Sezóna: 2021/2022

2 - 5
Konec
8 - 1
Konec
5 - 1
Konec
6 - 2
Konec

Nechanice vs Syrovátka

Petr Soldán – Ondřej Pokorný (46´ Josef Steklý), Filip Šafařík, Jiří Pechar (C), Pavel Hochmann (46´ Tomáš Ornst) – Petr Kubišta (85´ Martin Forman), David Šauer, Pavel Pechar, Tomáš Dvořák (66´ Tomáš Kučera), – Tomáš Němec (80´ Jiří Pechar st.), Tomáš Chalupník

Branky:

11´ Tomáš Chalupník

40´ Tomáš Chalupník

78´ David Šauer

80´ Petr Kubišta

V závěrečném špílu sezóny jsme hostili Slavoj Syrovátka. Chtěli jsme se rozloučit s našimi fandy vítězně a přidat další, v pořadí již jednadvacátou, výhru. V posledním utkání chyběl Luboš Kalenský, Jindra Laštovička a Láďa Kohoutek.

Tempo prvního poločasu bylo vzhledem k motivaci obou týmů mizivé. Přesto jsme se do gólové příležitosti dostali hned v první minutě, kdy přízemní centr z pravé strany nalezl neobsazeného Tomáše Chalupníka, který chtěl střílet do protipohybu brankáře, jenže trefil jeho nohu, od které se míč odrazil mimo zónu nebezpečí. Rozvlnit síť se podařilo v 11´, kdy se prosadil, kdo jiný než Tomáš Chalupník, a to po autovém vhazování Tomáše Dvořáka a sólo akci „Chalupy“ až do zakončení – 1:0. Po zbytek úvodního dějství předvádíme světlejší momenty s méně podařenými, pomalá akce střídá rychlejší. Hosté působí sympatickým dojmem, ale k ohrožení branky střeženou Petrem Soldánem se dostávají velmi sporadicky. Do dvoubrankového vedení se dostáváme pět minut před přestávkou, kdy Slavoj zahrává standardní situaci, balón odvrácený Jirkou Pecharem přebírá Pavel Pechar, rozhlédne se a pasem do běhu startuje Tomáše Chalupníka, který si pohraje s obranou Syrovátky, vyhne se brankáři a pohodlně zvyšuje do prázdné – 2:0. Minutu před tím se o rozruch postaral Ondra Pokorný, když svým typickým skluzem přerušil rodící se akci hostí, za což uviděl žluté napomenutí.

Do druhého poločasu rotujeme sestavou, abychom dopřáli co nejvíce minut všem klukům. Naskakuje Pepa Steklý s Tomášem Ornstem, kteří nahrazují oba krajní beky, tedy Ondru Pokorného a Pavla Hochmanna. V následných důležitějších momentech hrály roli prohřešky, a to na obou stranách, kdy hráč Syrovátky a od nás Filip Šafařík probrali ukolébané diváky nedovolenými zákroky, za což uviděli karetní napomenutí z rukou rozhodčího. Minuty plynuly a dle předvedeného se už oba týmy pravděpodobně viděly na pozápasových akcích. V 66´ potřetí střídáme, odstupuje Tomáš Dvořák a místo něho přichází Tomáš Kučera, který měl krátce poté na noze třetí gól, leč střelu mezi tyče nevměstnal. Prosazujeme se v minutě 78´, když střelu Tomáše Chalupníka dorazil všudybýlek David Šauer – 3:0. Chvilku na to je to už 4:0, když Filip Šafařík vybídl Petra Kubištu, jenž se v samostatném úniku nemýlil. V 80´ opět střídáme a do hry přichází předseda klubu Jirka Pechar starší, jenž si přímo na trávník přichází nasát a užít postupovou euforii a atmosféru. Chyběly pouze centimetry a předseda se mohl zapsat do kanadského bodování jako asistent, jenže střelu Davida Šauera a později i Filipa Šafaříka vychýlila levá tyč. Poslední střídání jsme vyčerpali v 85´, kdy si šel odpočinout střelec poslední branky Petr Kubišta a nastoupil Martin Forman. Chvíli před koncem hosté donutili Petra Soldána k nejtěžšímu zákroku v utkání, a ten prokázal, že si čisté kontě zaslouží, když střelu vytáhl pravou rukou a míč následně přikryl. Více už se nestalo, sudí Vízek naposledy fouknul do píšťalky a my mohli slavit…

