Smiřice vs Nechanice

0 - 1
Konec

Podrobnosti

Datum Čas Soutěž Sezóna
3. 6. 2023 17:00 DAHASL Okresní přebor 2022/2023

Výsledky

Klub1. poločas2. poločasSkóreVýsledek
Smiřice000Prohra
Nechanice101Výhra

Report

Petr Soldán – Ondřej Pokorný, Jiří Pechar (C), Tomáš Ornst, Filip Šafařík – Petr Kubišta, Jindřich Laštovička, David Šauer, Tomáš Dvořák – Daniel Denk, Ladislav Kohoutek (46´ Daniel Šafařík)

Branky:

26´ Daniel Denk

První červnový víkend nás los poslal do Smiřic. Domácí se zachraňují, takže bylo jasné, že nebudou odevzdaní a pokusí se nám ztížit cestu za vítězstvím, které se od nás očekávalo. K dispozici nebyl Luboš Kalenský, Pavel Hochmann, Lukáš Vencl, Pavel Pechar, Radek Novák, Matyáš Holý a Tomášové Němec a Chalupník. Až v průběhu zápasu dorazil Daniel Šafařík. Složení základní jedenáctky tedy bylo dané…

Začátek zápasu byl vlažný a plný nepřesností z obou stran. Povrch byl velmi tvrdý a hřiště široké. Domácí hráli ze zabezpečené obrany a spoléhali na rychlé kontry nebo standardní situace. Ani my jsme nenabídli přehlídku velkolepých akcí. Přesto jsme byli v kombinaci lepší a v defenzívě pevnější. Postupně jsme zvyšovali obrátky, nejdříve se zastřelovali. Z tlaku, který jsme vyprodukovali, vykulminoval i gól. Po faulu na našeho hráče Jindra Laštovička na nic nečekal, rychle rozehrál posunutím na Dana Denka, ten se otočil směr soupeřova brána a za vápnem nártem vystřelil. Namířil přesně do levé šibenice. Ve 26´ se tedy ujímáme vedení 0:1. Tato branka nás paradoxně spíše ukolébala, než aby nám dodala šťávu do zbytku poločasu. I tak se několikrát z pravé strany dostal rychlonohý Petr Kubišta až do vápna, ale u zpětné přihrávky či centru byla vždy první smiřická obrana. Vzadu dobře využíváme celou šíři hřiště, takže otáčíme balony z jedné strany na druhou. Pomáhá nám v tom i Petr Soldán, který nezmatkuje a několikátý zápas po sobě rozehrává přesně na nohu, a to kratší i delší přihrávkou. Dobrou formu prokazuje i Filip Šafařík, který předskakuje hráče, sbírá míče, vyváží je. Nejvyšší ohrožení naší branky přichází po nepovedeném centru, který o kousek míjí pravou tyč. Týmy pak ještě párkrát vyzkouší pozornost obou brankářů, ale ti zůstávají pozorní a propagační střely bez problémů tlumí. Do šaten tedy míříme s jednobrankovým vedením.

Před začátkem druhého dějství jsme provedli změnu v sestavě. Láďu Kohoutka nahradil Dan Šafařík. Obraz hry se příliš neměnil. Čekalo se, jestli přidáme druhou branku, která by nám zápas jednoznačně ulehčila. Ta však nepřicházela a Smiřice doufaly v nějakou povedenou akci, která by jim zajistila vyrovnání. Hra byla čím dál více rozháraná, mezi zálohami a obranami často zela obrovská díra. Čas plynul a skóre bylo pořád stejné. My jsme mrhali míči v soupeřově vápně, kde jsme příliš často volili špatná rozhodnutí. Místo střely přihrávka a naopak. Smiřice jsou nebezpečnější než v prvním poločase. Zatrnulo nám po propadnutí míče, ale smiřický forvard naštěstí mířil pouze do boční sítě. Na druhé straně se také žádná střela neujmula. Nejblíže byl jediný střelec zápasu Dan Denk, který svou střelu otřel o levou tyč. Mnohokrát jsme postupovali na soupeře jeden na jednoho, ale ne a ne procpat míč do sítě. Domácí vyprodukovali dvě skrumáže, jednu po standardní situaci. Obě situace jsme odvrátili. Další centr vyboxoval Petr Soldán. Ani nastavený čas nepřinesl změnu skóre. Utkání tedy skončilo výsledkem 0:1.

Každý zápas není posvícení. Přizpůsobili jsme se domácím a nemohli se dostat do tempa. Přesto jsme si vytvořili dostatek příležitostí, ze kterých jsme mohli podstatně dříve rozhodnout o osudu utkání. Díky čistému kontu jsme si vystačili s jedinou brankou. I takové zápasy přicházejí a hlavní je, že jsme si odvezli plný bodový zisk. Stále držíme krok s nejlepšími mančafty okresu. Závěr soutěže bude velmi zajímavý a napínavý. Zejména pro první kvintet.

Josef Gall (trenér):

Byli jsme lepší a nebezpečnější. Nebyl to zrovna krásný zápas, ale i tak jsme ho zvládli. Čekají nás poslední dvě kola. První z nich bude v pátek doma s Praskem, takže Vás tímto zvu, přijďte zafandit a kluky podpořit. Hrajeme o nejvyšší příčky.

Nechanice

31Soldán Petr Brankář
77Pokorný Ondřej Obránce
13Pechar Jiří Obránce
3Ornst Tomáš Obránce
98Šafařík Filip Obránce 78'
23Kubišta Petr Záložník
15Laštovička Jindřich Záložník 26'
17Šauer David Záložník
8Dvořák Tomáš Záložník
7Denk Daniel Útočník 26'
9Kohoutek Ladislav 66 Útočník
66Šafařík Daniel 9 Útočník