Šafařík Daniel
Pokorný Ondřej, Ornst Tomáš, Svoboda Jan, Matoušek Jaroslav

Plhal Adam, Ziegler Martin, Hochmann Pavel, Steklý Josef (64′ Kohoutek Ladislav)
Pechar Jiří /K/, Pechar Pavel

Poslední utkání podzimní části jsme hráli na půdě vedoucí Kratonoh. Cílem bylo bodovat a zejména si užít zápas v dresu Nechanic. Trenéři postavili sestavu ofenzivně, abychom donutili domácí více bránit a otupili tak jejich přednost, dobrý útok. V brance poprvé nastoupil Daniel Šafařík.

Od začátku se hrál svižný fotbal, chvílemi s pěknými kombinacemi na obou stranách hřiště, chvílemi s rychlými brejky. Byli jsme domácím minimálně vyrovnaným soupeřem, dvakrát jsme stříleli nebezpečně za velkým vápnem, ale domácí brankář střely vyrazil. Největší šance přišly paradoxně po našich rohových kopech, ale hlavička Matouška mířila těsně vedle a ze dvou závarů jsme nebyli dostatečně důrazní, abychom míč dorazili do branky. Domácí potvrdili vedoucí pozici, hráli dobře uprostřed hřiště. Největší šancí byla střela Hamáka do břevna. Ostatní příležitosti řešil náš nový, již pátý brankář, Daniel Šafařík. Výborně četl hru, vybíhal daleko před velké vápno a i při svém nevelkém vzrůstu působil velmi jistě a pohodově. První poločas končí bez branek, i když jsme asi měli více příležitostí k dosažení branky. Oba útočníci byli schopni podržet míč a obranná řada si tak mohla dostatečně odpočinout.

Do druhého poločasu domácí přeskupili sestavu, posledního hrál Hamák a hráli na dva předstopery. My jsme zaspali úvod, když po rychle rozehraném autovém vhazování na naší levé straně přišel rychlý protiútok, prudký centra na zadní tyč a zde skóruje (asi z těsného ofsajdu) nejlepší střelec soutěže Nun ve 48′ – 1:0. Od té doby se snažíme o vyrovnání, domácí hrají zataženě a velmi zkušeně na jistotu. My moc šancí nemáme, i když se hraje převážně na polovině domácích. Za zmínku stojí střela Zieglera a několik rohových kopů. V době našeho největšího tlaku domácí po své levé straně podniknou rychlý útok a dostanou se k samostatnému úniku na brankáře. Bohužel k naší smůle dobře zakončeným – 65′ – 2:0. I nadále se snažíme o korekci výsledku a kontaktní branku, bohužel nemáme štěstí v koncovce. V 81′ máme asi největší příležitost, ale domácí brankář srazí J. Pechara na malém vápně. Rozhodčí Kincl již píská, nakonec nechá pokračovat ve hře a ze závaru končí míč sražený na RK. V zoufalém tlaku nastřelíme břevno a zápas končí naší porážkou.

Po zápase jsme smutní, protože zejména v první půli jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Na naši hru se již dalo chvílemi koukat. Přesto musíme poděkovat všem na hrací ploše i věrným divákům. Samozřejmě, že na posezení k ukončení sezóny by se nám jelo lépe s body, ale celkově musíme naše podzimní působení hodnotit kladně. Bez zázemí, bez domácího hřiště na zápasy a tréninky…

Josef Gall, trenér:  Jako realizační tým jsme hrdi na výkon v posledním zápase. Mrzí ztracené body po dobrém výkonu, ale celkově převládá spokojenost s celým podzimem. Kaňkou jsou tři zápasy v řadě se sedmi inkasovanými góly. Dáme si pauzu, odpočineme si vzájemně od sebe a od února potrénujeme na jarní část sezóny. Vzhledem k personální situaci v kádru (velké absence poloviny hráčů) musíme situaci vyřešit. Řešením je příchod tří až pěti hráčů a rozloučení se s hráči, které musíme přemlouvat k účasti na zápasy, o trénincích ani nemluvě. Těšíme se na jarní část, kdy, jak doufáme, již v květnu nastoupíme na skutečné domácí půdě, na novém hřišti v Nechanicích.