Opět jsme zápas dokázali dovést do vítězného konce. Jak už bylo v úvodu zmíněno, podařilo se nám to 21krát z 22 mačů, což je skvělý počin. Bez porážky se posuneme do Okresního přeboru, kde nás prověří náročnější soupeři. Tabulku i statistické okénko jsme opanovali ve všech směrech. Nejvíce vstřelených, nejméně obdržených… Dle dostupných informací máme v našich řadách nejenže kanonýra soutěže, ale i kanonýra celého královéhradeckého fotbalu. Nikdo nedokázal v této sezóně napnout síť 47krát jako Tomáš Chalupník (mj. 9 gólů, 4 góly + 3 hattricky)! 2 hattricky zaznamenal Jirka Pechar, 4 góly zaznamenal Luboš Kalenský, po 1 hattricku Filip Šafařík a Pavel Pechar. Dále v počtu čistých kont zvítězil v naší soutěži Petr Soldán, který udržel „nulu“ 7krát (+ jednou se o čisté kontě dělil s Tomášem Dvořákem – Lužec n. C.), a to velkou porci zápasů nemohl nastoupit. Prostě snová sezóna se vším všudy. Co je však nejdůležitější – v týmu se sešla parta kamarádů, která táhla za jeden provaz. Velký dík patří všem, kteří se jakkoliv podíleli na dosažení tohoto úspěchu.

Josef Gall (trenér):

Soutěž je u konce, my neprohráli a postupujeme. Díky moc klukům na hřišti, mým trenérským kolegům, fanouškům a také vedení klubu, které pro nás vytvořilo optimální podmínky.

4 - 0
Konec
2 - 5
Konec
3 - 0
Konec
12 - 1
Konec
3 - 2
Konec

Skřivany B vs Nechanice

Petr Soldán – Ondřej Pokorný (30´ Josef Steklý), Filip Šafařík, Tomáš Ornst, Pavel Hochmann (73´ Marek Chudoba) – Petr Kubišta (46´ Daniel Šafařík), Jiří Pechar (C), Jindřich Laštovička, David Šauer – Pavel Pechar (61´ Ladislav Kohoutek), Tomáš Chalupník

Branky:

15´ Tomáš Chalupník

35´ Jiří Pechar

47´ Pavel Pechar

83´ Tomáš Chalupník

V předposledním zápase soutěže nám los určil cestu do Skřivan, kde jsme se utkali s místní rezervou. Oběma celkům o nic zásadního nešlo, přesto se v tomto zápase našly faktory, které velely týmům uspět. Nám šlo o uhájení neporazitelnosti, resp. prodloužení vítězné šňůry, domácím se v tomto zápase loučil dlouholetý kapitán (do další životní fáze přejeme jen vše dobré) a rozhodně se chtěl se svým týmem a fotbalovou kariérou rozloučit vítězně. Do zápasu nemohl zasáhnout Luboš Kalenský, Tomášové Kučera, Dvořák a Němec, Radek Novák a Martin Forman.

Úvod střetnutí byl hlavně z naší strany rozháraný a plný nepřesností. Nebezpečnějším týmem byly Skřivany, do gólovky je však nepouštíme. Finální přihrávky zachytává naše obrana a když míč propadne, je u něho dříve Petr Soldán před dotírajícími útočníky. Vázne nám komunikace a herní systém, míče nám odskakují a v soubojích jsme povětšinou pozdě a druzí. Důležité pro nás je, že domácí z úvodního tlaku branku nevytěží a postupně se dostáváme do zápasu. Efektivitu v zakončení předvede v 15´ Tomáš Chalupník, který výborným prvním dotykem převezme pas z pravé strany od Petra Kubišty, přesprintuje skřivanské beky a rozvlní síť – 0:1. Vedoucí gól nám pomáhá, obrana začíná být jistější, v záloze si velmi dobře počíná dnešní oslavenec Jindra Laštovička, útok je schopen přidržet míč a rozehrát. Ve 30´ jsme nuceni střídat, když byl dohrán Ondra Pokorný a výsledkem byla díra ve stulpně a pohmožděná achillovka. Na jeho pozici naskočil Pepa Steklý. Podruhé se prosazujeme ve 35´, kdy rohový kop Tomáše Chalupníka protečuje David Šauer ideálně do běhu Jirkovi Pecharovi, který levou nohou prostřeluje brankáře – 0:2. Skřivany se nevzdávají a znovu hrozí. Naštěstí jen po vápno a všechny situace ustojíme. Sporné bylo dohrání Filipa Šafaříka na domácího hráče uvnitř vápna, které zavánělo faulem. Rozhodčí však nepřehlédl loket ve tváři Filipa, který odpískal. Ihned po rozehrání se do dalšího úniku dostával po náběhu za obranu David Šauer a byl zastaven nedovoleně. Za zmínku ještě stojí akce, na jejímž konci byl Tomáš Chalupník, který sám povodil obranu a z úhlu protáhl brankáře, který vyrazil na rohový kop. Ve zbytku herního času se brankové příležitosti žádný z mančaftů nedočká, poločasový výsledek je tedy příznivý pro naši stranu.

