13. 10. 2019 15:30 AM GNOL 4. třída A muži 2019/2020

Pokorný Ondřej, Matoušek Jaroslav, Svoboda Jan, Plhal Adam

Forman Martin (48′ Pechar Jiří), Pechar Pavel /K/, Ziegler Martin, Šafařík Filip
Kohoutek Ladislav, Jaroš Vlastimil (55′ Pokorný Pavel)

Branky: Ziegler Martin 2x, Pechar Pavel

Za ideálního podzimního fotbalového počasí jsme nastoupili k zápasu ve Stěžerech bez Ornsta, Hochmana, Steklého, Nováka, Trutnovského, D. Šafaříka, Brožka … V základní sestavě se proto objevil asistent trenéra Vlasta Jaroš a na lavičce zraněný Jiří Pechar, místopředseda klubu Pavel Pokorný a předseda Jiří Pechar st.
Začátek nám vyšel nad očekávání, kdy již v 5′ po narážečce postupoval Pavel Pechar téměř od poloviny hřiště sám a s přehledem zakončil přehozením brankáře – 0:1. V kombinované sestavě jsme se snažili hrát kompaktně a měli i další šance, bohužel bez úspěšného zakončení. Jednou jsme nastřelili tyč. Znát byla zkušenost Jaroše, který byl schopen podržet míč a mohli jsme tak hrát na polovině domácích. Domácí vyrovnali ve 20′ po naší hrubé chybě v defenzivě, kdy jsme ztratili míč na polovině hřiště a domácí útočník šel sám na branku – 1:1. Vyrovnání nás však nepoložilo a ve 26′ jdeme do vedení, po akci Jaroše střílí Martin Ziegler na bližší tyč – 1:2. Máme utkání relativně pod kontrolou a nepouštíme domácí k ohrožení naší branky. V minutě 40′ však opět přichází hrubá chyba v obraně a je vyrovnáno 2:2. Tak i končí první půle.
Do druhého poločasu musíme opět nuceně střídat a nastupuje po zranění Jiří Pechar. Utkání před velkou návštěvou má dobrou atmosféru a náš tým cítí šanci na úspěch. Nejprve nejsme schopni po závaru protlačit míč ze dvou metrů do branky domácích. V 52′ po výborné kombinační akci postupuje Jaroš sám na brankáře, při kličce je sražen brankářem. Výsledkem je nařízený PK a nucené odstoupení našeho útočníka s úrazem kolena. V. 53′ s přehledem PK proměňuje Martin Ziegler – 2:3. Na hřiště nastupuje Pavel Pokorný. Opětovné vedení v zápase, zranění dvou hráčů a kombinovaná sestava semkla tým tak, že úspěšně dohraje zápas vítězně. Mohli jsme rozhodnout již v 65′, ale po přihrávce J. Pechara Ziegler nepromění ani nadvakrát vyloženou šanci. Taktickou hrou nepouštíme domácí do šancí, dvě prudké střely vyráží brankář Kvasnička. Když jsme přežili i nastřelenou tyč po skrumáži, blíží se konec. Konečně jsme přerušili sérii tří prohraných zápasů s 21 inkasovanými góly.

Josef Gall, trenér: Zápas ve velmi kombinované sestavě jsme zvládli úspěšně díky dobré atmosféře týmu a nasazení a bojovnosti všech hráčů včetně střídajících. Závěr zápasu jsme si mohli určitě užít více v pohodě, ale neproměnili jsme dvě vyložené šance a tak nervy byly až do závěrečného hvizdu. Podržel nás brankář Kvasnička, konečně opory týmu pracovaly naplno. Posilou byl i Jaroš na hrotu útoku. Škoda jeho zranění. Nálada je určitě lepší do posledních čtyř utkání podzimu.