19. 9. 2020 16:30 DAHASL 4. třída skupina B 2020/2021

Report

Němec Jan – Steklý Josef (80´ Forman Martin), Pechar Jiří, Svoboda Jan, Pechar Pavel – Kubišta Petr, Laštovička Jindřich, Hochmann Pavel, Rospopa Mykhailo – Šauer David, Ziegler Martin (72´ Kohoutek Ladislav)

Branky:

17´ Ziegler Martin

19´ Laštovička Jindřich

50´ Šauer David

67´ Ziegler Martin

84´ Laštovička Jindřich

V rámci šestého kola jsme se utkali s Nepolisy „B“. Chtěli jsme naplno bodovat a potvrdit tři body z předchozího utkání a minimálně udržet náskok před rivaly pod námi. Mírné předzápasové obavy přidělal trenérskému týmu velký počet hlášených omluvenek. Do utkání nezasáhl Jarda Matoušek, Tomáš Ornst, Adam Plhal, Erik Svatoš, Ondra Pokorný a Filip Šafařík co se týče defenzívy, dále Tomáš Dvořák, Radek Novák, Honza Čech a Dan Šafařík. Vzhledem ke značnému počtu chybějících obránců byli trenéři nuceni do defenzívy postavit po zranění se vracející a zcela nedoléčené Pepu Steklého s Honzou Svobodou, kteří doplnili bratry Pecharovi. Záložní řada nastoupila v očekávaném složení, stejně tak i forvardi. Nepolisy nastoupily v klasické béčkové sestavě, doplněni Tomášem Hanušem v poločase prvním a Pokorným v poločase druhém.

Hned v úvodních minutách jsme se ocitli ve vyložené šanci, když Jirka Pechar vysunul pasem za obranu Petra Kubištu, jenž se řítil z pravé strany na domácího brankáře, ve vápně vystřelil, projektilu bohužel chyběla přesnost i razance. I v další pasáži utkání jsme byli aktivnější a nebezpečnější. Několikrát se pokoušeli vysunout naše hroty oba střední záložníci, avšak neúspěšně. Nepolisy byly nebezpečné ve vzduchu, protože praktikovaly nakopávané míče, za kterými se draly jejich ofenzivní esa. Tyto balony byly nebezpečné také proto, že hřiště bylo neurovnané, tvrdé a odskoky mnohdy nevyzpytatelné. První branku zápasu obstaral v 17´ Martin Ziegler, jenž využil svého postavení ve vápně a zužitkoval práci Jindry Laštovičky, který odstavil soupeře, zbavil se i dalšího protihráče ve vápně a předložil střelci, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil – 0:1. O další dvě minuty později se prosadil sám Jindra Laštovička po přesném pasu Pavla Pechara – 0:2. Ihned poté se, opět, Jindra Laštovička po centrovaném míči ocitl v ideální pozici, ale jeho střela těsně míjí hostující tyč. Po této události se osmělili domácí a do konce poločasu minimálně vyrovnali hru. Jejich největší šance přišla, jak jinak, než po dlouhém nákopu a po šťastném odrazu, kdy domácí ze strany postupovali na Honzu Němce, který dobrým vyběhnutím zmenšil úhel a zakončení se od tyče odráží mimo bránu. Do další šance soupeře nepouštíme a odcházíme na poločasovou přestávku za slibného vedení o dvě branky.

O poločasovém oddechu se sami hráči nabádali, že nesmí prospat úvodní minuty a od samého začátku chtěli působit aktivně. Opak byl pravdou, protože jsme lehkovážnými a nepovedenými přihrávkami z hloubi pole nabídli hráčům z Nepolis postupovat do nadějných situací. Vše vyřešila konsolidovaná obrana, případně zákrok Honzy Němce. Náš brankář své nejlepší umění předvedl proti Pokornému, který přetlačil našeho obránce a ve vápně pohotově zakončil, ale Honza byl proti a výborným reflexem vyráží na rohový kop. Omšelé klišé „nedáš dostaneš“ platilo měrou vrchovatou, a to po souhře Jindry Laštovičky a zakončujícího Davida Šauera, který prostřelil na bližší tyč gólmana Holého – 0:3. Od této chvíle jsme se uklidnili, věřili si v osobních soubojích i na míči a výsledkem bylo několik pěkných kombinací a zklidněná hra. Přetavit v branku se nám povedla situace z 67´, kdy Jindra Laštovička oslovil Martina Zieglera, který !utekl! domácí obraně, počkal si na vhodnou chvíli a úspěšně obstřelil brankáře – 0:4. O pět minut později měl autor doposavad posledního gólu splněno a přepustil své místo Láďovi Kohoutkovi. Na posledních deset minut přichází Martin Forman za zcela vyčerpaného a bohužel i opětovně zraněného Pepu Steklého. Následně Láďa Kohoutek navázal na svého předchůdce, ustál tvrdý souboj na lajně, prosmýkl se do vápna a předložil Davidu Šauerovi, který posunul do výhodnější pozice Jindrovi Laštovičkovi, pro kterého již nebyl problém na bližší tyč uzavřít skóre na konečných 0:5.

Josef Gall (trenér):

Povedený zápas po všech stránkách. Pokud se takhle týmově budeme prezentovat i nadále, budeme jistě všichni spokojení. Každý ze 13 aktérů tahal za jeden provaz, a tak to má být. Uznání zaslouží všichni přítomní. Děkuji klukům za dnešní předvedený výkon.