Roudnice B vs Nechanice

9. 9. 2023 16:30 DAHASL Okresní přebor 2023/2024

Roudnice B000Remíza
Nechanice000Remíza

Petr Soldán – Ondřej Pokorný (53´ Tomáš Dvořák), Jiří Pechar (C), Filip Šafařík, Luboš Kalenský – Pavel Stránský, Radek Novák, Jindřich Laštovička (70´ Tomáš Dvořák) , David Šauer – Daniel Denk, Kristián Čáp

Páté kolo jsme odehráli v nedaleké Roudnici s tamním béčkem. Pro většinu z nás známé prostředí a konfrontace s mladým, dravým a běhavým týmem, který má snahu o kombinační fotbal a rád kontroluje hru. Zároveň se jednalo o střet 3. a 2. mančaftu z loňska. K dispozici nebyl Tomáš Ornst, Pavel Hochmann, Pavel Pechar, Lukáš Vencl, Petr Kubišta, Láďa Kohoutek, Tomáš Chalupník a Pepa Tošovský.

Nabuzení domácí na nás v úvodu zápasu nastoupili. Nešetřili krokem, hráli rychle a přesně. Otáčeli hru ze strany na stranu, dostupovali nás, chtěli vstřelit brzký gól. My jsme odolávali, ale vepředu jsme míč po delší časový úsek neudrželi. Takže jsme byli nuceni vykrývat prostory a běhat spíše bez míče. První vážnější příležitost Roudnice zmařil včasným zablokováním nebezpečné střely Luboš Kalenský. Další akci domácích vyřešíme odblokováním hráče a následným odkopem. Pozornost Petra v bráně vyzkoušeli roudničtí i z pravé strany, ale náš brankář byl připraven a střelu utlumil. Gólovka se zrodila ve 20´, kdy přišla ze středu pole nahrávka na útočníka, který převzal míč a z hranice vápna střílel. S výborným odhadem i zákrokem se vytasil Petr Soldán a jasnou příležitost vytáhl na rohový kop. Od tohoto momentu se hra naprosto vyrovnala. Nepříjemnosti roudnické obraně působí svojí dravostí Pavel Stránský. K němu se postupně přidávají další. Dan Denk v těžké pozici udrží míč a adresuje ho Kristiánu Čápovi, který střílí levou nohou slabě do brankáře. Jindra Laštovička s Radkem Novákem drží střed pole. Několikrát soupeře dobře předskočí Filip Šafařík. Na druhé straně po celé délce hřiště kvalitně pracuje David Šauer. Šance přišla i před bránou Roudnice. Dan Denk se v hloubi pole zbavil obránce, posunul Radkovi Novákovi, který ještě hledal lépe postaveného spoluhráče, ale přihrávka bohužel neprošla. O několik minut později byl Radek Novák znovu ve vápně po přiťuknutí Jindry Laštovičky, jenže míč mu skákal v úrovni hlavy, takže bylo těžké zakončovat. Balon posunul Pavlu Stránskému, jehož pokus byl zblokován na rohový kop. Na druhé straně hřiště se do šance hnali domácí, ale Jirka Pechar útočníka čistě odzbrojil. Následně po nedorozumění musel Petr Soldán vyrazit nebezpečnou střelu směřující k pravé tyči. Poté byl sražen u vápna domácích Pavel Stránský, rozhodčí však nechal ve hře pokračovat. V samém závěru prvního poločasu došlo na souboj Jindry Laštovičky s domácím hráčem, který byl 50:50. Sudí však přiřkl standardní situaci Roudnici. V kontextu neodpískaného zákroku na druhé straně hodně přísné. Jindra zakopl míč, za což vyfasoval žlutou kartu.

Druhé dějství začalo nepřesnou střelou Roudnice, kterou Petr Soldán s poklidem kontroloval. Následoval průnik Luboše Kalenského po lajně, který za sebou postupně nechal tři protihráče. Jeden z nich mu brnknul o koleno, což odstartovalo diskuze. Tentýž hráč roudnických měl po zbylý čas vždy v souboji ruku, loket, nohu. U lajny si na něho počíhal Filip Šafařík a tělem ho odhodil. Rozhodčí vytáhl žlutou kartu. V 53´ střídáme. Ze zápasu odstupuje Ondra Pokorný a nahrazuje ho Tomáš Dvořák. Post za post, Tomáš ve zbytku času odehrál pravého obránce. Domácí vyzkoušeli pár střel ze střední vzdálenosti, ale žádná z nich nenašla prostor mezi třemi tyčemi. My jsme kontrovali pláchnutím Dana Denka, který na půlce zažehl motory a přesprintoval všechny. Z pravé strany předkládal nabíhajícímu Kristiánu Čápovi, jenže ten na míč nedostal, byl příliš prudký. A tak přišla velká šance na druhé straně, se kterou si opět poradil výborně chytající Petr Soldán, když střelu nohou vykopl. U druhé brány si obránce domácích dával na čas s odkopem, až se mu na míč dostal Kristián Čáp a bek tak při odkopu netrefil míč ale Kristiána. Jednalo se o zákrok ve vápně, možná proto píšťalka rozhodčího mlčela. V 70´ po dlouhém pasu signalizoval Jindra Laštovička, že už to dál nepůjde. Jindra už před začátkem nebyl zcela fit. Odmakal více než dvě třetiny a vyčerpán přepustil místo Markovi Chudobovi. V 76´ vygradovalo počínání domácího útočníka a Luboše Kalenského. Oba žluté napomínání. Začalo se více diskutovat než hrát. Až se čas naplnil, rozhodčí odpískal konec zápasu.

V první řadě je nutné vyzdvihnout vůli a obětavost všech 13 kluků, kteří vstoupili do zápasu a zvládli ho. Stál proti nám těžký protivník. Speciální poděkování patří Davidu Šauerovi, který se „utrhl“ ze svatby a byť trochu posilněn lihovinou, zápas odehrál tak, jak je jeho zvykem. Co je však třeba zlepšit, je kázeň a sebeovládání. Soustředit se pouze na zápas a svůj výkon. Dnes mohly zvítězit oba týmy, remíza je tak asi spravedlivým rozuzlením.

98Šafařík Filip Obránce 49'
2Kalenský Luboš Obránce 76'