupník Tomáš (p)

42´ Chalupník Tomáš                         77´ Dvořák Tomáš

47´ Chalupník Tomáš (p)                    80´ Chalupník Tomáš

55´ Chalupník Tomáš                         85´ Chalupník Tomáš

V dalším soutěžním kole nás los poslal do Nepolis, kde jsme se postavili místnímu béčku. Oba tábory se nachází v odlišných pólech tabulky, favorit zápasu byl tedy jasný. Trenéři řešili četné absence, což se pozitivně promítlo alespoň v tom, že dostali příležitost jiní, méně vytížení hráči. Omluven byl Luboš Kalenský, Pavel Hochmann, Ondra Pokorný, Radek Novák, Marek Chudoba, Láďa Kohoutek a Tomáš Němec.

Počáteční minuty proběhly ve volnějším tempu a obzvláště naši chlapci zvolili úsporný režim a šetřili krokem. Míč máme na svých kopačkách převážně my, domácí hrozí hlavně z brejků, kdy využívají své hbité útočníky. Naše obrana je pozorná. Velmi dobře vystupuje a předskakuje útočníky zejména Filip Šafařík. Na druhé straně se snaží hrát po zemi Pepa Steklý. Když je obrana pod tlakem, vypomůže si s Petrem Soldánem, který se v dnešním zápase mnohokrát zapojil do rozehrávky. Jednou ale dostal těžký balón do sluníčka a byl z toho náznak šance pro domácí, kteří však nezakončí a míč Petr sbírá. Naše první gólovky přicházejí až s postupem času a má je několikrát na noze Tomáš Kučera, leč, zastřeluje se anebo nechává vyniknout soupeřova brankáře. Když neuspěje ze samostatného úniku mírně z levé strany ani snajpr Tomáš Chalupník, je trenérský tým lehce nervózní a znepokojený. Kouč Pepa Gall prohazuje Pavla Pechara s Tomášem Kučerou a Jirka Pechar se má tlačit více do ofenzívy, takové přišly povely ze střídačky. Těžko odhadovat, zda to byl mistrný tah, ale zafungoval ihned, protože Petr Kubišta o chvilku později přiťukl Tomáši Chalupníkovi a ten ve 29´ otevírá skóre – 0:1. Než se naši fanoušci stihli doradovat, už měli ruce nahoře znovu, protože fotbalisté Nepálu nezvládli rozehru ze středového kruhu, namazali a Tomáš Chalupník po pár desítkách vteřin zvyšuje ve 30´ na 0:2. O další tři minuty později je rozdíl tříbrankový, kdy se nám povede kombinační akce po zemi a Petr Kubišta najde centrem Jindru Laštovičku, který je hlavou z pozice malého vápna téměř neomylný – 0:3. Za dalších pět minut se prvně v nechanickém dresu prosazuje Tomáš Kučera, který dovrší akci a střelu Davida Šauera – 0:4. Tři minuty před přestávkou si Pavel Pechar řekne o míč, důvtipně z první zády k bráně přehazuje obranu Nepolis a Tomáš Chalupník po kličce brankáři zvyšuje na poločasových 0:5.

