Vysoká B vs Nechanice

29. 4. 2023 17:00 DAHASL Okresní přebor 2022/2023

Vysoká B246Výhra
Nechanice011Prohra

Petr Soldán – Ondřej Pokorný, Jiří Pechar (C), Tomáš Ornst, Pavel Hochmann (46´ Luboš Kalenský) – Daniel Šafařík (54´ Ladislav Kohoutek), Jindřich Laštovička, Radek Novák, David Šauer – Filip Šafařík, Tomáš Němec

56´ Jiří Pechar (p)

Další kolo nás poslalo na hřiště do Vysoké, kde jsme se střetli s místním béčkem, které je na vzestupu a chce se vyhnout sestupu. Do utkání nezasáhl Dan Denk, Lukáš Vencl, Tomáš Dvořák, Pavel Pechar, Petr Kubišta, Matyáš Holý a Tomáš Chalupník.

Úvodní pasáže zápasu patřily domácím, kteří si vytvořili územní převahu, nešetřili pohybem a efektivně přenášeli hru po celé šíři hřiště. Nám vázla přechodová fáze, spoustu míčů jsme ztratili nepřesnou přihrávkou. Prvně jsme inkasovali po rohovém kopu v 7´, kdy stoper Vysoké přetlačil našeho obránce a centrovaný míč na rohu malého vápna usměrnil na bližší tyč – 1:0. I nadále má více ze hry Vysoká, ale šance neproměňuje. My jsme se párkrát pokusili o střelbu ze střední vzdálenosti, ale domácí brankář zasahovat nemusel. Druhou branku střílí domácí po centru z kraje hřiště díky nedorozumění Petra Soldána s Jirkou Pecharem, kdy míč propadl na zadní tyč, kde domácí hráč doklepl do prázdné branky – 27´ a 2:0. Vysoká se tímto gólem uklidnila a viditelně posílila sebevědomí. Jejich hráči s chutí kombinují, roztahují hru a jsou nebezpečnější. My jsme se do vyloženě gólové příležitosti nedostali a poločas tak končí zaslouženým vedením Vysoké.

Ve druhém poločase nemohl pokračovat Pavel Hochmann, jehož limitovalo zranění a jeho místo obsadil Luboš Kalenský, který se po dlouhé pauze vynucené zraněním vrátil do sestavy. Toto je jedno z mála pozitiv, která nás dnes čekalo. Nejhorší možné pro nás a naopak nejlepší možné pro soupeře přišlo dvě minuty po obrátce. Rozdíl ve skóre byl totiž už tříbrankový, poté, co se domácí útočník prosazuje střelou z vápna na bližší tyč za záda bezmocného Petra Soldána. Pozice si mění Filip Šafařík s Jirkou Pecharem. Domácí hrají co potřebují, drží otěže zápasu pevně v rukou. V 54´ střídáme a Dana Šafaříka nahrazuje Láďa Kohoutek. Tomáš Němec se zatahuje více do hloubi pole. Snažíme se vstřelit kontaktní branku, která by nás mohla dostat do zápasu. Příležitost přichází v 56´, kdy byl ve vápně postrčen Radek Novák a rozhodčí ukázal na bílý puntík. Penaltu proměňuje Jirka Pechar a snižuje stav zápasu na 1:3 z našeho pohledu. Po vstřeleném gólu se zlepšila kombinace, ale vyrovnaný kádr Vysoké nás drží na uzdě. Několik našich hráčů není zdaleka stoprocentně fit, ale už není kým vystřídat. Naděje našeho týmu dlouho drží Petr Soldán, který zlikviduje minimálně dvě loženky, které volaly po gólu. Nemáme energii na zvrat a v závěru utkání ještě třikrát inkasujeme. Nejprve v 82´, kdy se domácí radují z dorážky přímého volného kopu – 4:1. 5:1 o chvilku později proměněnou penaltou, u které chybělo málo, aby ji náš brankář vytěsnil mimo tři tyče. Poslední gól dnešního střetnutí přichází po povedeném obstřelu – 88´ a 6:1.

Dnešní zápas se nepovedl. Vysoká si připsala zasloužené body do tabulky a nám nezbývá, než jí pogratulovat nejen k nim, ale hlavně k předvedenému výkonu. Po celý zápas produkovala celoplošnou hru s náběhy, což neslo ovoce. My se musíme dát personálně do kupy, vyléčit šrámy a zabojovat v dalším těžkém střetnutí v Dohalicích.

Dnes byl soupeř lepší. Nevadí, pokusíme se to odčinit v nedělním zápase. Díky všem, kteří zápas odehráli.

77Pokorný Ondřej Obránce
13Pechar Jiří Obránce 56'