Kvasnička Lukáš

Pechar Pavel, Pechar Jiří /K/, Hochmann Pavel (81′ Pechar Jiří st.), Steklý Josef
Ziegler Martin, Kohoutek Ladislav (64′ Dvořák Tomáš)

Branky: Pechar Pavel 2x, Pechar Jiří 2x, Hochmann Pavel, Kohoutek Ladislav, Pechar Jiří st., vlastní

K předposlednímu utkání podzimní části jsme nastoupili na hřišti Prasku proti Jeníkovicím za typicky dušičkového počasí. Hřiště přesto bylo velmi dobře připravené a děkujeme domácím, zejména panu Svatoňovi, za vstřícnost. Sestava byla opět okleštěná, na lavičce vedle Tomáše Dvořáka byli pouze předseda Jiří Pechar st., místopředseda Pavel Pokorný a trenér Vlastimil Jaroš.

Utkání začalo naším tlakem, ale kazili jsme finální přihrávky, situace jsme přehrávali místo střelby. Přesto v 8′ vedeme, když se po kombinaci na pravé straně velkého vápna prosazuje nestárnoucí dvaapadesátiletý Pavel Hochmann svým důrazem – 1:0. Pěkná akce se nám povede v minutě 13. a výsledkem je vlastní gól hostí, když hostující obránce před prázdnou brankou střílí do vlastní sítě – 2:0. Utkání probíhá dle naší režie, ale aktivní hosté si vytváří dvě dobré šance, obě však likviduje náš brankář Kvasnička. V 18′ hosté snižují po rychlém brejku po naší levé straně – 2:1. Utkání je rozhodnuto ve 24′, kdy se prosazuje z levé strany Ladislav Kohoutek – 3:1. O pět minut přidáváme čtvrtý gól po pěkné narážečce a střele Pavla Pechara – 4:1. Posledních patnáct minut poločasu se dohrává bez větších šancí a hráči se těší nejvíce na teplý čaj do kabin.

Druhý poločas začal podobně, jako končil první, tedy klidnou hrou. Hosté se snažili o korekci výsledku, ale naše defenziva fungovala relativně dobře. V 66′ se prosazuje Jiří Pechar, když se prokombinuje až na malé vápno a střílí podél brankáře – 5:1. V 70′ se podruhé v zápase prosazuje střelou z 18 metrů Pavel Pechar – 6:1. Hraje se bezstarostný fotbal a hosté po rychlém protiútoku kopou pokutový kop po našem faulu. PK v 77′ proměňuje nestárnoucí Václavek – 6:2. V 81′ se na hřiště dostává předseda klubu Jiří Pechar st. a po minutě pobytu na hřišti střílí sedmý gól. Rozehraje akci do levé strany na Dvořáka, nabíhá na jeho prudký centr a z voleje střílí podél brankáře – 7:2 a další premiérový gól v dresu Nechanic. Akce jako z fotbalové učebnice. Poslední branku střílíme v 88′, kdy trestný kop z 20 metrů zahrávaný Pavlem Pecharem končí na břevně a doráží Jiří Pechar ml. – 8:2.
Utkání jsme zvládli, branek mohlo být i více, ale musíme být pokorní. Bonusem je rarita, kdy po dvou brankách vstřelili bratři Pecharové a jednu jejich otec. Těšíme se na poslední zápas podzimu na půdě vedoucích Kratonoh. Snad se nám do sestavy vrátí někteří absentující hráči.

Josef Gall, trenér: Pohodový zápas, který jsme měli pod kontrolou. Vyzkoušeli jsme si další „domácí“ hřiště v Prasku a pokřtili jej celkem deseti góly. V některých chvílích jsme se přizpůsobili soupeři, který se snažil o ofenzivní fotbal, ale jeho výkonnost tentokrát byla nižší.