O poločase zůstal v šatně lehce nakopnutý Petr Kubišta a jeho místo zaujmul Dan Šafařík. Začátek druhého dějství je pro nás ideální, protože Pepa Steklý si na půli hřiště všiml náběhu Pavla Pechara a adresoval mu milimetrovou přihrávku, kterou Pavel přetavil ve třetí branku – 47´ a 0:3. Důležitý gól, protože od tohoto momentu je zápas více uvolněný (i když sem tam jsou souboje vyostřenější), přibývá výpadů do otevřenějších obran. My už se nemusíme hnát dopředu, snažíme se kontrolovat zápas a nedovolit soupeři snížit. V 61´ střídá ne zcela zdravý Pavel Pechar a na hrot k Tomáši Chalupníkovi přichází Láďa Kohoutek. Hra se přelévá z jedné strany na druhou, skóre však zůstává neměnné. Míč do sítě jsme dostali my po pěkném vysunutí Jindry Laštovičky, ale zakončující Tomáš Chalupník se v momentu přihrávky nacházel v postavení mimo hru, takže branka byla neregulérní. Stav zápasu tedy zůstal stále stejný. V 73´ naposledy střídáme a jedná se o generační výměnu. Matadora Pavla Hochmanna nahradil benjamínek Marek Chudoba a věřte nebo ne, tyto dva spoluhráče dělí rovných 35 roků! O deset minut později přišel nádherný moment v podání Tomáše Chalupníka, který na půlící čáře převzal míč, rozhlédl se, a protože se mu nikdo nenabízel, napálil nártem kouli, kterou zastavila až síť těsně pod břevnem. Opravdu oku lahodící moment našeho snajpra, čímž nejspíš všechny definitivně utvrdil, že kopačka za krále střelců bude ve správných rukách. Ve zbývajících minutách jsme připomínali lazaret, protože víc hráčů na hřišti kulhalo, než že by bylo schopno plnohodnotného pohybu. Nejhůře dopadl Jindra Laštovička, který i přes dlouhodobě poraněný sval dal do zápasu, jak je jeho zvykem, vše a bohužel pár minut před koncem sval vypověděl službu, takže Jindra odkulhal do zámezí. Byť se domácí snažili až do konce, nulu na kontě obdržených gólů jsme uhájili a připsali si jubilejní dvacáté vítězství v soutěži.

Dnešní výhra se proti houževnatému soupeři nerodila lehce. Odolali jsme nástupu domácích a sami jsme byli celkem efektivní v zakončení. Těší čistý štít a pohlídání a navýšení výsledku v půli druhé. Několik hráčů cítí šrámy a hraje se sebezapřením, ale o to sladší bude vyústění této sezóny po příštím zápase. Zmobilizujeme síly a následující sobotu nastoupíme naposledy v této soutěži proti Syrovátce na domácí půdě a před našimi příznivci, které tímto srdečně zveme jednak na samotné utkání a také na pozápasové rozloučení s veleúspěšným ročníkem.

Josef Gall (trenér):

Předposlední korálek navlečen a už zbývá jen jeden jediný. V náročném počasí kluci zápas zvládli, za což jim patří dík. Příští sobotu se všichni sejdeme ve 13:00. Těším se na poslední duel i následné rozloučení, kterého se, doufám, všichni zúčastníme.

0 - 4
Konec