Nové Město vs Nechanice

3 - 1
Konec

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna
3. 10. 2020 16:00 DAHASL 4. třída skupina B 2020/2021

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasSkóreVýsledek
Nové Město123Výhra
Nechanice011Prohra

Report

Chmelař Lukáš – Šafařík Filip (10´ Kohoutek Ladislav), Pechar Jiří, Plhal Adam, Pokorný Ondřej (70´ Laštovička Jindřich) – Kalenský Luboš, Hochmann Pavel, Ziegler Martin, Dvořák Tomáš – Šauer David, Rospopa Mykhailo

Branky:

47´ Dvořák Tomáš

V osmém kole jsme zajížděli do Nového Města, jakožto konečnému soupeři, se kterým jsme se v soutěžním utkání doposavad nestřetli. S ostatními soupeři v tabulce jsme již konfrontaci měli. Přivítalo nás neurovnané hřiště minimalistických rozměrů a počasí s výrazným větrem. Tušili jsme, že nás bude čekat spousta osobních soubojů, prostor bude zahuštěn a kombinace nebude ideální. K zápasu neodcestoval Honza Němec, jenž den předtím „přestoupil“ do svazku manželského (celý klub přeje v nové roli pouze vše dobré). Dále chyběl Jarda Matoušek, Tomáš Ornst, Honza Svoboda, Erik Svatoš, Pepa Steklý, Pavel Pechar, Radek Novák, Petr Kubišta, Dan Šafařík. Poněkolikáté za sebou jsme nuceni nastoupit v improvizované sestavě, nicméně cílem byl jednoznačně plný bodový zisk. Mezi třemi tyčemi si v letošní sezóně odbyl premiéru Lukáš Chmelař, kterou jsme mu neulehčili.

Do zápasu jsme vkročili vlažně, nesoustředěně a profesorsky. Paradoxně jsme se ale hned v úvodních minutách dostali do brankové příležitosti, když míč propadl k Davidu Šauerovi, jenž lehce dezorientován střílel z první, místo posunutí a brankář vyráží na rohový kop. Domácí byli efektivnější a hned svůj první náznak přetavili ve vedení. Na naší levé straně jsme alibisticky bránili, nechali útočníka otočit ve vápně a vystřelit na zadní tyč – 1:0. O pár minut později mohlo být ještě hůře, protože stejně nedůsledně jsme bránili i rohový kop, domácí hráč osamocen prudce hlavičkuje a Lukáš Chmelař reflexivně vyráží na břevno. Odražený míč s problémy odvracíme do bezpečí. Po této nepovedené pasáži jsme zjistili, že samo to rozhodně nepůjde a musíme zvýšit aktivitu, pokud chceme Novému Městu vzdorovat, protože ti nevypustili jediný souboj, byli agresivní a odhodlaní. V 10´ minutě musí nuceně střídat Filip Šafařík, jemuž se udělalo nevolno a naskakuje Láďa Kohoutek. Zbytek poločasu jsme sice měli optickou převahu, ale vyprodukovali jsme pouze několik propagačních střel. Nejnebezpečnější situace nastala po úprku Tomáše Dvořáka, jenž z pravé strany postupoval na branku, vytěžil však pouze rohový kop. Domácí hrozili zejména z protiútoků, které byly poměrně nebezpečné, avšak vyřešili jsme je. Před koncem poločasu následoval po odvráceném rohovém kopu dlouhý aut do vápna domácích, domácí stoper nemotorně a nejspíš i nevědomky skolil Jirku Pechara, ke kterému putoval míč, rozhodčí k našemu překvapení rozpažil. Po krátké debatě se týmy přesouvají na poločasovou přestávku.

