26. 10. 2019 14:30 AM GNOL 4. třída A muži 2019/2020

Pokorný Ondřej (56′ Kohoutek Ladislav), Matoušek Jaroslav, Svoboda Jan, Steklý Josef (74′ Potůček Marek)

Šafařík Filip, Novák Radek, Pechar Pavel, Hochmann Pavel (64′ Forman Martin),
Dvořák Tomáš, Jiří Pechar

Branky: Pechar Pavel, Pechar Jiří

Na podmáčeném, ale relativně dobře připraveném hřišti se hrál od začátku svižný fotbal. My opět v komplikované sestavě a již tradičně bez několika hráčů. I přes drobné chyby v kombinaci si vytváříme šance, v první z nich Dvořák postupuje sám na brankáře z levé strany, ale střela míří vedle. Ve 4′ jde sám na branku z pravé strany J. Pechar, je sražen zezadu, ale hlavní rozhodčí Stránský překvapivě nepíská!!! O minutu později již prohráváme, když na naší pravé straně nezastavíme na několikrát útok domácích, míč končí u volného hráče a je to 1:0. Snažíme se o vyrovnání, ale bohužel našim střelám chybí přesnost. Domácí hrají velmi důrazně, obránci mají asi jasný úkol: v každém souboji trefit nohy našich ofenzivních hráčů, zejména J. Pechara. HR Stránský opět nic. Jako faul posoudí asi tak každý čtvrtý zákrok, který je na hraně mezi žlutou a červenou kartou. Vrchol jeho posuzování přichází ve 20′, kdy je nadvakrát faulován na malém vápně J. Pechar, ale penalta 200 % se opět nepíská. Utkání je velmi nervózní, naši hráči podráždění. Přesto je vyrovnáno, a to ve 25′, kdy se střelou za velkým vápnem prosazuje Pavel Pechar – 1:1. Bohužel, domácí po našem nedorozumění a chybě v pokutovém území opět vedou – 28′ – 2:1. Snažíme se o vyrovnání, ale náznaky našich útoků jsou tvrdě trestány obránci za benevolentního dohledu hlavního rozhodčího. Vrcholem je třetí branka domácích po naší ztrátě míče a jeho smolném odrazu – 3:1, a to vše ve 42′. Poločas tedy končí 3:1, i když jsme asi měli více ze hry.

Druhý poločas se snažíme o vyrovnání, máme optickou převahu, ale bez jasných šancí. Většina hráčů je podrážděná výroky rozhodčího, reagujeme na jednotlivá zapískání, a to vyhovuje domácím. Utkání se rozhoduje v 57′, kdy po našem zbrklém rozehrání trestného kopu z levé strany odkopávají domácí míč na polovinu mezi tři! naše obránce na útočníka Pleskota. Bohužel nikdo si nevšímá ani míče ani hráče a tak po samostatném úniku zvyšuje na 4:1. Snažíme se ještě o korekci skóre, ale jednoduchá hra domácích a naše nesoustředěná mysl na hru nám již nedává moc šancí. Skórujeme již pouze v 81′ z nařízeného pokutového kopu, který proměňuje Jiří Pechar – 4:2.

Na toto utkání je třeba co nejrychleji zapomenout. A to zejména na HR pana Stránského, jehož výkon byl přímo tragický. Nejde o tendenční posuzování při penaltových zákrocích, ale zejména o připuštění tvrdých až záludných zákroků na kotníky našich útočníků.

Josef Gall, trenér: Nervózní utkání, které jsme nezvládli zejména v jednoduchých situacích při bránění. Některé obdržené branky byly až příliš jednoduché. Výkon HR utkání snad nemá ani cenu komentovat. Je to ostuda celého fotbalu. A to hrajeme pouze IV. třídu pro radost, párek a pivo po zápase.