17. 5. 2024 17:30 DAHASL Okresní přebor 2023/2024

Lukáš Chmelař – Ondřej Pokorný (66´ Pavel Pechar), Jiří Pechar (C), Filip Šafařík, Luboš Kalenský – Petr Kubišta, Kristián Čáp, Radek Novák, Pavel Stránský, David Šauer – Michal Klouzek (88´ Tomáš Ornst)

Branky:

39´ Jiří Pechar (p)

56´ Jiří Pechar

89´ Pavel Stránský

Soutěž se pomalu chýlí ke konci a nás čekalo další okresní derby, tentokráte v Praseku, kde jsme poměřili síly s místní Jiskrou, kterou zdobí především důrazná a běhavá ofenzíva, jenž je podporována a jištěna ostřílenými bardy vzadu. Na utkání dorazila necelá dvoustovka diváků, která obstarala patřičnou atmosféru. Chyběl Petr Soldán, Dan Denk, Jindra Laštovička, Matěj Vošmik, Marek Chudoba a Tomáš Chalupník.

Zápas ve své úvodní pasáži nabídl fotbal nahoru dolů, avšak bez vyložené příležitosti. Jak my tak domácí párkrát útočili do nezabezpečené obrany, ale navrch měly defenzivní linie. O první vzrušení se postaral Prasek, když se po naší pravé straně uvolnil útočník a našel pod sebou nabíhajícího záložníka ze druhé vlny, ale ten mířil nepřesně a Lukáš Chmelař tak mohl zůstat v klidu. My jsme domácího brankáře poprvé vážněji ohrozili po štiplavé střele Kristiána Čápa z rohu šestnáctky. Gólman s vypětím všech sil povedenou ránu vytáhl na rohový kop, ze kterého jsme skvělým volejem Pavla Stránského dostali míč do sítě, ale kvůli střetu hlavami sudí gól po diskuzi odvolal, přestože hru původně nechal plynout. Pokračovalo se tak za bezbrankového stavu. Kristián Čáp i David Šauer měli na středu docela dost místa, a tak rozjížděli akce. Jen finální přihrávky byly často uspěchané nebo příliš dlouhé. Na druhé straně si těžký zákrok připsal Lukáš Chmelař, když vykopl nebezpečnou střelu domácího útočníka, který se uvolnil přes dva hráče. V rozmezí 28´-32´ se začalo jiskřit. Nejprve si žlutou kartu prohlédl po surové hře útočník domácích, po něm pravý bek a pak po rozmíšce u pravé lajny stoper domácích a klasicky David Šauer. Po nich ještě ve 39´ Filip Šafařík, když zastavil rodící se přečíslení. V téže minutě se Michal Klouzek dostal za obránce a postupoval do zakončení, jenže byl zezadu sražen a jelikož byl ve vápně, tak sudí ukázal na bílý puntík. Penaltu proměnil Jirka Pechar a ujímáme se vedení 0:1. Do konce poločasu jsme náskok mohli několikrát navýšit. Neuspěl Petr Kubišta, který trefil obránce na čáře (gól by pravděpodobně stejně neplatil pro opuštění míče mimo hrací plochu) a pak se po zpětné přihrávce Michala Klouzka nedohodl David Šauer s Pavlem Stránským, a tak jsme z velké šance ani nezakončili.

Ve druhém poločase je hra podobná a vyrovnaná. Na dobrý výkon navázal Radek Novák, kdy si chodil pro míče a snažil se kombinačně zakládat akce. Těžkou pozici má Michal Klouzek, který je na hrotu zdvojován, ale přesto se snaží a podstupuje množství soubojů. V 56´ jsme po dohrání rohu vstřelili druhý gól. David Šauer nacentroval na zadní tyč, kde se zjevil Jirka Pechar a ač z úhlu, dokázal hlavou usměrnit míč do brány – 0:2. Dvoubrankový náskok paradoxně nakopl Prasek, protože my jsme nepochopitelně vyklidili pozice a domácí nás zatlačili. Množství úspěšných soubojů zvládl Filip Šafařík, který si vedl dobře ve vzduchu i na zemi. V 63´ se domácí radují, ale gól byl dosažen po zjevném hraní rukou, proto neplatí. Na neuznané góly jedna jedna. V 66´ poprvé střídáme. Odcházejícího Ondru Pokorného nahrazuje Pavel Pechar, který se zařadil do středu zálohy. Do obrany se stahuje Petr Kubišta a na kraj David Šauer. Několikrát dobře zahraje Luboš Kalenský, který tělem vytlačí útočníka a pokryje míč, který končí v zámezí. V 74´ domácí snižují po povedené individuální akci zakončené šajtlí, když se rána stočí přesně za háčky – 1:2. Prasek stupňuje tlak a přibývá standardních situací. Některé z nich vyboxuje Lukáš Chmelař, další končí mimo tři tyče. S nastavením zbývá zhruba 15 minut a Prasek otevírá hru, což nám naskýtá příležitosti ke vstřelení gólu, ale přečíslení řešíme špatně. Ruce nahoře už měli naši příznivci poté, co se k odraženému míči dostal David Šauer, jenže nedokázal propasírovat míč skrz obránce, který na brankové čáře drží prasecké naděje. V 88´ ze hřiště odstupuje Michal Klouzek a do závěrečných minut naskakuje Tomáš Ornst. Odvrátíme roh a dopředu peláší právě Tomáš, který přiťukne Pavlu Stránskému do běhu, který mu mohl vrátit před prázdnou, ale zvolil střelu podél gólmana a byl úspěšný – 1:3 v 89´ a vyřešeno. Pavel si tak spravil chuť po neuznaném gólu z prvního dějství. Jakožto exdomácí pak byl „Stráňa“ obětí zákeřného zákroku pramenícího z frustrace, který se naštěstí obešel bez zranění. Trio velmi zkušených rozhodčích zvládlo i vyhrocené momenty a po nastaveném čase zazněl závěrečný hvizd.

Další derby za námi a znovu nebyla nouze o situace, o kterých se diskutovalo. Neuznané góly na obou stranách, postrkávání, tvrdé i záludné zákroky, spousta standardek, ale i pěkné góly… Stěžejní však je, že emoce zůstaly pouze na hřišti. Zapracovat musíme na výpadcích, které nás postihují. Náročné utkání s přímočarým soupeřem, které kluci do jednoho odmakali.