5. 6. 2022 17:00 CK VOTROK 3. třída "západ" 2021/2022

Petr Soldán – Ondřej Pokorný (30´ Josef Steklý), Filip Šafařík, Tomáš Ornst, Pavel Hochmann (73´ Marek Chudoba) – Petr Kubišta (46´ Daniel Šafařík), Jiří Pechar (C), Jindřich Laštovička, David Šauer – Pavel Pechar (61´ Ladislav Kohoutek), Tomáš Chalupník

15´ Tomáš Chalupník

35´ Jiří Pechar

47´ Pavel Pechar

83´ Tomáš Chalupník

V předposledním zápase soutěže nám los určil cestu do Skřivan, kde jsme se utkali s místní rezervou. Oběma celkům o nic zásadního nešlo, přesto se v tomto zápase našly faktory, které velely týmům uspět. Nám šlo o uhájení neporazitelnosti, resp. prodloužení vítězné šňůry, domácím se v tomto zápase loučil dlouholetý kapitán (do další životní fáze přejeme jen vše dobré) a rozhodně se chtěl se svým týmem a fotbalovou kariérou rozloučit vítězně. Do zápasu nemohl zasáhnout Luboš Kalenský, Tomášové Kučera, Dvořák a Němec, Radek Novák a Martin Forman.

Úvod střetnutí byl hlavně z naší strany rozháraný a plný nepřesností. Nebezpečnějším týmem byly Skřivany, do gólovky je však nepouštíme. Finální přihrávky zachytává naše obrana a když míč propadne, je u něho dříve Petr Soldán před dotírajícími útočníky. Vázne nám komunikace a herní systém, míče nám odskakují a v soubojích jsme povětšinou pozdě a druzí. Důležité pro nás je, že domácí z úvodního tlaku branku nevytěží a postupně se dostáváme do zápasu. Efektivitu v zakončení předvede v 15´ Tomáš Chalupník, který výborným prvním dotykem převezme pas z pravé strany od Petra Kubišty, přesprintuje skřivanské beky a rozvlní síť – 0:1. Vedoucí gól nám pomáhá, obrana začíná být jistější, v záloze si velmi dobře počíná dnešní oslavenec Jindra Laštovička, útok je schopen přidržet míč a rozehrát. Ve 30´ jsme nuceni střídat, když byl dohrán Ondra Pokorný a výsledkem byla díra ve stulpně a pohmožděná achillovka. Na jeho pozici naskočil Pepa Steklý. Podruhé se prosazujeme ve 35´, kdy rohový kop Tomáše Chalupníka protečuje David Šauer ideálně do běhu Jirkovi Pecharovi, který levou nohou prostřeluje brankáře – 0:2. Skřivany se nevzdávají a znovu hrozí. Naštěstí jen po vápno a všechny situace ustojíme. Sporné bylo dohrání Filipa Šafaříka na domácího hráče uvnitř vápna, které zavánělo faulem. Rozhodčí však nepřehlédl loket ve tváři Filipa, který odpískal. Ihned po rozehrání se do dalšího úniku dostával po náběhu za obranu David Šauer a byl zastaven nedovoleně. Za zmínku ještě stojí akce, na jejímž konci byl Tomáš Chalupník, který sám povodil obranu a z úhlu protáhl brankáře, který vyrazil na rohový kop. Ve zbytku herního času se brankové příležitosti žádný z mančaftů nedočká, poločasový výsledek je tedy příznivý pro naši stranu.

O poločase zůstal v šatně lehce nakopnutý Petr Kubišta a jeho místo zaujmul Dan Šafařík. Začátek druhého dějství je pro nás ideální, protože Pepa Steklý si na půli hřiště všiml náběhu Pavla Pechara a adresoval mu milimetrovou přihrávku, kterou Pavel přetavil ve třetí branku – 47´ a 0:3. Důležitý gól, protože od tohoto momentu je zápas více uvolněný (i když sem tam jsou souboje vyostřenější), přibývá výpadů do otevřenějších obran. My už se nemusíme hnát dopředu, snažíme se kontrolovat zápas a nedovolit soupeři snížit. V 61´ střídá ne zcela zdravý Pavel Pechar a na hrot k Tomáši Chalupníkovi přichází Láďa Kohoutek. Hra se přelévá z jedné strany na druhou, skóre však zůstává neměnné. Míč do sítě jsme dostali my po pěkném vysunutí Jindry Laštovičky, ale zakončující Tomáš Chalupník se v momentu přihrávky nacházel v postavení mimo hru, takže branka byla neregulérní. Stav zápasu tedy zůstal stále stejný. V 73´ naposledy střídáme a jedná se o generační výměnu. Matadora Pavla Hochmanna nahradil benjamínek Marek Chudoba a věřte nebo ne, tyto dva spoluhráče dělí rovných 35 roků! O deset minut později přišel nádherný moment v podání Tomáše Chalupníka, který na půlící čáře převzal míč, rozhlédl se, a protože se mu nikdo nenabízel, napálil nártem kouli, kterou zastavila až síť těsně pod břevnem. Opravdu oku lahodící moment našeho snajpra, čímž nejspíš všechny definitivně utvrdil, že kopačka za krále střelců bude ve správných rukách. Ve zbývajících minutách jsme připomínali lazaret, protože víc hráčů na hřišti kulhalo, než že by bylo schopno plnohodnotného pohybu. Nejhůře dopadl Jindra Laštovička, který i přes dlouhodobě poraněný sval dal do zápasu, jak je jeho zvykem, vše a bohužel pár minut před koncem sval vypověděl službu, takže Jindra odkulhal do zámezí. Byť se domácí snažili až do konce, nulu na kontě obdržených gólů jsme uhájili a připsali si jubilejní dvacáté vítězství v soutěži.

Dnešní výhra se proti houževnatému soupeři nerodila lehce. Odolali jsme nástupu domácích a sami jsme byli celkem efektivní v zakončení. Těší čistý štít a pohlídání a navýšení výsledku v půli druhé. Několik hráčů cítí šrámy a hraje se sebezapřením, ale o to sladší bude vyústění této sezóny po příštím zápase. Zmobilizujeme síly a následující sobotu nastoupíme naposledy v této soutěži proti Syrovátce na domácí půdě a před našimi příznivci, které tímto srdečně zveme jednak na samotné utkání a také na pozápasové rozloučení s veleúspěšným ročníkem.

Josef Gall (trenér):

Předposlední korálek navlečen a už zbývá jen jeden jediný. V náročném počasí kluci zápas zvládli, za což jim patří dík. Příští sobotu se všichni sejdeme ve 13:00. Těším se na poslední duel i následné rozloučení, kterého se, doufám, všichni zúčastníme.