23. 10. 2021 14:30 CK VOTROK 3. třída "západ" 2021/2022

Soldán Petr – Pokorný Ondřej (49´ Dvořák Tomáš), Šafařík Filip, Ornst Tomáš, Hochmann Pavel (70´ Forman Martin) – Kubišta Petr, Pechar Pavel (C) (82´ Chudoba Marek), Laštovička Jindřich, Kalenský Luboš (46´ Kraus Jan) – Šauer David, Chalupník Tomáš

Branky:

30´ Chalupník Tomáš

55´ Šauer David

67´ Chalupník Tomáš (p)

74´ Laštovička Jindřich

V 11. utkání jsme cestovali do Syrovátky vyzvat místní Slavoj, který se sice pohybuje v dolních patrech tabulky, nicméně zejména v domácím prostředí umí být houževnatým soupeřem. Jako lídr tabulky jsme samozřejmě chtěli získat tři body. Omluven pro tento mač byl Tomáš Kučera, Pepa Steklý, Jirka Pechar, Radek Novák, Dan Šafařík a Láďa Kohoutek.

Na měkkém terénu v tamním ďolíčku jsme byli v úvodu střetnutí aktivnější. Domácí jako by čekali, co se bude dít. Vypracovali jsme si několik velmi nadějných příležitostí. V té první se po přihrávce Jindry Laštovičky ocitl Pavel Pechar, jenže své sólo z levé strany zakončil pouze střelou do připraveného brankáře. V další šanci neuspěl Tomáš Chalupník, když svá mířidla neseřídil přesně a prostor tří tyčí minul. Slavoj po přečkání těchto okamžiků vycítil, že pokud bude hrát na hranici svých možností, mohl by z utkání něco vytěžit. Bojoval, byl neúprosný v soubojích a velmi důrazný. Domácí párkrát zastavili našeho pronikajícího hráče v šestnáctce dosti podezřelým způsobem, ale u sudího jim to procházelo. I tak jsme to opět my, kdo si nadále vytváří gólové pozice. Z pravé strany se vřítil do vápna rychlonohý Petr Kubišta, ale střílí pouze do boční sítě. Několikrát nebezpečně zakončuje Jindra Laštovička, jednou nad bránu, podruhé do brankáře, prostě ne a ne propasírovat míč do sítě. Úspěšní jsme byli asi až ze čtvrté či páté loženky, a to když Jindra Laštovička vzdušnou přihrávkou za beky vybídl Tomáše Chalupníka, který míč ideálně převzal a nártem propálil gólmana přesně mířenou střelou na zadní tyč – 0:1 ve 30´. Domácí ohrožují našeho brankáře Petra Soldána velmi sporadicky, spíše se jedná o pár rutinních zákroků či odvrácení centrovaných míčů. A z jednoho takového centru Slavoj udeřil. Odražený balon z našeho vápna doskákal až za kruh, odkud ho napálil hráč Syrovátky, střela mu sedla náramně a míč se zastavil až v brance zkoprnělého Petra Soldána. Z ničeho nic máme srovnaný stav ve 38´ – 1:1. V závěru poločasu ještě domácí přečíslíme, ale Tomáši Chalupníkovi nesedne ideálně přihrávka, která měla směřovat na Jindru Laštovičku, a ten by dával do prázdné a sbírá ji brankář. Do šaten se tedy odchází za nerozhodného stavu.

Týmové pojetí, proměnění šancí, více zápalu a zlepšení soustředěnosti na hru. Především tyto atributy je nutné u každého jednotlivce zvýšit, abychom v utkání uspěli. Luboše Kalenského, který dnes nastoupil na nezvyklém postu, nahradil zkušený internacionál Honza Kraus, pro něhož následující minuty byly debutovými v našich barvách. David Šauer se posunul do zálohy za Luboše a Honza doplnil Tomáše na hrotu. O pár minut později odstupuje Ondra Pokorný a přichází Tomáš Dvořák. Ihned po začátku druhého dějství jsme soupeře zatlačili a z toho pramenily i brankové příležitosti. Nebezpečně z úhlu vyzkoušel Honza Kraus pozornost gólmana, který vykopl na rohový kop. Slavoj nestíhal, proto zákonitě přibývalo nedovolených zákroků. Hra se kouskovala, nebylo tedy lehké dostat se do tempa. Z množství rohových kopů se jeden povedlo využít, respektive domácí brankář vyboxoval rohový kop do zad naskakujícího Davida Šauera a od nich se balon odrazil do sítě. David tedy „zakončil“ netypickou částí těla, ale vadilo to pramálo. Důležité bylo, že jsme se dostali do vedení v 55´ – 1:2. Chvilku poté nám zatrnulo, protože Syrovátka podnikla rychlý brejk a chyběl kousek, aby dostala míč do branky. Od tohoto momentu do protivníka bušíme a několikátý sporný zákrok ve vápně je tentokrát odpískán. K penaltě se staví zfaulovaný Tomáš Chalupník a navýší v 67´ vedení – 1:3. Za necelých deset minut se znovu prosazujeme, a to po rohovém kopu Honzy Krause, který si ve vzduchu najde Jindra Laštovička a hlavou se nemýlí – 74´ a 1:4. Tentokrát je branka regulérní, předtím pro ofsajd byl Jindrův gól hlavou odvolán. Mezitím si šel odpočinout Pavel Hochmann, kterého nahradil Martin Forman. Na závěrečné minuty si přišel zahrát ještě Marek Chudoba, jenž nahradil Pavla Pechara, který kapitánskou pásku předal Tomáši Ornstovi. Zbytek zápasu se dohrál víceméně bez zaznamenáníhodných momentů.

První poločas nám ukázal, že žádný soupeř se neporazí sám. Domácí sice zahrozili minimálně, ale když už, tak byli nebezpeční. Zlepšená hra ve druhém poločase nám zajistila 3 body, pro něž jsme si přijeli, takže v tomto duchu můžeme být spokojení. Spousta hráčů dnes zahrála maximálně svůj standard, spíše podprůměr, ale o to potěšující je zjištění, že i zápasy, ve kterých se tolik nedaří, dokážeme strhnout v náš prospěch.

Josef Gall (trenér):

První půlka hrozná, to si musíme přiznat. Kdybychom proměnili gólovky, asi by to bylo jiný, takhle jsme se trápili. Ve druhém poločase jsme zlepšili pohyb a kombinaci, a utkání třemi brankami strhli v náš prospěch. Prapor zvednul jeden z nejostřílenějších v dnešní sestavě Jindra Laštovička. I všichni ostatní se mírně zlepšili. Do utkání dobře naskočil Honza Kraus, od něhož jsme přesně čekali uklidnění hry a kvalitní kopací techniku. Body odvážíme, takže z tohoto pohledu máme splněno.