Nový HK B vs Nechanice

23. 9. 2023 16:30 DAHASL Okresní přebor 2023/2024

Nový HK B112Prohra

Petr Soldán – Ondřej Pokorný, Jiří Pechar (C), Tomáš Ornst, Luboš Kalenský – Radek Novák, Lukáš Vencl, Kristián Čáp, David Šauer (46´ Marek Chudoba) – Michal Klouzek, Josef Tošovský (46´ Tomáš Dvořák)

55´ Marek Chudoba

69´ Michal Klouzek

72´ Michal Klouzek

V dalším kole, již sedmém, jsme cestovali na půdu Nového Hradce B, se kterým máme negativní bilanci. Sestava byla znovu obměněná, protože omluvenek bylo více než dost. Jmenovitě Pavel Hochmann, Filip Šafařík, Dan Denk, Pavel Pechar, Jindra Laštovička, Petr Kubišta, Pavel Stránský a Tomáš Chalupník. Soupeř vyrukoval převážně s mladými rychlonohými hráči. Tak nějak jsme vytušili, že o běhání nouze nebude.

Domácí na nic nečekali a ihned nás prověřili několika akcemi po stranách, takže jsme se v defenzívě, včetně brankáře Petra Soldána, měli co ohánět. Zakončení soupeře bylo nepřesné, anebo se pohotovým zákrokem vyznamenal Petr Soldán. Nápor jsme tedy přečkali a postupně jsme se dokázali prosazovat i my. Zahrozili jsme se po křídle a David Šauer, byť viditelně limitovaný zdravotními obtížemi, dokázal předskočit obránce, jenže v krkolomné pozici přestřelil. Poté jsme vyprodukovali akci, při níž Radek Novák prodlužoval míč hlavou na Michala Klouzka, který přehodil vybíhajícího brankáře a rozvlnil síť. Bohužel, neradovali jsme se dlouho, protože akce byla v rozporu s pravidly, byl zdvižen praporek signalizující ofsajd. Chvíli na to Michal Klouzek výborně napadal a nebezpečně odcentroval, jenže v předbrankovém prostoru jsme nebyli dostatečně důrazní. Na druhé straně je v permanenci Petr Soldán, který likviduje nebezpečné střely. Do poločasu si vypracujeme ještě dvě velmi nadějné příležitosti, ale míč za brankáře nepropasírujeme. Jednou dobře zasáhne brankář proti prudké střele Pepy Tošovského a podruhé míjíme zařízení. Domácí si v tomto ohledu počínají lépe. Po naší ztrátě míče se Novému Hradci povede kombinační akce po pravé straně, odkud přichází přesná přihrávka do druhé vlny a osamocený hráč poprvé mění skóre zápasu ve 41´ 1:0. Za tohoto stavu rozhodčí Částka končí úvodní dějství.

Do druhého poločasu vstupujeme se dvěma změnami. Zdravotně indisponovaného Davida Šauera nahradil Marek Chudoba a odjíždějícího Pepu Tošovského vystřídal Tomáš Dvořák. Radek Novák se posunul na hrot. Hned zkraje předvedl asi klíčový zákrok zápasu Petr Soldán, když zblízka vykopl tutovku mířící do protipohybu. Tým tím udržel ve hře a na dostřel. V 55´ jsme vyrovnali. Akci z levé strany se povedlo prostrčit na nabíhajícího Máru Chudobu, který mírně ze strany prostřelil vybíhajícího gólmana – 1:1. Od tohoto momentu jsme měli snad i navrch, aktivní Michal Klouzek vybojoval míč a postupoval sám vstříc brána. Rozhodl se zakončit a střele chyběla přesnost. Škoda, že nevolil přihrávku na osamoceného Radka Nováka, ten by byl v ideální pozici. Nedáš dostaneš zafungovalo perfektně. Zmrazila nás 64´, kdy jsme na středu hřiště chybně kombinovali a z brejku strhli domácí vedení na svoji stranu – 2:1. O pár minut později bylo srovnáno. Vytrvalý Michal Klouzek znovu dotíral na obránce, donutil ho k chybě a následný centr poslal o obránce rovnou za vyběhnutého brankáře – 69´ a 2:2. Michal tím nasázel první góly v soutěži. Poprvé do vedení jsme mohli jít díky Radku Novákovi, který postupoval středem, ale chyběla mu rychlost, a tak vypálil z hranice vápna bodlem těsně mimo. V 72´ se dostáváme do vedení. Radek Novák hrudí přiklepl Michalu Klouzkovi, který se trefil nártem přesně na bližší tyč. V opačném vápně měl plné rukavice práce Petr Soldán, který byl znovu pozorný a nedovolil domácím vyrovnat. Malinko frustrovaní novohradečtí vytáhli pár tvrdších zákroků, které ale neunikly pozornosti hlavního rozhodčího. V 79´ čelíme nebezpečnému přímáku, který branku míjí. Zbývající minuty hrajeme zkušeně. Přibývá ale standardních situací, ze kterých nepouštíme Nový Hradec do šancí. V 88´ střídáme. Tomáše Dvořáka nahradil Láďa Kohoutek. V nastavení a zároveň z jednoho z posledních nákopů zápasu jsme promáchli jasný míč, který mělo vícero našich hráčů na placírce a správně přenechali tomu, který si zařval, jsme přežili tutovku, kdy jejich hráč mířil vedle. O malý moment později pískl sudí naposledy do píšťalky.

Velmi dobré utkání z naší strany. Tým se semknul a do jednoho neúnavně pracoval. Pokud by dnes všichni neodevzdali 100 %, odešli bychom poraženi. Gólově se prosadili dva nejmladší z dnešního týmu, jen tak dál. Povedený zápas od všech.

77Pokorný Ondřej Obránce
2Kalenský Luboš Obránce