Petr Soldán – Ondřej Pokorný (46´ Luboš Kalenský), Jiří Pechar (C), Filip Šafařík, Petr Kubišta (60´ Tomáš Dvořák) – Pavel Stránský, Jindřich Laštovička, Pavel Pechar (60´ Marek Chudoba), Kristián Čáp (46´ Josef Tošovský), David Šauer – Michal Klouzek (80´ Matěj Vošmik)

36´ Michal Klouzek

42´ Michal Klouzek

77´ David Šauer

79´ Michal Klouzek

V 10. dějství jsme cestovali do Vysoké nad Labem, kde proti nám stál rezervní tým složený výhradně ze zkušených hráčů. Soupeři jsme měli co vracet, protože minulou sezónu jsme domácím přenechali v improvizované sestavě všechny body. Chyběl Pavel Hochmann, Dan Denk, Lukáš Vencl, Radek Novák, Láďa Kohoutek a Tomáš Chalupník.

Začátek zápasu byl takový oťukávací a vyrovnaný. Oba týmy držely formaci a měly poměrně dobrý pohyb. Sem tam mančafty vyprodukovaly nevynucenou chybu, takže došlo ke ztrátě míče na jedné či druhé straně. Patrná je snaha hrát pokud možno po zemi. O první rušný moment se ve 14´ postaral Kristián Čáp, když šel do souboje s domácím brankářem. Ten střetu malinko přidal a oba aktéři si následně vyměnili několik slov, když se jeden druhému snažil vysvětlit svůj pohled, jak že to vlastně celé bylo. Kristián ještě o dané situaci rozmlouval s rozhodčím. Žluté kartě ale neunikl. První vážnější fotbalovou akci započal Jindra Laštovička, když rýsoval kolmici za obranu. Bek Vysoké ve skluzu situaci uhasil, ale jen na chvíli. Odvrácený míč se dostal na kopačky Pavla Pechara, který adresoval pas Davidu Šauerovi, od kterého se balón dostal ke Kristiánu Čápovi, jenž z levé strany slabší nohou prostřelil gólmana a jako první se dnes zapsal do střelecké listiny – 18´ a 0:1. Následně dva velmi dobré centry Pavla Stránského na hranici penalty zužitkovány nebyly, škoda. Domácí nepanikařili, hráli to svoje a brzy vyrovnali. Ve 24´ si levý záložník zaběhl za naši obranu, obešel Petra Soldána a pohodlně vsítil – 1:1. V další pasáži se zejména na polovině hřiště svádí tuhý boj o střed pole. Ve 32´ Kristián Čáp dobře zahrál rohový kop, míč se dostal až k Jirkovi Pecharovi, který ho hlavou usměrnil do sítě. Regulérní gól však nebyl uznán pro ofsajd. O další 4 minuty déle rozehrál Pavel Pechar rohový kop z druhé strany, míč si znovu našel Jirka Pechar, jehož reflexivně vychytal gólman. Balón se ale znovu odrazil k Jirkovi, který ho posunul před bránu, kde ve správném prostoru hlídkoval Michal Klouzek a vrátil nám ztracené vedení zpět – 1:2. Ve 42´ Vysoká před svým vápnem otáčela hru, levý bek nahrál stoperovi na paty, ten neudržel balanc a spadl. Míče se zmocnil Michal Klouzek a levačkou obstřelil brankáře – 1:3. V závěru poločasu po standardní situaci ještě zahrozil Jirka Pechar, jehož hlavičku vytahuje gólman. Před vypršením 45´ Ondra Pokorný skluzem zažehnává nebezpečí a je surově dohrán. Jasná žlutá pro soupeřova hráče. Do šaten odcházíme s dvoubrankovým náskokem.

Ve druhém poločase už neuvidíme Ondru Pokorného, kterého po tvrdém faulu střídá Luboš Kalenský a z preventivních důvodů odstoupil Kristián Čáp, jehož pozici převzal Pepa Tošovský. Vstup do druhého dějství máme dobrý, vytváříme si šance, ale navýšit skóre se nám trestuhodně nedaří. V 60´ saháme ke dvojímu střídání. Petra Kubištu nahrazuje Tomáš Dvořák a Pavla Pechara Marek Chudoba. David Šauer se posunuje do střední zálohy a Mára Chudoba na levý kraj. V přechodu do útoku ztrácíme míče a Vysoká přebírá iniciativu a dostává se do varu. Několik nebezpečných situací zažehnáme odehráním na rohový kop. Bohužel se Vysoká z jednoho z nich prosazuje, a to hlavičkou z bezprostřední blízkosti brankové čáry, když je hráč u míče dříve než Petr Soldán. V 70´ tedy sníženo na 2:3. Tato branka domácí nabudila. Znova nás zatlačili a my jsme faulovali. Následný centr si v 73´ sráží do vlastní sítě Jirka Pechar a stav utkání je rázem vyrovnaný 3:3. Začínáme znova. V 77´ centruje, nikterak ideálně, David Šauer a domácí bek hrudí dopravil míč do vlastní sítě – 3:4. V 79´ Pavel Stránský přihraje Michalu Klouzkovi, který pravou nohou chladnokrevně obstřeluje gólmana – 3:5. Na dva rychlé góly domácích tedy reagujeme rovněž bleskurychlými dvěma góly. Autor hattricku Michal Klouzek v 80´ přepouští své místo Matěji Vošmikovi. Vysoká se v závěrečných 10 minutách tlačí dopředu a má k dispozici standardní situace, ale neprosazuje se. V samém závěru měl šestý gól na hlavě Matěj Vošmik, ale jeho pokus konečky prstů přizvedává brankář a o zbytek se postará obrana. Konečný výsledek 3:5.

Pro nestranného diváka zajímavé utkání, pro trenéry náročnější. Vlastní góly, neuznaný gól, hattrick, 8 platných branek. Zápas jsme si sami ztížili pohrdáním šancí a výpadkem ve 2. poločase, kdy jsme nebyli schopni udržet míč a Vysoká nás zmáčkla a vyrovnala. Nesložili jsme se, mákli a v posledních 20 minutách jsme utkání definitivně rozhodli.