O poločase jsme se nabádali, že bez obětování se a zvýšení důrazu a chuti dnes úspěšní nebudeme. Ideálně se nám povedlo otevřít druhou pět a čtyřiceti minutovku, protože po prudkém centru Luboše Kalenského přiťuknul míč Míša Rospopa Tomáši Dvořákovi, jenž do polo odkryté branky vyrovnal – 1:1. Lepší vstup jsme si snad nemohli přát. S domácími obdržená branka nezamávala, stále praktikovali poctivý, jednoduchý a hlavně účelný styl. Nevyužili jsme psychologický moment, kdy jsme byli „na koni“ a nevypracovali si žádnou vyloženou šanci. Domácí na tom byli podobně. Hrála se vyrovnaná partie a vše nasvědčovalo tomu, že následná branka bude vítěznou. Celý druhý poločas jsme rozehrávali od brány na krátko, což se jevilo jako dobré řešení, protože jsme tím otupili přednost domácích, co se týče soubojů, ale zároveň se nám stalo osudným v 60´, kdy se míč, pro nás nevhodně, na kruhu od naší kopačky odrazil k útočníkovi, ten posunul na spoluhráče, pro něhož již nebyl problém obstřelit vyběhnuvšího Lukáše Chmelaře – 2:1. Stále zbývalo 30 minut boje, ale Novoměstští se, hnání fanoušky a posilněni vedením nad favoritem, hecovali, kouskovali hru a hráli chytře. V 70´ střídá Ondru Pokorného Jindra Laštovička, který, ač pro dnešní zápas omluven, rozhodl se přijet a pomoci nám v těžkých závěrečných dvaceti minutách. Domácí defenzíva by se přetrhla, aby míč odpravila z nebezpečných prostorů. Do zakončení jsme se párkrát dostali, střely byly tvrdé, leč nepřesné a míjely branku. Domácí brankář tedy zasahovat nemusel. Když už jsme kombinačně rozebrali obranu, tak střela slabší nohou Míši Rospopy končí nad břevnem. V poslední minutě utkání domácí podnikli výpad do otevřené obrany a definitivně rozhodli o výsledku – 3:1.

Druhá ztráta, kterou jsme si zbytečně zkomplikovali postupové ambice. Utkání se až nápadně podobalo našemu ztracenému utkání v Kobylicích. Odhodlaný soupeř od samého začátku, ze kterého na hřišti sršela touha vyhrát, zatímco my si přišli zahrát a třeba to dopadne… Nové Město bylo soudržné, kompaktní, pro vítězství obětovalo více, proto lze na jejich výhru nahlížet jako na zaslouženou. Pro nás je to opět poučení, že bez týmového výkonu a alespoň mírného nadšení ze hry se bodovat nedá, zvláště když soupeř nebyl žádný nazdárek.

Josef Gall (trenér):

Hrůzný vstup do utkání. Prvních 15 minut jsme byli ještě v autech. Domácí nás za to ihned potrestali. Zbytek poločasu jsme tlačili, ale bez gólového efektu. Druhý poločas začal snově a i poté jsme byli mírně aktivnější. Bohužel, nevynucená chyba nás stála body. Závěrečný tlak vyrovnání nepřinesl. Dělá nám problém snaživý soupeř, kterému není cizí tvrdší pojetí hry a zejména chuť poprat se o každý balon a tím i o výsledek. Kluci bojovali o bod do poslední minuty.

Nechanice

22Chmelař Lukáš Brankář
77Pokorný Ondřej 15 Obránce 12'
13Pechar Jiří Obránce
11Plhal Adam Obránce
98Šafařík Filip 9 Obránce
8Dvořák Tomáš Záložník 47'
68'
6Hochmann Pavel Záložník
16Ziegler Martin Záložník
2Kalenský Luboš Záložník 88'
26Rospopa Mykhailo Útočník 47'
17Šauer David Útočník 40'
9Kohoutek Ladislav 98 Útočník 12'
15Laštovička Jindřich 77 Záložník
82Forman Martin Záložník
Pechar Jiří st. Záložník
Pokorný Pavel Záložník