Soldán Petr – Hochmann Pavel (46´ Dvořák Tomáš), Šafařík Filip, Ornst Tomáš, Kučera Tomáš (72´ Šafařík Daniel) – Kubišta Petr, Laštovička Jindřich, Pechar Pavel, Šauer David (72´ Forman Martin) – Pechar Jiří (C), Chalupník Tomáš

40´ Pechar Jiří

45´ Pechar Pavel

50´ Chalupník Tomáš

80´ Ornst Tomáš

85´ Pechar Jiří (pk)

Ve druhém kole jsme cestovali na půdu Nového Města, kde jsme v minulém ročníku v improvizované sestavě padli. Chtěli jsme potvrdit domácí výhru a zdárně vstoupit do soutěže. Trenérský tým postrádal Adama Plhala, Honzu Svobodu, Ondru Pokorného, Luboše Kalenského, Pepu Steklého, Radka Nováka, Láďu Kohoutka a Martina Zieglera. Oproti úvodnímu utkání trenéři rozmetali složení jednotlivých řad, viz sestava výše.

Soupeř nastoupil s deseti hráči, což leckdy bývá ošidné, protože tým se může semknout, zaměří se na defenzívu a jeho protivník dobývá obranný val. My jsme se před střetnutím nabádali, abychom hráli agresivně, napadali soupeřovu rozehrávku a ideálně utkání hrané v úmorném vedru rozhodli v samém úvodu. Nastolená taktika vyšla do puntíku. Soupeř pouze odkopával a my jsme si vytvořili herní převahu. Zúročit tlak se prvně povedlo v minutě 4´, když křižný centr Davida Šauera doputoval celým vápnem k Jirkovi Pecharovi a ten zakončil na zadní tyč – 0:1. O dvě minuty později bylo ještě veseleji. Tentokrát přišel centr z druhé strany od Petra Kubišty, jehož adresátem byl David Šauer, který efektně patičkou zvýšil na 0:2. Definitivně zlomit zápas se podařilo ve 12´, když se míč odrazil po střele Jindry Laštovičky k Tomáši Chalupníkovi, který nártem prostřelil brankáře hostí – 0:3. Od této chvíle jsme se mírně ukolébali a spoustu nadějných situací řešili zbrkle a individualisticky. Několik minut nastaly lehce hluché pasáže. Krásným příkladem budiž nájezd Tomáše Chalupníka, který se pokusil na nerovném pažitu přehodit brankáře namísto přihrávky na volného spoluhráče, který by dával do prázdné. Znovu jsme se prosadili pět minut před poločasem, a to po proniknutí Jirky Pechara obranou domácích a následném zakončení levou nohou – 0:4. V poslední minutě úvodního dějství upravil na poločasový výsledek 0:5 Pavel Pechar, jenž po přiťuknutí Jirky Pechara bezpečně uklidil míč za záda brankáře.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s jednou změnou. Odslouženo měl, jak už to tak bývá, nejstarší hráč na trávníku Pavel Hochmann, který přepustil své místo Tomáši Dvořákovi. V 50´ odcentroval Tomáš Kučera a jeho jmenovec Chalupník zvýšil na 0:6. Trend zápasu byl jasně daný, domácí se osvobozovali pouze za cenu odkopů, které bezpečně sbírala naše pozorná obrana. Když už se Nové Město osmělilo vstoupit na naši polovinu, většinou vše vykřižoval rychlonohý Filip Šafařík nebo včas vystoupil Petr Soldán, který v tomto utkání hrál jakéhosi libera, podobně jako Manuel Neuer v Bayernu a napomáhal s rozehrávkou. Do listiny střelců se zapsal i Tomáš Ornst, který se v 80´ vysunul do vápna, našel si centr Tomáše Chalupníka a bombou pod břevno propálil gólmana po sedmé. Osmá branka se zrodila po faulu ve vápně na Jindru Laštovičku, který potrestal Jirka Pechar a připsal si na konto třetí zásah. Následně se utkání v poklidu dohrálo do závěrečného hvizdu rozhodčího Pšeničky, který utkání s přehledem odřídil.

První „vychytanou“ nulu (bez jediného zákroku 😊) v nechanickém dresu zaznamenal brankář Petr Soldán, první góly vstřelil Tomáš Chalupník a první minuty včetně povedené asistence zapsal Tomáš Kučera.

Josef Gall (trenér):

Výborný nástup do zápasu od každého jednotlivce, na soupeře jsme vlétli a za čtvrt hoďky bylo po zápase. Utkání jsme kontrolovali. Chválím celý mančaft.