Skřivany B vs Nechanice

27. 8. 2023 17:00 DAHASL Okresní přebor 2023/2024

Skřivany B000Prohra

Petr Soldán – Ondřej Pokorný (85´ Tomáš Dvořák), Jiří Pechar (C), Filip Šafařík – Kristián Čáp, Pavel Pechar, Jindřich Laštovička, David Šauer (70´ Luboš Kalenský) – Daniel Denk (52´ Petr Kubišta), Josef Tošovský, Tomáš Chalupník (35´ Marek Chudoba)

81´ Jindřich Laštovička

Třetí zápas jsme odehráli ve Skřivanech, kde proti nám stálo místní béčko. Domácí vyrukovali s mladým a snaživým mančaftem. Nám pro toto utkání chyběl Tomáš Ornst, Pavel Hochmann, Pavel Stránský, Lukáš Vencl, Radek Novák a Láďa Kohoutek.

Počáteční minuty byly oťukávací, míč jsme kontrolovali my. Skřivanští nenapadali, takže jsme mohli v klidu rozehrávat. Bohužel, něco obdobného se dělo i na druhé straně. Měli jsme možnost si přechod do útoku připravit. Přesto, postupný útok se nedařil a ani rychlá přihrávka povětšinou nenašla svého adresáta. Povrch byl mokrý, takže balón rychlý a v případě nepřesné přihrávky prakticky nezachytitelný. Naše nepřesnosti nás stály dlouhé minuty herního času, protože domácí brankář nikam nespěchal a tahal čas. Přesto jsme si své příležitosti vypracovali. První šance přišla po přízemní nabídce Kristiána Čápa, který cpal balón dobře do malého vápna, ale naši útočníci na něho nedosáhli a bek domácích dopravil míč na rohový kop. I druhá nadějná akce byla podobného rázu. Opět míč do kapsy za obránce a jeden z nich si ho skoro srazil za záda brankáře, když orazítkoval břevno. Odražený balon chtěl dopravit do sítě Tomáš Chalupník, ale byl odblokován. V další akci se prodral Tomáš Chalupník z levé strany až k zakončení, které brankář vyškrábl na rohový kop. Ve 30´ si Tomáš seběhl na přihrávku z hloubi pole a postupoval na brankáře, kterému udělal kličku a byl podražen. Hlavní rozhodčí ukázal na penaltový puntík, ale po poradě s domácím asistentem situaci přehodnotili, že se vlastně nic nestalo. Vem čert tyhle přešlapy sudích. Tomáš se dlouho nezvedal, což nevěstilo nic dobrého. Bohužel, Tomáš se vážně zranil v horní polovině těla. Celý klub přeje rychlé zotavení. Museli jsme střídat. Do hry přišel Marek Chudoba. Střelecké štěstí ještě vyzkoušel Pepa Tošovský, ale střele chyběla přesnost i razance. Petr Soldán byl bez práce, dvě nevyzpytatelné střely se do prostoru branky nevešly. V prvním poločase se tedy diváci branky nedočkali.

Po obrátce se po autovém vhazování dostal k tvrdé střele Dan Denk, ale bránu o kousek přestřelil. v 52´ se do hry právě na úkor Dana Denka dostal Petr Kubišta a ihned rozhýbal pravou stranu a dal o sobě vědět. Petr, jak je jeho dobrý zvykem, přesprintoval obránce a z pravé strany uvnitř vápna vystřelil. Střele chyběla přesnost, takže ji brankář utlumil. Jak čas plynul, domácí byli čím dál více semknutější a věřili, že by mohli získat první bod do tabulky. Tuto skutečnost se pokoušel změnit Pepa Tošovský, který se obtočil kolem obránce, ale jeho projektil mířil doprostřed, takže opět skončil v připravených rukavicích gólmana. Poté se do dravého a drzého průniku pustil Filip Šafařík a od půlící čáry se dostal až před vápno, kde byl nedovoleně zastaven. Přímý volný kop si vzal na starost Pavel Pechar, ale proti byl opět brankář. Z následného roku se míč odrazil k Pepovi Tošovskému, který zblízka v obrovské šanci zamířil znovu jen do přesouvajícího se gólmana. Další šance na sebe nenechala dlouho čekat. Filip Šafařík vysunul kolmicí Petr Kubištu, který byl opět rychlejší než obránce a střela těsně minula pravou tyč. Skřivany čekaly na brejkovou situaci. Jedna z nich se rodila, ale v zárodku ji uťal Filip Šafařík perfektně načasovaným skluzem a odebráním balonu. Gólu jsme se dočkali v 81´, kdy si na centrovaný míč Pepy Tošovského naskočil Jindra Laštovička a hlavou procedil míč mezi nohama brankáře. Ve zbytku utkání jsme drželi balon, přesto jsme naivními fauly dopřáli Skřivanům spoustu standardních situací. Ve čtyřminutovém nastavení ještě rozhodčí viděl pár neviditelných faulů, takže znovu stěhování k našemu vápnu. Vše jsme odvrátili a zvítězili tak v nepříliš pohledném zápase o jednu branku.

Utkání jsme si sami ztížili spoustou nepřesností a zbrklostí v ofenzívě. A samozřejmě taky neproměněním vyložených brankových příležitostí. Byť hrajeme ofenzivním systémem na 3 útočníky, nedokážeme na soupeře vyvinout dostatečný tlak. Cítíme, že to herně není ono a na mysl i na kopačky se nám pak vkrádá nervozita. Potěšujícím faktem je, že jsme neinkasovali a jednu z mnoha příležitostí dokázali přetavit v rozhodující branku a odvézt si 3 body.

98Šafařík Filip Obránce
21Čáp Kristián Záložník 32'