Do druhého poločasu naskakuje Tomáš Dvořák, který přichází za svého jmenovce Kučeru. Jak je Tomášovým zvykem, vlétl do utkání po hlavě a snaha se vyplácí okamžitě, protože je ve vápně nedovoleně poslán k zemi a je nařízena penalta. Po vzájemné domluvě ji tradiční exekutor Jirka Pechar přenechává Tomáši Chalupníkovi, který na dálku soupeří o nejlepšího střelce soutěže. Tomáš bez problémů z bílého puntíku zvyšuje na 0:6 ve 47´. V minutě 55´ Pavel Pechar vyzve kolmicí za obranu znovu Tomáše, který je rázem pětibrankový (a to zdaleka není vše…) – 0:7. V téže minutě střídáme, dolů jde Tomáš Ornst a do hry přichází Dan Šafařík. Domácí obrana je na ručník. Následně Jirka Pechar vysune Tomáše Dvořáka, který zbrkle levou nohou střílí vedle. V další gólové akci má prsty opět Tomáš Chalupník, tentokrát jako asistent a Petr Kubišta jako střelec, když si Petr tělem pokryje míč a na bližší tyč skóruje – 0:8 v 60´. Další změna skóre mohla nastat po přízemním centru Petra Kubišty adresovaným Jirkovi Pecharovi, toho však gólman vychytá a vyráží na rohový kop. Jirka se prosazuje po další situaci, kdy Tomáš Chalupník dává pod sebe, Jirka si míč přehodí na levou a vystřelí k tyči – 0:9 v 64´. V 68´ zafunguje již poněkolikáté spolupráce Pavel Pechar – Tomáš Chalupník, kdy druhý zmiňovaný zaokrouhluje na 0:10. Potřetí střídáme, odchází Jirka Pechar a na place se objevuje Martin Forman. V 76´ zahráváme další penaltu po nedovoleném ataku na Tomáše Chalupníka, kterou sám faulovaný proměňuje – 0:11. Za další minutku 0:12, když Petr Kubišta osloví Tomáše Dvořáka, který nadvakrát trefuje prázdnou bránu. Před prázdnou svatyní se ocitl i Martin Forman, ale zvolil své tradiční lobové řešení pár metrů před vápnem a bohužel přehodil vše, včetně branky. V 80´ a 85´ ještě zakombinuje Petr Kubišta s Tomášem Chalupníkem a výsledkem toho jsou další dva góly v síti soupeře – 0:13 a 0:14. Tomáš Chalupník tedy v dnešním zápase dosahuje těžko uvěřitelných a rekordních 9 gólů!!! Rozhodně se jedná o počin, který vejde do kronik nechanického fotbalu.

Zápas jsme výsledkově zvládli a několik gólových akcí bylo celkem povedených. Dnešek nepřeceňujeme (přeci jen, byť byl soupeř snaživý a běhavý, fotbalově jsme ho převyšovali a o dostatečné měřítko se nejednalo), ale i nepodceňujeme (ověřili jsme si, že když chceme hrát po zemi i v těžších situacích, jsme schopni je zvládat), ale zase, tím, že jsme vedli, tak jsme si více dovolili. Teď nás čeká trojlístek podstatně těžších soupeřů a minimálně příští týden je třeba být herně způsobilý, a také je třeba soustředit se po celých devadesát minut hry, abychom omezili výpadky, které se nám občas přihodí. Dnešní mač si pro sebe uzmul náš devítigólový střelec Tomáš Chalupník, kterému nezbývá než popřát, aby mu střelecký prach nezvlhl, a i nadále zásoboval sítě brankářů svými gólovými ranami.

Josef Gall (trenér):

Nástup do utkání byl velice vlažný a kdybychom takto vyrukovali na lépe postaveného soupeře, tak se obávám, že by to nemuselo stačit. První dvacetiminutovka byla z naší strany bez pohybu a se spoustou nepřesností. Potom se motor konečně zahřál, zažehl a přeřadil na vyšší rychlostní stupeň a výsledkem je výrazné (povinné) vítězství. Musíme zapracovat na lepším vstupu do zápasu, protože poslední dobou se nám to tolik nedaří. Díky chlapáci.

Nechanice

31Soldán Petr Brankář
7Steklý Josef Záložník
13Pechar Jiří 82 Obránce
3Ornst Tomáš 66 Obránce
98Šafařík Filip Obránce
23Kubišta Petr Záložník
15Laštovička Jindřich Záložník
26Kučera Tomáš 8 Obránce
17Šauer David Záložník
10Pechar Pavel Záložník
40Chalupník Tomáš Útočník
8Dvořák Tomáš 26 Útočník
66Šafařík Daniel 3 Obránce
82Forman Martin 13 Útočník
77Pokorný Ondřej Obránce